Skocz do zawartości

dętka 3,0 na opone 2,5 na 21"?


Rekomendowane odpowiedzi

większa szansa na przecięcie w przypadku braku ciśnienia

troszkę kłopotów przy montażu

 

mniejsza szansa na przecięcie w przypadku wjechania na coś ostrego

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt szeroka dętka w trakcie pompowania tworzy fałdy jak napisali poprzednicy i grozi przetarciem w czasie jazdy a to jest trochę ryzykowne. Sprawa druga to problem z wyważeniem takiego koła.

Jechałeś kiedyś na kapciu z przodu bo ja tak i powiem Ci że to nie było zabawne.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze naprawdę jechałeś motocyklem terenowym z kostką bez powietrza? Mi jak w miekim tereni zeszło powietrze to pierwsze co zauważyłem ze mi sie przód lepiej klei do gleby, dobietro na twardszej glebie zauważyłem ze mi przód pływa z braku powietrza :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej pojemności i osiąganych prędkościach nie powinno być żadnej róźnicy.. Kolega miał kiedys problem ale przy africe bo skręcona dętka powodowala wibracje kierownicy przyt większych prędkościach.. Problem zniknął po przesypaniu dętki talkiem przed włożeniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze naprawdę jechałeś motocyklem terenowym z kostką bez powietrza? Mi jak w miekim tereni zeszło powietrze to pierwsze co zauważyłem ze mi sie przód lepiej klei do gleby, dobietro na twardszej glebie zauważyłem ze mi przód pływa z braku powietrza :]

Niestety nie jeżdżę w terenie ale Hary kiedyś mnie strasznie sponiewierał na rondzie w Katowicach a co najgorsze to nie był mój motocykl.

Wiem że w terenie typu błoto czy piasek powinno się obniżyć ciśnienie w oponach.

Miałem za to kilka kapci w CB900 przy większych prędkościach.

Wiele wytwórni nadal produkuje dętki pod kilka rozmiarów typu 2.25/2.50 lub 2.50/3.00 ale tej ostatniej nie zakładał bym do opony 2.25

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...