Skocz do zawartości

Kawa VN1600 Classic - Yamaha XVS 1300 Mid. Star?


kali72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu prosiłem Was o pomoc w wyborze moto w zakresie pojemności (dzięki za odpowiedzi :buttrock: ). Po wielu konsultacjach zdecydowałem, że kupuję raz a dobrze. Z domu chcą mnie już wypisać, dzieci chodzą markotne, bo przy kompie siedzę ja (jak salony są już zamknięte), wszędzie pełno folerów... Wybór padł na:

Yamahę XVS 1300 Midnight Star

lub

Kawasaki VN 1600 Classic.

Z jednej strony nowoczesna konstrukcja i lepsze wykonanie, z drugiej piękny klasyk z piękniejszym brzmieniem w standadzie ale wycofywany ze sprzedaży z Europy Zach. w 2008 ("tylko" Euro 2). Pas kontra kardan (dla mnie istotne, bo mieszkam przy paskudnej drodze - 300 m do asfaltu w błocie i żwirze). Wszystkie parametry obu znam na pamięć, na obu siedziałem (niestety brak możliwości jazdy :icon_mrgreen: ).

Wiem, że wybrać muszę sam.

Mimo to, jeśli komuś chce się dodać swoje "trzy grosze" będę wdzięczny :clap: .

Oczywiście korzystałem cały czas z wyszukiwarki forum i wiele się dowiedziałem, ale jeśli właściciele obu moto mogliby mi też coś dopomóc...

Uff, ale się rozpisałem - wybaczcie, mam świra ostatnio...

 

Pozdrowienia dla wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że masz błoto i żwir? Ja jeżdze bardzo czesto po takim i gorszym podłożu posiadajac pas napędowy, który juz dawno temu powinen byc wymieniony. Jakos nic nie porwałem i nie uszkodziłem. Nie wierz w stereotypy i głupie ploty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt Ci nie pomoże ... (oczywiście z pożytkiem dla Ciebie :flesje: ), ponieważ są to bardzo porównywalne moce i pojemności - a dopasowanie szczegółów to tylko Twój wybór... no bo nie mo co pisać o awaryjności, lini (bo każdemu się co innego podoba) - więc stary - MĘSKA DECYZJA! Oba moto są z wagi ciężkiej i będziesz tak samo zadowolony z jazdy ... więc tylko kwestia TWOJEGO gustu.

Aha - pokaż foty zakupionego sprzęta!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pomóc... radą dealera Kawasaki, który (gdy się zainteresowałem 1600-ka) odradził mi ja zdecydowanie jako "niesterowną" w porównaniu z VN2000, który jego zdaniem jest w prowadzeniu dużo lżejszy i neutralny. Ze swojej strony, po spróbowaniu XVS1300 mogę zapewnić, że sytuacja tego motocykla względem większego brata 1900 NIE jest analogiczna. Nie wypowiadam się o kwestiach estetycznych.

Nie znalazłem żadnego argumentu, który by mnie skłonił ostatecznie do przesiadki z OldMotylka na któryś z wymienionych wyżej jednośladów. Zapas kasy wolałem wydać na "eksperyment enduro" w moim moto-życiorysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz pewnie nie wyzbede sie subiektywizmu jako posiadacz vn 1600

co do sterownosci mi tez mowiono ze to kawal kloca, jednak jezdzi sie nim bardzo przyjemnie i nie widze tutaj roznicy miedzy motocyklami o podobnych gabarytach

co do walu kardana zupelnie bezobslugowy, mily i przyjemny

nie widze wad

szukajac motora z miejsca dla mnie odpadl wild star z racji pasa zebatego i szprych oraz chlodzenia silnika powietrzem

zostal na placu boju vtx i vn, jednak wybralem tego drugiego jako iz byl tanszy [ mowa o nowej sztuce ] oraz bardziej klasyczny , mi sie bardziej podobal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakiś czas temu prosiłem Was o pomoc w wyborze moto w zakresie pojemności (dzięki za odpowiedzi :wink: ). Po wielu konsultacjach zdecydowałem, że kupuję raz a dobrze. Z domu chcą mnie już wypisać, dzieci chodzą markotne, bo przy kompie siedzę ja (jak salony są już zamknięte), wszędzie pełno folerów... Wybór padł na:

Yamahę XVS 1300 Midnight Star

lub

Kawasaki VN 1600 Classic.

Z jednej strony nowoczesna konstrukcja i lepsze wykonanie, z drugiej piękny klasyk z piękniejszym brzmieniem w standadzie ale wycofywany ze sprzedaży z Europy Zach. w 2008 ("tylko" Euro 2). Pas kontra kardan (dla mnie istotne, bo mieszkam przy paskudnej drodze - 300 m do asfaltu w błocie i żwirze). Wszystkie parametry obu znam na pamięć, na obu siedziałem (niestety brak możliwości jazdy :P ).

Wiem, że wybrać muszę sam.

Mimo to, jeśli komuś chce się dodać swoje "trzy grosze" będę wdzięczny :biggrin: .

Oczywiście korzystałem cały czas z wyszukiwarki forum i wiele się dowiedziałem, ale jeśli właściciele obu moto mogliby mi też coś dopomóc...

Uff, ale się rozpisałem - wybaczcie, mam świra ostatnio...

 

Pozdrowienia dla wszystkich!!!!

 

Witam!

Jeżdżę Suzuki C800, mam jeszcze rok leasingu :banghead: , ale chyba nie wytrzymam i na wiosnę go wykupię i... sprzedam by się przesiąść na większego :crossy: Yamaha Midnight Star dla mnie za.. brzydka dziś w grę wchodzi Yamaha Road Star Silverado z USA.

Albo... byłem ostatnio w Kawasaki i zachrowałem na VN 1600 Classic Tourer :biggrin: piękny ... ten wydech po obu stronach :).

Zawsze byłem przeciwnikiem kufrów, wolałem sakwy, ale na tym byku wyglądają pięknie :lalag: cudny zwróć uwagę na to moto.

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

VN 1600 Classic urzeka mnie swoim pięknem, Tourer to już - dla mnie oczwiście -nie to. Yamaha z XVS 1300 rzeczywiście poszła trochę w ślepą uliczkę jeśli chodzi design, wydechy do zmiany od razu (słychać tak nie wiadomo co - durne europejskie przepisy) ale wszyscy, którzy mieli możliwość się nią przejechać, byli zachwyceni. Poza tym, na amerykańskiej stronce www.yamaha-motor.com jest fajny programik, który pozwala wirtualnie zbudować swoje moto, i tam czarny XVS 1300 po dodaniu kilku chromowanych elementów wygląda intrygująco.

Kawa VN 1600 Classic niestety nie będzie już oferowana na europejskim rynku. Widziałem gdzieś na zdjęciu czarną i jeśli byłaby taka do wzięcia, to chętnie zobaczę.

Poza tym, zauważyłem, że Kawasaki mocno trzyma się tradycji, bo można te motory lubić lub nie, ale zarówno VN 900 Classic jak i wchodzący VN 2000 Classic (zobaczcie na necie) są bardzo dopracowane stylistycznie.

Ja VN 2000 bo poprostu się boję, do VN 1600 też oczywiście czuję respekt, ale nie wezmę raczej VN 900, gdyż w podobnych pieniadzach (mam na myśli niezależnych importerów) jest Yamaha XVS 1300.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!!!

 

No i kupiłem śliczną nówkę prosto z salonu :D

Nazywa się... Suzuki DL 650 A V-strom. :biggrin:

Wiem, że powinienem chwalić się w innym dziale ale winien jestem wytłumaczyć się, dlaczego to nie jest chopper/cruiser.

Tak jak wcześniej pisałem to będzie moje pierwsze moto, doświadczenia oprócz skuterów również brak.

Styl, wyglad, otoczka i lans :biggrin: na pewno po stronie Waszych moto.

Ja muszę najpierw nauczyć się jeździć na moto i dowiedzieć się czego tak naprawdę oczekuję.

 

Dzięki wszystkim za pomoc, szczególne podziękowania dla Yamaha Szpila w Katowicach (to nie reklama), gdzie prawie kupiłem fazera 600. Jeśli gdzieś szukacie profesjonalnej obsługi przez gości, którzy sami mają świra na punkcie moto to tylko tam.

Przy forum motocyklistów spędziłem kilka tygodni - prawie rozwód :icon_razz: .

 

Pozdrowienia

 

Kali

Edytowane przez kali72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym jednak Yamahe, ktoś zapyta dlaczego??? Nie wiem, może to stereotyp ale jakoś tego producenta darzę wiekszym zaufaniem i solidnością co do wykonania sprzętu. Powodzenia w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, szczególne podziękowania dla Yamaha Szpila w Katowicach (to nie reklama), gdzie prawie kupiłem fazera 600. Jeśli gdzieś szukacie profesjonalnej obsługi przez gości, którzy sami mają świra na punkcie moto to tylko tam.

Przy forum motocyklistów spędziłem kilka tygodni - prawie rozwód :banghead: .

 

Pozdrowienia

 

Kali

 

 

 

Profesjonalno to ona jest ale tylko w momencie jak kupujesz u nich sprzęta, potym martw sie sam.

Kupiłem u nich dwa, trzeciego już nie kupie.

 

Pzdr. Szerokich ścieżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Profesjonalno to ona jest ale tylko w momencie jak kupujesz u nich sprzęta, potym martw sie sam.

Kupiłem u nich dwa, trzeciego już nie kupie.

 

Pzdr. Szerokich ścieżek

 

Tego na razie u nich nie sprawdzę :icon_mrgreen:

Ale ściągneli na salon 2 moto, żebym mógł z kumplem zobaczyć i usiąść; zorganizowali w grudniu jazdy próbne na 3 różnych, z czego na jednym wyglebiłem (MT-01) :icon_rolleyes: Była to świetna choć bolesna lekcja pokory dla moto i własnych umiejętności (a raczej ich braku).

 

Pozdrowienia i do zobaczenia na trasie

 

Kali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...