Skocz do zawartości

zgrzyt przy włączaniu 1 biegu


moonraker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec tak:

 

1- przy nie rozgrzanym silniku odglosy wlaczania

 

http://www.youtube.com/watch?v=aNotKpf71xk

 

2- przy cieplym

 

http://www.youtube.com/watch?v=5eDYY8IV-8o

 

biegi byly wlaczane na docinietej do oporu klamce, po czym na nautralnym ja puszczalem i znow,

wedlug mnie przy cieplym wyraznie slychac glosniejsza prace skrzyni, staralem sie z rozna predkoscia zalaczac przez co slychac zgrzyt trybow

prosze o wasza opinnie, jest sie czym martwic czy takie stykanie jest na porzadku juz w suzukach?

(sory za buty, wracalem z oporzadku^^)

Edytowane przez Paweł Szarowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrzyt przy redukcji na jedynkę? Możesz się nie martwić, ale to nie powinno mieć miejsca.

A zmiana z dwójki na jedynkę to redukcja czy nie?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W apce lekko odkręcam , do 2- 2,5 tysiąca obrotów i wbijam 1 takczy inaczej jest strzał . Ale to inny motocykl niż wszystkie, czasami mocno niepełnosprawny w tej inności. Lekarstwo zamówione ,zobaczymy co bedzie jak przyjdzie :bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie autor watku stoi i wrzuca ta jedynke.

Moja rada jest taka zeby wrzucac jedynke podczas jazdy redukujac z dwojki,

a juz jezeli jestes zmuszony do jej wrzucenia na goracym silniku to rusz w przod i tyl motocyklem.

 

Najprawdopodobniej masz wyrobione pary wodzikow i przesowek, stad problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W apce lekko odkręcam , do 2- 2,5 tysiąca obrotów i wbijam 1 takczy inaczej jest strzał . Ale to inny motocykl niż wszystkie, czasami mocno niepełnosprawny w tej inności. Lekarstwo zamówione ,zobaczymy co bedzie jak przyjdzie :bigrazz:

A na wolnych obrotach nie wejdzie pierwszy bieg?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam M.: Naprawdę? Ja nie widziałem motocykla, w którym inaczej by sie pierwszy bieg wrzucało z luzu. Każdy motocykl ma coś wyrobione w skrzyni biegów? Nowe też?

 

Tak szczerze to nie rozumiem problemu. Gdyby wrzucenie jedynki z luzu było problemem, to producent motocykla rozwiązałby to w inny sposób. Wiadomo, że najlepiej zredukować do jedynki wytracając prędkość, natomiast jakieś cyrki z toczeniem motocykla zanim się wrzuci jedynkę, albo dodawanie gazu z wciśniętym sprzęgłem.. guys.. serio.. idzcie pojeździć :D

Edytowane przez MarcMarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wolnych obrotach nie wejdzie pierwszy bieg?

Wejdzie ale zamiast klik będzie J*b ...

U mnie permanentnie sprzęgło ciągnie , tak fabryka dała każdemu Rotaxowi V990 do 2003 roku .Dopiero przy nieco wyższych obrotach , gdy ciśnienie oleju podskoczy , sprzęgło przestaje ciągnąć i mozna normalnie operować biegami . Modyfikacja polega na wymianie dyszy (wiem która to , ale jescze nie wnikałem dlaczego taka zmiana pomaga ) na mniejszą , wtedy ciśnienie oleju w jakimś tam fragmencie układu nieznacznie wzrasta i pomaga normalnie operowac biegami .

PS

Ja już załatwiłem najistotniejsze problemy , stopka przedłuzona , kable od spawarki założone (między przekażnikiem a rozrusznikiem) , , kostki od ładowani przeglądnięte i wymienione , no i kupiłem Yuasę . Ten zestaw "ukręca wał" i największy problem z odpalaniem odpadł .

Jeszcze tylko ta dysza , zmostkowanie masy w całej instalacji , sprzęgiełko rozruchaja (po wymianie aku - prawie wyzdrowiało) , dokręcenie wszystkich istotnych śrub i śrubeczek na lekki loctite , znalezienie odpowiednich oryginalnych klocków Nissin na przód i może modyfikacja mocowania tylnej pompy hamulcowej - akualnie na dzień dobry sie zapowietrza i nie ma po co ruszać tyłu (zresztą po co komu tył w takim moto :P ) . K&N i przeloty LV i oryginlne wydechy miałem w zestawie startowym :D

Rozpisałem się , ale po prostu kocham grzebanie przy własnym motocyklu ;) .

.

 

...albo dodawanie gazu z wciśniętym sprzęgłem.. guys.. serio.. idzcie pojeździć :D

MarcMarc , jak to mawiają starzy górale - jest makaron , jest impreza :D

A nie jakieś tam nudne F4i :P

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...