Skocz do zawartości

GPS w motocyklu, nawigacja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kup obojętnie jakiego smartfona na androidzie, do tego wodoszczelny pokrowiec z uchwytem na kierownicę, wyprowadź kabel do ładowania i będziesz miał najlepszą nawigację. Jako zawodowy kierowca powiem Ci, że na chwilę obecną nic lepszego niż Google Maps to nie ma a przerobiłem chyba wszelkie dostępne na rynku nawigacje. Do tego masz na żywo podgląd natężenia ruchu na drogach, informacje o wypadkach / korkach / zamkniętych odcinkach.

Qadrat a jak radzisz sobie z takimi kwestiami jak zamknięta droga? Czasami google maps tego nie pokazuje. Czasami też prowadzi gruntową drogą, albo bardzo bardzo dziurawą. Jak jest np. z ograniczeniem tonażowym albo wysokościowym? Zakładam, że skoro piszesz jako zawodowy kierowca, to jeździsz ciężarówką, chyba że się mylę :)

Ja nie jeżdżę jako kierowca zawodowy, mam raczej pracę biurową, ale i tak rocznie około 60.000km robię i nie raz już mnie google maps w konia próbowało robić. Ileś razy się dałem a ileś nie. Nie to tylko dlatego, że mam swoje lata i kupę kilometrów przejechanych zanim jeszcze powstały nawigacje i po prostu znam wiele dróg.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat a jak radzisz sobie z takimi kwestiami jak zamknięta droga? Czasami google maps tego nie pokazuje. Czasami też prowadzi gruntową drogą, albo bardzo bardzo dziurawą. Jak jest np. z ograniczeniem tonażowym albo wysokościowym? Zakładam, że skoro piszesz jako zawodowy kierowca, to jeździsz ciężarówką, chyba że się mylę :)

 

Bo nawigacja nie zwalnia z myślenia i jak ktoś ślepo jej ufa a nie patrzy na znaki to jest po prostu idiotą. Trzeba patrzeć na znaki, jak jest tonaż albo niski wiadukt to jest to odpowiednio wcześniej oznaczone i wystarczy to objechać. Zamknięte drogi Google również pokazują wraz z propozycją objazdu, chyba że masz na myśli jakieś tymczasowe zamknięcie, które drogowcy postawili na chwilę rano a po południu już była otwarta. Gruntowymi drogami to mnie jeszcze nigdy nie poprowadziła no ale ja dużym zestawem po małych wioskach nie latam, może dlatego. Szczerze to mnie więcej razy w ch... zrobiły typowo ciężarowe nawigacje, czasami proponowały idiotyczne drogi, nawet TomTom Trucker za którego wypłaciłem się 2 tysiaki.

 

A co do typu trasy - nie należy poprzestać tylko na głupim wpisaniu punktu A i B i od razu "nawiguj", po wyznaczeniu trasy trzeba rzucić okiem przez jakie drogi prowadzi, często dodać jakieś punkty przelotowe żeby nie jechać zapyziałymi wiochami. Czasem zamiast jechać wioską to lepiej dodać punkt przelotowy prowadzący drogą krajową czy wojewódzką, wyjdzie kilka km więcej ale te drogi przynajmniej jako taki standard trzymają.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tom toma, google maps janosika i to wszytko w jednym urzadeniu ktore zawsze mam przy sobie..

nie namawiam nikogo na wygldawanie kasy na najnowszego srajfona za piedzysiet militdow ale sa fajne urzadzonka ktore nie kosztuja duzo a zastepuje wszytko.. ot dla przykladu samsung xcover jest wodoszcelny i dziala odpowiednio..

 

Dla mnie nawigacja to dodatkowe uradEnie na ktore trzeba wydac kase a najgorsze ze zajmuje dodatkowe miejsce..

 

KS.. jak bys zapomnial to ostatnim razem wlasnie moja nawigacja nas zaprowadzila do noclegowni bos sie pogubil;) hahaha

Nie nie strzelaj focha bo chyba nie wiesz co oNacza ‘foch’ hahaha

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze o xcover, akurat moi rodzice mają dwa takie telefony i na jednym google maps działa bez problemu, na drugim niestety się gubi i prowadzi do nikąd. Nie mam pojęcia gdzie może leżeć wina, że dzieje się takie coś. Co do nawigacji i dwóch przykładów kilka postów wyżej (różnica cen), potrafi ktoś się wypowiedzieć, czym jest to spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze o xcover, akurat moi rodzice mają dwa takie telefony i na jednym google maps działa bez problemu, na drugim niestety się gubi i prowadzi do nikąd. Nie mam pojęcia gdzie może leżeć wina, że dzieje się takie coś. Co do nawigacji i dwóch przykładów kilka postów wyżej (różnica cen), potrafi ktoś się wypowiedzieć, czym jest to spowodowane?

Prawdopodobne jest uszkodzenie modułu GPS.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie.. gps swirruje.. u mnie cała firma jeździ na xcoverach.. nie cierpie androida ale robi co ma robic w warunkach w których nawet stara nokia 6310i by zdechła, ale wystaczy pod kran, zmyć błoto i inne zanieczyszczenia i działą ponad rok..

generalnie mnie nikt nie przekona, że w obecnych czasach lepsza jest typowa nawigacja niz apka w tel.

 

Ale gdybym miał kupować typową nawi to brałbym tom toma--

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS.. jak bys zapomnial to ostatnim razem wlasnie moja nawigacja nas zaprowadzila do noclegowni bos sie pogubil;) hahaha

Nie nie strzelaj focha bo chyba nie wiesz co oNacza ‘foch’ hahaha

 

Pamietam, pamietam, ale bez niej tez bym znalazl :icon_mrgreen: Jedno juz jest do doopy, bo niemam uchwytu do auta, myslelem, ze bedzie a tu lipa Panie,m trzeba bedzie dokupic.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam Google maps w telefonie, mimo że moja samochodowa bazuje na Google maps. Właściwie nie tyle samochodowa bazuje na Google maps, co info o korkach bazuje, bo mam dodatkową kartę sim w samochodzie do danych wpiętą. Wracając do Google maps, zauważyłem kilka razy, że mimo że drogowcy zamknęli jakiś odcinek drogi, to nawet po dwóch tygodniach od zamknięcia Google maps potrafiła przez niego prowadzić. Dlatego czasem mnie wkurza ;)

Używam jednak osobnego telefonu do Google maps i yanosika, bo zazwyczaj dużo rozmawiam po drodze i mnie to wkurza, jak cały czas się przełącza aplikacje.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Google maps, zauważyłem kilka razy, że mimo że drogowcy zamknęli jakiś odcinek drogi, to nawet po dwóch tygodniach od zamknięcia Google maps potrafiła przez niego prowadzić. Dlatego czasem mnie wkurza ;)

Używam jednak osobnego telefonu do Google maps i yanosika, bo zazwyczaj dużo rozmawiam po drodze i mnie to wkurza, jak cały czas się przełącza aplikacje.

 

 

Czyli tez nie tak non plus Ultra :icon_mrgreen:

 

W przypadku gdy jedziemy gdzies dalej to bierzemy Garmin'a mlodej.

 

Garmin na pelnym wypasie, wszelkie korki, objazdy podaje na bierzaco, tyle, ze nie jest wodoszczelny,

 

znaczy jest, bo jak wode wpusci, to juz nie wypusci ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnej nawigacji i można narzekać na niepokazane korki albo zamknięte drogi (niezależnie od urządzenia może się to zdarzyć) jednak nie do podważenia jest fakt wygody w używaniu apki w telefonie. Jedno urządzenie, jedno gniazdo ładowania, od razu ładuje się telefon, który i tak wieczorem będzie potrzeby i nie trzeba tachać ładowarek po kontaktach, widać wiadomości i czy ktoś dzwonił, łatwo się startuje a nie procedura startu Boeninga 737, jedno mocowanie na kierownicy, ładowarki w każdym spożywczym i...cena.

 

Ba dumm pssss.

 

KaeS... błagam Spróbuj choć raz pojechać z normalnym smartfonem i aplikacją a wtedy pogadamy.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

KaeS... błagam Spróbuj choć raz pojechać z normalnym smartfonem i aplikacją a wtedy pogadamy.

 

 

Dobra, wytlumacz mi czym w efekcie koncowym rozni sie ktorysz telefonow ktore posiadam, obydwa Maja navigacje od smartfona ?

Czasami trafia mi sie jechac z tabletem ( 8 cali ) ale w koncu to tez smartfon.

 

Najbardziej jest wlasnie przeyebane, gdy na skrzyzowaniu gdzie masz gdzies skrecic ktos do Ciebie zadzwoni i caly misterny plan navigowania idzie jak palce

w stringi.

 

Generalnie jak jestem na wypadzie kieruje sie mapa a navigacja jest jedynie narzedziem pomocniczym, ktore i tak czasami zawodzi bo i urzadzenie glupieje.

 

Co do podlaczania sprzetow to.

 

Wyprowadzenie czy to jednego, czy to drugiego gniazdka nie jest az takim wielkim problemem :icon_mrgreen: przynajmniej tak mawia moj kumpel ze Steinfeld'u :icon_mrgreen:

 

TomTom ma ladowanie w arytacji, problemem podlaczenia jest wiec podpiac kabelki pod elektryke a niewpiecia wtyczki w gniazdo.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z Telefonów, których używasz się nie nadaje bo są za stare (pamięć operacyjna, odbiornik gps itd. Już nie są demonami szybkości reakcji). Kwestia dzwonienia i zgubienia obrazu nawigacji to też problem starych telefonów bo w nowych tylko ustawienia to regulują co masz widzieć na ekranie.

Wyprowadzenie nie jest ale rozłączanie i podłączanie już zajmuje czas i potem czeka się na gościa co jak chce ruszyć motórem to musi listę kontrolną odstawić.

 

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z Telefonów, których używasz się nie nadaje bo są za stare (pamięć operacyjna, odbiornik gps itd. Już nie są demonami szybkości reakcji). Kwestia dzwonienia i zgubienia obrazu nawigacji to też problem starych telefonów bo w nowych tylko ustawienia to regulują co masz widzieć na ekranie.

Wyprowadzenie nie jest ale rozłączanie i podłączanie już zajmuje czas i potem czeka się na gościa co jak chce ruszyć motórem to musi listę kontrolną odstawić

 

Teoretycznie masz racje w pryktyce jak juz odpala to chodza bez zarzutu. Po zakonczonej rozmowie obraz przeskakuje na navi bez problemu, jedynie wlasnie smartfon potrafi sie zawiesic ( wgrana jest automapa ), na Google chodzi OK.

 

Jak widzisz technologoa jest mi znana ale ja nie jestem do niej tak mocno przekonany a cvo wazniejsze uzalezniony :icon_mrgreen: jak inni i nie wierze jej do konca ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A navi dedykowane to co jak nie technologia?

Wgrana?

My cały czas mówimy o aplikacjach czy to darmowych czy to płatnych.

10 lat używam tom tom kupiony na 74 euro w srajfonach i nigdy nie miałem z tym problemu. Mam również motocyklowe navigacje w formie apki. Czysta przyjemność z korzystania

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...