Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/item277994063_yamah..._i_wielki_.html 10 000zł , koleś prosił abym oblookał jakieś moto w stylu Cruiser/Chopper/Drag itp krótko mówiąc ma być duuuży , ciężki , wygodny i rzucać sie w oczy , znalazłem tą Venturkę , gadałem z włascicielem i ponoć wszycho git, sprowadził z holandii , jest jej 2 wł. org. lakier, przebieg ok. 90 000 km (no chyba ze mil ale o tym juz sie nie dogadałem :icon_mrgreen: ) Moto jeździ od 1990r wcześniej 6 lat ponoć jako wystawówka . Proszę was o opinie , ponoć to piec z V-max`a a raczej w maxie od Ventury , czyli 145 koni zaklętych w V4 ... Miał ktoś z Was doczynienia z tym mostodonem kiedyś ?? Prosze o opinie ... Pzdr :icon_biggrin:

 

tzn ze nikt nie miał kontaktu z tym modelem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item277994063_yamah..._i_wielki_.html 10 000zł , koleś prosił abym oblookał jakieś moto w stylu Cruiser/Chopper/Drag itp krótko mówiąc ma być duuuży , ciężki , wygodny i rzucać sie w oczy , znalazłem tą Venturkę , gadałem z włascicielem i ponoć wszycho git, sprowadził z holandii , jest jej 2 wł. org. lakier, przebieg ok. 90 000 km (no chyba ze mil ale o tym juz sie nie dogadałem :) ) Moto jeździ od 1990r wcześniej 6 lat ponoć jako wystawówka . Proszę was o opinie , ponoć to piec z V-max`a a raczej w maxie od Ventury , czyli 145 koni zaklętych w V4 ... Miał ktoś z Was doczynienia z tym mostodonem kiedyś ?? Prosze o opinie ... Pzdr :lalag:

 

tzn ze nikt nie miał kontaktu z tym modelem ?

 

to nie jest w stylu Cruiser/Chopper/Drag , to jest typowy kredens, a mocy to ma 80 koni, ale jest duuży i ciężki i bardzo wygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie !!! :biggrin: :clap:

I z tego co zauwazylem ma podwojne wyskalowanie predkosci.

Pierwsze w milach a potem w km/h wiec jak ma 90000 to, niestety, mil :banghead:

Co prawda nie ma powodu do paniki bo to nie jest jeszcze zle, ale ............ pytanie jak byl utrzymany, konserwowany i ujezdzany :lalag:

To zabytek dla kolesia z zacieciem do grzebania w sprzetach :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

ten sprzęt ma 90 ileś tam koni chyba 97 jeśli dobrze pamiętam mam go dopiero 2 miesiące z czego miesiąc tylko przejeździłem

ale moge już coś napisać o tym

 

jest bardzo ciężki to po pierwsze

ale za to jest bardzoooo wygodny nie tylko dla Ciebie ale i dla pasażera teoretycznie tak jak to jeden z kolegów powyżej określił KREDENS ale bardzo wygodny a zarazem piękny kształtem kredens bynajmniej mi się bardzo podoba roczniki 83> 91 niż najnowsze ventury... dla mnie te najnowsze jak by straciły dusze

 

motocykl jest oczywiscie duży i ciezki ja mam dodatkowo powiększone kufry boczne i pomiędzy samochodami NIGDY SIĘ nie zmieszczę ale... radyjko mnie uspokaja :)

 

następnie trzeba sprawdzać skrzynie biegów, mają podobno kłopoty przy 2 biegu, moja na szczęscie niema

 

następnie teleskopy często podobno wycieki są... u mnie bynajmniej jest ... sporo roboty przy naprawie... ale WARTO (części tanie więcej za robocizne)

 

Dobra ostatni plus który mi przyszedł do głowy hehe bo więcej nie będe podawał bo zawsze chciałem mieć jako jedyny taki motocykl w mieście dlatego nie będe przechwalał go hehe bo za ladamoment połowa miasta będzie taki miała hehehe ;) już w rocznikach 83 jest coś takiego jak YICS po lewej stronie na silniku :) wiecie co to? YAMAHA INTELIGENT COMPUTER SYSTEM wszystko mówi samo za siebie...

 

dobra to co złe znalazłem u niego to już wymieniłem... ale tego co dobre nie będe wymieniał bo zabraknie mi miejsca :) trzeba spróbować dotknąć żeby "poczuć" ;) jak ktoś ma jakieś pytania piszcie

 

troche chaotycznie to opisałem, ale jestem w pracy i pisze to w ratach :)

 

pozdrawiam i do zobaczenia motomaniacy ;)

 

 

ps. moglibyśmy się jakoś zgadać w nowym sezonie... tylko venturki... co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventka (Yamaha Royal Star 1300 Venture) to zajefajne moto. Po prostu wersalka na dwóch kołach. Ciężki mostodont jeden ale kosmiczna frajda z jazdy !!! Jeździłem wcześniej 200 kg chopperem i za żadne skarby nie chciałem zmieniać tej linii. Venturę kupiłem przypadkowo i teraz za cholerę nie zamieniłbym się za inne moto - po prostu komfort jazdy jest wysoki i moto nie męczy podczas jazdy (na parkingowych manewrach za to trzeba troszkę się nasapać) aby przetoczyć te 394 kilogramowe monstrum. Ventura to luksusowy steamer z potężnym silnikiem V4 o mocy 95 KM przy 6000 obr/min. Yamaha go stworzyła aby konkurować z Hondą Gold Wing, HD Electra Glide i BMW K 1200 LT. Ja mogę tylko Venturę polecić

 

Cholera, Dabi. Temat nie jest aktywny od 4 lat! Dopiero teraz zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

witam ventkarzy! :) ja swoja avantura przejechalem dopiero 250km a juz ja kocham. Przesiadlem sie z intrudera vs 800, ktory swietny byl na krotkie trasy jednakze dalsze podroze konczyly sie bolem kregoslupa i mrowieniem lap (no coz czlowiek sie starzeje). Wracajac do avanturki, to zarypiaszczo komfortowy krazownik, ktory jednak nie lubi manewrowki przy parkowaniu. Czasem czuje sie jakbym manewrowal samochodem z zepsutym wstecznym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolegę! Jest tak jak piszesz. Ventka wygodna w prowadzeniu i super wycieczkowy krążownik, ale.... na parkingu ...... trzeba uważać jak jasny gwint bo można glebę zaliczyć lub nie ruszyć z miejsca gdy postawisz tyłem pod górkę. Trzeba wyszukiwać w podróży dobrych parkingów i unikać innych "nie asfaltowych" nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z Venturą. Nie dawno ją kupoiłem i problem polega na tym że jej oryginalne radio odbiera tylko nieparzyste fale. Gdzieś słyszałem że można to jakoś przestawić. Moto jest z 84 roku. Czy ktoś wie coś na ten temat. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nie dawna jestem posiadaczem yamaha venture z 1984 roku. Motocykl ma oryginaklne radio które "łapie" tylko nieparzyste fale. Gdzieś słyszałem że można to jakoś przestawić czy ktoś miał taki problem i go pokonał??? z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...