Skocz do zawartości

shimmie


hiszpan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Hiszpan, gdzie znajdę ofertę na tego LSL, bo tez myślę o zakupie zimą. Pomógłbyś mi jakoś z rezeznaniem, czy mocowania będą pasować do Monstera, z zamówieniem i innymi predołami?

Z góry dzięki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że batlaxy niedaja sie do wszystkjich modeli ,znajomy załozy taką na przód do XX i jak zaczełą sie powoli zurzywać  kierownica miałą straszne tędencje do tank slaperów przy zejściu z gumy...nie łatwiej bedzie Ci zmienić na inną przednią opone?

 

zobaczymy jak to bedzie po założeniu amorka... jak nadal bedą cuda to wymienie komplecik opon... na razie szkoda mi moich bo maja przejechane około 2000 km i sa w dobrej kondycji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpan, gdzie znajdę ofertę na tego LSL, bo tez myślę o zakupie zimą. Pomógłbyś mi jakoś z rezeznaniem, czy mocowania będą pasować do Monstera, z zamówieniem i innymi predołami?  

Z góry dzięki i pzdr

 

dominik szukaj tutaj:

http://www.spieglerusa.com/cfm/Steering.cfm

 

a dodatkowo to wysyłkowo mają je Polo , Louis lub Larsson musze sprawdzić...

 

DODANE:

sprawdziłem:

www.louis.de

tutaj wpisując LSL znajdziesz coś takiego jak LENKUNGSDĂMPFER. lista dostepnych modeli z mocowaniami dla motocykli i ceny. Dla SV jest za 229EUR.Dla Ducati jest prawdopodobnie :

10045250 LENKUNGSDĂMPFER LSL /TUEV

*TITAN-RACING* MON./900SS

229,00 EUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dziwne, bo podniesienie profilu nie powinno powodować takiego zachowania - wręcz odwrotnie - zwiększyłeś wyprzedzenie, a więc tendencja do shimmy powinna się zmniejszyć, a nie zwiększać. Tak więc niekoniecznie musi być to sprawa geometrii motocykla (ale może, nie zawsze teoria się pokrywa z praktyką, już to nie raz przerobiłem). Jak wygląda sprawa z wyważeniem koła ?A co z ciśnieniem ? Często takie efekty są powodowane właśnie przez to. Zakładam, że opona jest nowa, niewyząbkowana, bo to też by mogło powodować takie zjawiska.  

 

Pozdro, Paweł

 

Paweł ma rację !!! ( wg. mnie ) podniesienie przodu powinno raczej zmniejszać skłonność do trzepania kierychą ! Poza tym zmiana geometrii jest tak mała że nie powinna mieć żadnego znaczenia.

Jeden mały drobiazg czy opona jest założona zgodnie z kierunkiem toczenia ??? miałem w XJ900s założony odwrotnie przód i kierownica dostawała dygotek, po przekładce może nie ustąpiły ale znacznie się zmiejszyły.

 

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dziwne, bo podniesienie profilu nie powinno powodować takiego zachowania - wręcz odwrotnie - zwiększyłeś wyprzedzenie, a więc tendencja do shimmy powinna się zmniejszyć, a nie zwiększać. Tak więc niekoniecznie musi być to sprawa geometrii motocykla (ale może, nie zawsze teoria się pokrywa z praktyką, już to nie raz przerobiłem). Jak wygląda sprawa z wyważeniem koła ?A co z ciśnieniem ? Często takie efekty są powodowane właśnie przez to. Zakładam, że opona jest nowa, niewyząbkowana, bo to też by mogło powodować takie zjawiska.  

 

Pozdro, Paweł

 

Paweł ma rację !!! ( wg. mnie ) podniesienie przodu powinno raczej zmniejszać skłonność do trzepania kierychą ! Poza tym zmiana geometrii jest tak mała że nie powinna mieć żadnego znaczenia.

Jeden mały drobiazg czy opona jest założona zgodnie z kierunkiem toczenia ??? miałem w XJ900s założony odwrotnie przód i kierownica dostawała dygotek, po przekładce może nie ustąpiły ale znacznie się zmiejszyły.

 

 

Zbycho

XJR1300

 

jasne że jest założona OK, wyważona i nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...