Skocz do zawartości

Majówka 2008 :-)


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zbychu - mozesz rozwinac watek bo nie bardzo wiem o co kaman ??? ;)

 

 

Proszę bardzo.

Generalnie policja Litewska jest podobna do brytyjskiej, nie pogadasz, nie wytłumaczysz i tak naprawdę to jedyne podobieństwo.

Różni ich od brytoli osobiste podejście do klienta, że tak powiem. Po czasach Sowietskiego Sojuza pozostała milicyjna mentalność. Przypierniczanie się do dupereli lub prowokowanie do popełnienia wykroczenia.

Z radarami potrafią zaczaić się w środku lasu, w miejscu gdzie NIKT, nigdy by się nie spodziewał.

 

Przepisy pozwalają na Litwie na konfiskatę pojazdu za jazdę po pijanemu. Mandaty do 4tys. Litów czyli około 1,000€.

 

Tak z grubsza tyle ... I dlatego nie lubię jeździć na wschód, wolę przewidywalne reakcje policji z cywilizowanych krajów. Szczególnie italiańców :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany rany! Co sie dzieje! Chwile mnie w kraju nie ma i juz planuja wyjazdy na przyszly sezon... Cale szczescie, ze mam swoich informatorow ;)

Widze, ze piekna ekipa sie zglasza. No i jak Dr Splawik jedzie, to ja tez prosze o przyjecie do zgraji. Co prawda ciezko jest mi decydowac o przyszlym sezonie z odleglej boliwijskiej dzungli, ale moze wlasnie powinnam wykorzystac ten czas na takowe plany. Jutro ruszam na caly dzien do dzungli, wiec pomiedzy ucieczka przed anakonda a podziwianiem paszczy krokodyla pomysle o Was i wspolnym wyjezdzie na moto. A o tym jak tutaj jezdza na motocyklach i roznych podobnych wynalazkach opowiem Wam innym razem :)

 

Gorace pozdrowienia dla wszystkich zmarznietych motocyklistow

Maryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon to podróżnicza klapa w moim wykonaniu (ale przynajmniej AT przystosowana już do wypadów). Może sobie z Wami nadrobię w przyszłym roku. Ale nie zapeszam, bo co najmniej 4ry tegoroczne wyjazdy zapeszyłem...

 

Klapa!!! a co ja mam powiedzieć.............................

 

 

witam

dobry pomysl, jak tylko Irenka sie zgodzi to pewien rodzaj naszej poslubnej podrózy bedzie:)

pozdrawiam

 

w kontakcie

 

Qr.w... mać ,że co ? :)

 

No bravo za odwage,.

 

No tak szczerze to czemu ma być Tobie lepiej niż mi ?

 

bhuabhuabhuabhuabhuahhaahha no to masz chłopie pozamiatane.......

 

 

Tomek tak samo jak rok temu , będę sledził temat.... powodzenia w przygotowaniu życze.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na Litwie raczej przez Kowno, bo Wilno to już chyba widzieli nie ? :crossy: trza nawiedzić Kowno i Kłajpede - nad morzem gdzieś na jeden nocleg chociaż,

 

Polecam hotel Morena w Kłajpedzie. Tylko 200 m do morza, smaczna kuchnia, spoko standard i ładne recepcjonistki :wink:. Tel/fax+370 46 401 905, www.morenahotel.lt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś z tymi porządkami przesadziłeś, bo wywaliło mój poscik w odpowiedzi na Tomkowy...ni kak że to tak?

a spamer-ką nie jestem ...tak, czy siak pazdrawljaju wsiech z nowom godom :)

Czuwam teraz JA:) ale o co biega? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wienc.. jako ze temat rozlegly to domowe zadanie siem rozwleklo...

 

Proponuję niniejszym (od razu mowie ze nacisk na zobaczenie czegos, a nie na rozkładanie sie nad baltykiem :) )

 

Zaczynamy Suwałki (skąd my to znamy :) )

 

Suwałki

(Litwa)

Mariampol (klasztor i gimnazjum marianów - nie musowo)

Kowno (stolica 'litewskiej' Litwy - musowo !!!)

Kiejdany (znane z Potopu, siedziba Radziwiłłów)

Szawle (stolica Żmudzi)

Góra Krzyży (symbol Litwy, musowo !!!)

(Łotwa)

Ryga (klejnot wpisany do UNESCO, mus musów)

Sigulda (mała Szwajcaria, polecane)

Gauja i Cesis (park narodowy, forteca i inne atrakcje)

Daugavpils (stolica Łatgalii)

(Białoruś) - tutaj ja już się poddaje, Sir Kulik przygotowuje i prowadzi.

 

Moim zdaniem szczegolnie warto skoncentrować się nad miejscami zaznaczonymi pogrubionym tekstem. W Kownie i Rydze chyba warto nawet dłużej pobyć niż kilka godzin (szczególnie Ryga na to zasługuje). Powyższe punkty moga być zmieniane, np jeżeli będzie czas i ochota to wydłużane, żeby objąć np wycinki trasy nadmorskiej: Kłajpeda - Połąga - Lipawa - Ventspils. Ale to daleko i nie wiem, czy mamy tyle czasu.

 

dniami:

26 (sobota) - Mariampol (31 km od granicy) - Kowno (59 km) - razem 90 km od granicy (można sie machnąc od rana z Wawy), nocleg w Kownie

27 (niedziela) - Kowno (zwiedzanie, bez jazdy), nocleg w Kownie

28 (poniedziałek) - Kiejdany (47 km, zwiedzanie), Szawle (90 km. zwiedzanie) - razem 137 km, jak komus za krótko - można jechać przez Poniewież (jest tam podobno fajne Muzeum Krajoznawcze, ale nic poza tym), można też przez Szydłów i Cytowiany, nocleg w Szawlach,

29 (wtorek) - rano wejście na Górę Krzyży (to tuż za Szawle) - do Rygi (135 km w sumie), można po drodze zwiedzić krótko miasto Jelgava, nocleg w Rydze, albo nad morzem, tuż obok, w Jurmala,

30 (środa) - Ryga (zwiedzanie, bez jazdy), nocleg Ryga/Jurmala

1 (czwartek) - Sigulda (35 km, zwiedzanie) - park Gauja (ok. 45 km, wypad na bagna) - Cesis (20 km, zwiedzanie) - potem jak najbliżej np. miasta Jekabpils (120 km) - razem ok. 220 km ale duzo ogladania), nocleg w okolicach Jekabpils,

2 (piątek) - Daugavpils (85 km, może zwiedzanie) i potem w zalezności od czasu dojazdu na zlot na Białorusi - nocleg np już po białoruskiej stronie.

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ten post edytował mario33 Dzisiaj, 02:59" !!!

Mario Mistrzu Mój czy Ty jesteś w innej strefie czasowej czy po prostu nie możesz spać? :))

Wielki szacun za rozpiskę!!!

p.s. Proponuję start w piatek po południu a w Suwałkach wieczorem integracja w jakiejs agroturystyce... oczywiscie do odcięcia ;)

Edytowane przez DrSpławik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za plan części bałtyckiej ;)

Część białoruska będzie znana po otrzymaniu przeze mnie informacji z Grodna, o stanie przygotowań do zlotu i ustalonych datach.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...