Skocz do zawartości

Akcesoryjne podgrzewane siedzenia w motocyklu


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

interesują mnie informacje na temat opcji podgrzewanych siedzeń do dowolnych motcykli (nie mam na myśli tych "seryjnie" dostępnych np. w BMW czy Gold Wingu).

Czy istnieje jakaś oferta firmy akcesoryjnej czy tunningowej - gdzie można zamówic montaż podgrzewania do, np, posiadanego przeze mnie varadero?

Przyznam, że po dość deszczowym tegorocznym sezonie opcja ta jest dla mnie kusząca..

pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale to do auta - nie wiem czy:

1. da się to "przyciąć" bez uszkodzenia do wymiaru motocykla - kluczowe dla mnie pytanie, chociaż podane wymiary chyba dają opcję dopasowania, nie są aż tak duże

2. czy można to zdekompletować - czyli zainstalować same oparcia lub siedziska,

3. czy 2 x 40W dodatkowo to nie za duże obciążenie dla instalacji motocykla -choć na logikę to niewiele, tyle co dodatkowe halogeny...

4. czy ogrzewanie w zamkniętym aucie to to samo co na wystawionym na wiatr motocyklu - czyli czy podana moc wystarczy, zwłaszcza ze rozkłada sie na komplet oparcie/siedzenie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale to do auta - nie wiem czy:

1. da się to "przyciąć" bez uszkodzenia do wymiaru motocykla - kluczowe dla mnie pytanie, chociaż podane wymiary chyba dają opcję dopasowania, nie są aż tak duże

2. czy można to zdekompletować - czyli zainstalować same oparcia lub siedziska,

3. czy 2 x 40W dodatkowo to nie za duże obciążenie dla instalacji motocykla -choć na logikę to niewiele, tyle co dodatkowe halogeny...

4. czy ogrzewanie w zamkniętym aucie to to samo co na wystawionym na wiatr motocyklu - czyli czy podana moc wystarczy, zwłaszcza ze rozkłada sie na komplet oparcie/siedzenie.

pzdr

odp. jest prosta, zapytaj sprzedajacego :biggrin:

pozd :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zależy co chcesz osiągnąć. Jeżeli komfort termiczny na motocyku, to elektryczny odziewek będzie O WIELE skuteczniejszy, niż coś trochę ciepłego pod tyłkiem. Jak masz ogrzay korpus, to ciepła krew wszędzie dojdzie i całemu człowiekowi ciepło. Tak mówi fizjonomia.....

 

powodzenia

 

P.S. piszę jako były ratownik GOPR. Mielismy o tym długie i namiętne szkolenia i przykłady rzeczywiste - wychłodzenie organizmu itp...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ogrzay korpus, to ciepła krew wszędzie dojdzie i całemu człowiekowi ciepło. Tak mówi fizjonomia.....

 

tjaaa... ogrzewacz na splot słoneczny :buttrock:

ale osobiście nie próbowałem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. chcę osiągnąć to co napisałem: mieć podgrzewane siedzenia na moto, ale nie kombinezon, chodzi o to, aby mieć opcję podgrzewania bez względu na to jak będę ubrany w danym momencie... Liczę na jakąś poprawę komfortu podróżowania w zimnie. Funkcjonują podgrzewane manetki i i podgrzewane rękawiczki, ale to dwie różne opcje...

2. Założyłem ten temat na forum motocykowym z nadzieją, że ktoś z czytających i piszących tu motocyklistów się już zetknął z tymi sprawami - zatem uwaga, aby zapytać sprzedawcę z allegro sprzedającego komplety do SAMOCHODU jest mi mało pomocna i raczej nie świadczy dobrze o toku rozumowania jej udzielającego, chyba że pisze aby sobie posty nabić lub z nudów, co przy jego stażu na forumk jest wysoce prawdopodobne...

3. nadal mam nadzieję, iż ktoś ma jakieś doświadczenia - w opinii jedynego znanego mi Motocyklisty jeżdżącego BMW 1200 RT jest to odczuwalne poprawienie komfortu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...