Skocz do zawartości

Uzytkownicy Yamah XTZ Tenere i Super Tenere łączcie się


Rekomendowane odpowiedzi

mam dowód że taka lampa o jaką jest ta duskusja jak najbardziej istnieje

i o to chodziło. :flesje:

 

 

 

 

czy w XTZ jest stosowany silnik co w TDM ??Chodzi mi o to czy o podobnej budowie

Budowa podobna ale silniki różne. Wiem że ludzie kombinowali i przekładali silniki z TDM-y do XTZ ale konieczne były przeróbki. Był kiedys opis w ŚM takiego przeszczepu.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ludzie kombinowali i przekładali silniki z TDM-y do XTZ ale konieczne były przeróbki. Był kiedys opis w ŚM takiego przeszczepu.

 

Opis dotyczyl montazu silnika z trx'a, o ile pamietam. Roboty bylo troche, ale efekt niezly.

pzdr, Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Budowa podobna ale silniki różne. Wiem że ludzie kombinowali i przekładali silniki z TDM-y do XTZ ale konieczne były przeróbki. Był kiedys opis w ŚM takiego przeszczepu.

 

Z tego co wiem silniki sa takie same w XTZ i TDM. Roznica polega na tym ze w TDM zastosowali inny modul, ktory poprawia nieco osiagi TDM-ki. Ludzie czesto przekladali go do XTZ zeby podrasowac sprzecik. :icon_mrgreen:

 

W starszych tenerkach regulator napiecia lubial sie przegrzewac. Sam wiem bo spalilem modul przez to. Montowany byl pod boczna lewa oslonka stad nie mial praktycznie zadnej wentylacji. W nowszych modelach bodajze od 94r umiescili go w innym miejscu. W obawie o nastepny defekt modulu zainstalowalem regulator zaraz za przednia owiewka przy wlocie powietrza. Radze po zakupie XTZ zrobic to samo.

pzdr

Edytowane przez Volks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie opinie :D i odrazu chce sie pochwalic ze kupilem XTZ 750 ST :D nie ta o ktore pytalem, motorek z 93 roku z malym przebiegiem od zufanego sprzedawcy, no i jestem zadowolony jak nigdy, jak bede mial czas to wkleje fotki

Jak narazie chodzi extra tylko musze hamulce odpowietrzyc i lac paliwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ze szwajcarii to silnik napewno igiełka ale nie powiem ci co do malowania tego zbiornika bo nie wiem poprzeglądaj troche fotek XTZtek i zobacz czy miały taki bak

 

no własnie , może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest tajemnica dobrego stanu technicznego motocykli ze szwajcarii ?

sliwa50 gratuluje maszynki , niech Ci służy... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

filtr powietrza jest pod zbiornikiem paliwa jak bedziesz rozbieral to zwroc uwage na gumy laczace filtr powietrza z gaznikiem lubia spadac z gaznikow przy zakladaniu

 

PS: obiecane fotki :biggrin:

http://www.bikepics.com/pictures/781684/

http://www.bikepics.com/pictures/781687/

Edytowane przez sliwa50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściślej-dwa filtry powietrza. Jeden z lewej strony, drugi z prawej mocowane na 4 śrubki. Przy wymianie nie musisz ściągac airboxu, wystarczy zdjąć owiewki, siodło i zbiornik.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przełączam na rezerwę to tankuję ok 21-22 litrów. Fabryka podaje że zbiornik ma 26 litrów. Dodaj zużycie paliwa i masz wynik. Mi spala 5-7 litrów/100km.

Edit: jak będziesz weryfikował filtry powietrza-one lapią syf od środka, a nie od zewnątrz jak klasyczne filtry. Z zewnątrz filtr może byc kryształ, a od wewnętrznej, niewidocznej strony moze być mały sajgon (od strony tego kanału wlotowego w filtrze).

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...