Skocz do zawartości

Uzytkownicy Yamah XTZ Tenere i Super Tenere łączcie się


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

to i ja sie dołącze do "fan klubu" Tenerek

 

kupiłem miesiąc temu XTZ 750 90/91r

 

jeżdziłem poprzednio 3 lata na szosowych moto, ale teraz po przejściu na Tenerke widze ze jazda moze nabrać zupełnie innego kształtu- zajebista sprawa :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja ;)

 

To ja też się dopisze do Starych Tenerowców :wink:

 

Moja jest oryginalna jednooka :notworthy: i zmieniać niechce, lubie być oryginalny ;)

Pozdrawiam z zasypanej małopolski ;)

 

Ps. na śniegu fajnie tez się śmiga tenerką, tylko ciut przycięzkawa :cool:

 

see you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wiecej osob to czyta, nie zapisuje sie do zadnych klubow. Sorki za OT

 

 

Tenera ma dętki w oponach , zaś jeśli idzie o olej ja jeżdżę na Motulu mineralnym , zaś zużycie jego na 1000 km zależy od wielu czynników :rodzaju oleju ,zużycia silnika , prędkości z jaką jeździsz , obciążenia motocykla , dynamiki jazdy …itp itd. Jak jeżdżę to sprawdzam bardzo często poziom oleju. Jak widzę ubytki to go uzupełniam. Jeśli tego nie dopilnujesz to zarżniesz silnik. Podobnie jak ze smarowaniem kalamit przy wahaczu tylnego koła jak tego nie dopilnujesz to będziesz miał problemy.

P.S.

xtzclub jest takim samym Forum jak Forum Motocyklistów z tą różnicą że spotykają się tam posiadacze tener i super tener dzieląc się uwagami , wymieniając informacjami na temat wszelkich problemów związanych z użytkowaniem tych moto. Nie musisz rezygnować z Tego Forum po to żeby poszukać czegoś na innym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejonie łączenia ramy z wachaczem tylnego koła są kalamity do smarowania smarem. W mojej tenerze są . Należy je regularnie smarować .Jest ich tam kilka i są bardzo słabo widoczne i jeśli dobrze pamiętam jest ich tam 4 lub 5 sztuk . Ja bym też tego nie wiedział gdyby nie mój kumpel który mi o nich powiedział i je pokazał.

 

Kalamit? Eee Kelpi80 tez nie wie o co lotto :icon_eek:

 

Przez kalamitkę wtłaczasz smar w daną część.Są one w miejscach które trzeba smarować.

Edytowane przez strzykawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Po miesiącach kombinowania, jaki motocykl tak naprawdę chciałbym jako następcę Virago - wybór padł na tytułową Yamahę

 

Obejrzałem, spodobała się, wpłacilem zaliczkę i czekam na odbiór (w przyszłym tygodniu - parę pierdół do odpicowania przed pójściem do ludzi).

 

Wszystko było ładnie, pięknie aż natrafiłem na recenzję. Czy rzeczywiście to taka wtopa? Piszą, że siedzenie koszmarne, rama rdzewieje, łożysko głowki ramy się rozpada, elektryka koszmarna a światło gorsze od karbidówki.

 

No i zamiast się cieszyć, to będę miał koszmary.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...