Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od jednego z użytkowników takiego motocykla słyszałem że nie wymaga to ingerencji specjalistycznego punktu tylko należy przytrzymać jakąś kombinację przycisków na radiu. Nie umiał jednak konkretnie mi powiedzieć których (stwierdział że nie pamięta których). Mimo wielu prób nic nie zdziałałem. Chodzi o to że na przykład jak chcę ustalić częstotliwość 103,2 to mogę tylko 103,1 ewentualnie 103,3. Parzyste po prostu pomija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

apel posiadacza, przekazuję z sąsiedniego forum:

 

Witam serdecznie

znajac życie pewnie tylko przeczytacie i olejecie nawet nie angażując sie w moją prośbę

 

długo mnie już nie było u Was... miałem wypadek dużo sie KU.....A nie nacieszyłem swoim nowym sprzętem YAMAHĄ VENTURĄ 1200 83 R. miałem wypadek miesiac na wózku reka jeszcze w gipsie wiec jak sa bledy to sory... potrzebuje pomocy !

ten kto ma lub ten kto zna! gościa który ma VENTURE 1200 xvz 83-85 r prosiłbym żeby dał mi do niego numer potrzebuje kogoś kto POŻYCZY MI na 2 tygodnie plastik przedni po prawej od siedzenie ponieważ chce dać facetowi do dorobienia mi tej części ale rzecz jasna zeby dorobic musi miec wzór ja nie mam..... bo tak pier.....em motocyklem w samochód że nie zosta,ło nic...

 

ZA WSZYSTKIE WYSYŁKI PŁACE JA I SPAKUJE Z POWROTEM TAK ŻE TEN KTO MI POŻYCZY BĘDZIE PRZEZ GODZINE WYCIĄGAŁ FOLIE TAK ZABEZPIECZE MOGE NAWET WPŁACIĆ WRAZIE BEZPIECZEŃSTWA KASE ALE SPOKOJNIE ODDAM SPRZĘT zna mnie Jano!!! MIAŁEM NAWET TEGO ROKU PRZYJECHAĆ DO WAS I POJECHAĆ Z WAMI I Z JANO ALE NIE WYSZŁO MI mam nadzieje ze jeszcze zdaze złożyć sprzęt i odwiedzić Was

mój numer telefonu podam prywatnie lub przez Yano

 

Obiecuje ze oddam bez malej ryski! i jakoś odpłace wszystkie koszty wysyłki poniose ja w ramach bezpieczeństwa moge zapłącić a przed wysyłką do Ciebie odda mi ten ktoś kase

PLEASE HELP !

 

link: http://www.pmk-krakow.org/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=1679&pid=0#post_0

 

gdyby ktoś był skłonny pomóc - podam kontakt na pw

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam i Pozdrawiam wszystkich z Nowym Rokiem. Dawno nikt tu nie zerkał, ale może się to zmieni. Otóż od niedawna stałem się posiadaczem tej Wspaniałej (jaką niewątpliwie jest) Yamahy Venture xvz12TD. Miałbym w związku z tym prośbę o podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami, Waszym doświadczeniem ewentualnie problemami które(w co wątpię) być może wystąpiły i ewentualnymi sposobami ich usunięcia. Po prostu jak spisały się w sezonie ? :) . Dzięki :notworthy: i Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,



Kupiłem sobie jako drugi motocykl Yamahę XVZ1300 Venture Royal z 1992r.. To bardzo niszowy model i niewiele jest o nim informacji w internecie. Chętnie dowiedziałbym się od użytkowników tego modelu (cz są tacy?) , jak z dostępnością części, gdzie ich szukać itd itp. Będę wdzięczny za każdą informację. Na margiesie dodam, że po przejechaniu tym sprzętem kilkuset km odkryłem radość jazdy motocyklem na nowo (na codzień do tej pory jeździłem Kawasaki ZZR1100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam i ja od niedawna mam tego mastodonta na razie stoi u mechaniora w Radomiu bo po mojemu to Ona nie cyka tak jak bym od Niej oczekiwał, z tego co on mówi ten sezon (2015 ) mam z głowy ale królowa Ventura jeszcze będzie panować na drogach lewa w górę Szczepanek-bajo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolegę i gratulujemy zakupu Venturki. Byłoby bardzo fajnie gdyby Twój mechanik dopieścił ją bardzo szybko aby kilka kilometrów w tym sezonie nawinąć. Trzymam kciuki aby tak się stało i ciesze się, że kolejna legendarna Ventka 1200 będzie śmigać po naszych drogach. Pozdrawiam i imieniu swoim i kolegów z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Szczepanek pozbył się już swojej Venturki - teraz przejąłem (odkupiłem ) ją ja,

mam nadzieję że uda mi się ją jeszcze w tym sezonie doprowadzić do ładu i ruszyć gdzieś w trasę.

Bo jak nie to nadal będę musiał śmigać na Virago 535, a przyznam że bardzo ciekawi mnie jazda na już tak dużym motocyklu.

Bo to już jest COŚ, choć na Virówkę też nie narzekam ale ... , człowiek się starzeje i zmienia upodobania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich fanów Ventury. Widzę, że nie ma tu zbytniego ruchu ale dorzucę swoje trzy grosze. Pierwszą moją 1200 jeżdziłem dwa sezony do 99r. Póżniej przycisnęło i musiałem sprzedać z czym długo nie mogłem się pogodzić. Po dwóch latach trafiła się GL 1100 wyremontowałem i cieszę się nią do dzisiaj.

Dwa lata temu jednak udało się tanio przytulić znów Venturkę z Kanady ale w opłakanym stanie. Ponieważ mam trochę korbę na tym punkcie, remontuję ją sobie

powoli aż do dzisiaj, trochę z braku czasu lub funduszy. Tym bardziej, że rozebrałem ją do śrubki. Zarzuciłem pracę nad karoserią i wziąłem się za silnik teraz.

Muszę zaglądnąć wszędzie, żeby wyeliminować usterki i spokojnie póżniej popędzić w trasę. Cylindry okazały się spoko, uszczelniacze i płytki zaworowe do zrobienia. Ale wymienić trzeba było skrzynię biegów niestety / 2-ka/. Udało mi się załatwić od 1300 wszystko pasuje i problem z 2-ką znika. Kończę silnik, ale jeszcze masa pracy przy plastikach żeby sprzęt błyszczał jak należy i dopiero wyczekiwany montaż całości. Mam nadzieję wyjechać pod koniec tego sezonu wreszcie. Ogólnie jak się kupi zapyziały i zaniedbany sprzęt, który nie wiadomo gdzie stał i co się na niego lało, to każdą część trzeba wziąć do ręki i przywrócić do stanu używalności. Ale warto, to bardzo fajna maszyna. Jak dla mnie super wygodna w trasie, odpowiednio ciężka /takie lubię/, bardzo dobrze się prowadzi. Szybki i mocny sprzęt do dalekiej turystyki. Wiadomo jazda po mieście, parkowanie, wyprowadzanie z garażu itd. ale jak już się wyskoczy w trasę... to rekompensuje wszystkie utrudnienia. Chociaż przez tyle lat do mojego starego goldasa przykleiła mi się już dupa, to jak dosiądę w końcu Venturkę, wrócą miłe wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 29.12.2011 o 14:23, DIABI23 napisał:

ten sprzęt ma 90 ileś tam koni chyba 97 jeśli dobrze pamiętam mam go dopiero 2 miesiące z czego miesiąc tylko przejeździłem

ale moge już coś napisać o tym

 

jest bardzo ciężki to po pierwsze

ale za to jest bardzoooo wygodny nie tylko dla Ciebie ale i dla pasażera teoretycznie tak jak to jeden z kolegów powyżej określił KREDENS ale bardzo wygodny a zarazem piękny kształtem kredens bynajmniej mi się bardzo podoba roczniki 83> 91 niż najnowsze ventury... dla mnie te najnowsze jak by straciły dusze

 

motocykl jest oczywiscie duży i ciezki ja mam dodatkowo powiększone kufry boczne i pomiędzy samochodami NIGDY SIĘ nie zmieszczę ale... radyjko mnie uspokaja 🙂

 

następnie trzeba sprawdzać skrzynie biegów, mają podobno kłopoty przy 2 biegu, moja na szczęscie niema

 

następnie teleskopy często podobno wycieki są... u mnie bynajmniej jest ... sporo roboty przy naprawie... ale WARTO (części tanie więcej za robocizne)

 

Dobra ostatni plus który mi przyszedł do głowy hehe bo więcej nie będe podawał bo zawsze chciałem mieć jako jedyny taki motocykl w mieście dlatego nie będe przechwalał go hehe bo za ladamoment połowa miasta będzie taki miała hehehe 😉 już w rocznikach 83 jest coś takiego jak YICS po lewej stronie na silniku 🙂 wiecie co to? YAMAHA INTELIGENT COMPUTER SYSTEM wszystko mówi samo za siebie...

 

dobra to co złe znalazłem u niego to już wymieniłem... ale tego co dobre nie będe wymieniał bo zabraknie mi miejsca 🙂 trzeba spróbować dotknąć żeby "poczuć" 😉 jak ktoś ma jakieś pytania piszcie

 

troche chaotycznie to opisałem, ale jestem w pracy i pisze to w ratach 🙂

 

pozdrawiam i do zobaczenia motomaniacy 😉

 

 

ps. moglibyśmy się jakoś zgadać w nowym sezonie... tylko venturki... co Wy na to?

Hello ,a czy może wiesz coś na temat zaginięcia świateł mijania? Czy jest w venture jakiś bezpiecznik od tego? Ja mam Venture z 85 ale jeszcze krócej niż Ty bo od miesiąca!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...