Skocz do zawartości

Jak przygotowac motor do JAZDY w zime


Struna #28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do was pytanko...

Chcialbym posmigac motorkiem takze w zime (oczywiscie nie jak nawalki sniegu).

Slyszalem ze przy jezdzie w warunkach zimowych (mróz ) łozyska oraz inne czesci moga sie posypac, slyszalem tez ze sa jakies specjalne oleje do jazdy w zime.

Chodzi mi tu o zwykly spokojny czterosuwik 125, nic wyczynowego

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozyska? wsumie pierwsze slysze ewetualnie samr w nich moze mocno stezec, jesli moto stoi sobie w garazu w ktorym temp jest plusowa to rowniez olej niema znaczenia specjalnie... poprostu odplasz i jedziessz:)

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O łożyskach czytałem w kontekście soli na drogach. Ale to powinno po prostu wystarczyć mycie moto po jeździe.

 

Tak ogólnie to ja odpalam rower i jeżdżę, jedyny problem jaki miałem to to, że stoi pod arkadami, osłonięty przed opadami atmosferycznymi, ale na mrozie, już w nocy przy temperaturach rzędu -5 mi nie chciał odpalić, drań. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już nie używa sie olei sezonowych, jak kiedyś (letni olej silnikowy w zime zamieniał sie niczym w masło:) są jakieś onzaczenia olejowe do temperatur niższych jakieś..W90? i któreś poprostu ułatwiają rozruch w niższej temperaturze, czyli nie gęstnieją tak. ale myślę ze oprócz nasmarowania wszystkich elementów narażonych na rdze wiele robić nei trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nasmaruj go dobrze. a pojezdzie splukaj tak jak ktos wyzej napisal o soli.

 

slyszalem tez cos od kumpla z klasy ze miedzy zima a latem cos robi sie z powietrzem o obrot przykreca lub odkreca jakos tak ale niech to ktos skomentuje bo nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam kiedys ojciec podgrzewal miche we fiatcie 125p palnikiem propanowym :crossy:

 

jesli juz komus zalezy mozna wzbogacic mieszanke. zimne powietrze jest gestrze wiec mieszanka staje sie ubozsza w stosunku do letniej.

 

@tmi plastikiem bym sie zaczol przejmowac tak przy -30 :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym sie martwić ,... można jeździć... są nawet zimowe zloty...

 

 

pamietam kiedys ojciec podgrzewal miche we fiatcie 125p palnikiem propanowym :crossy:

 

jesli juz komus zalezy mozna wzbogacic mieszanke. zimne powietrze jest gestrze wiec mieszanka staje sie ubozsza w stosunku do letniej.

 

@tmi plastikiem bym sie zaczol przejmowac tak przy -30 :icon_exclaim:

 

Podgrzewanie palnikiem narobi więcej szkody niż pożytku, bo możesz przegrzać olej w jednym miejscu i straci swoje właściwości.. A plastiki rzeczywiście są bardziej podatne na pęknięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...