Skocz do zawartości

Co wybrać KTM SX 125, YZ 125 CZY Rm 125 ???


Rekomendowane odpowiedzi

różnica jest i to diametralna. Niewielka różnica jest plastików 98-99 a 2000-2002 EXC bo te nowsze są tylko minimalnie delikatniejsze i bardziej kanciate. Natomiast SX w 2002 a EXC w 2003 ma całkiem inny bak i inne kształty plastików które do 2007 nie zmieniły się.

Tu odnośnie plastików:

Akurat sam chyba trochę źle napisałem co do tych plastików, jest na pewno tak:

Najstarsze plastiki "Z" SX - 98-00, EXC 98-02

Pośrednie (diametralnie inne) - SX 01-04 EXC 03-04

Później były trochę zmienione w SX 05-06 i EXC 05-07

I najnowsze są w SX od 07 i EXC od 08.

Czemu warto mieć nowsze plastiki? Bo łatwiej później sprzedać sprzęt.

 

A skąd biorę dane odnośnie silnika SX - z własnego doświadczenia, czasami konie koniom nierówne, miałem okazję porównać YZ 125 z 2001 do 2 SXów 125 z 2002, - po pierwsze że nie odczułem różnicy mocy - ale załóżmy że jest nawet na korzyść Yamahy, ale SX po prostu miażdżył YZetę elastycznością silnika, tym jak zbiera się z dołu, wiem że przy ostrej jeździe nie jest to takie odczuwalne ale żeby naprawdę ostro jeździć setą to trzeba najmniej kilka sezonów! No i tak samo można się kłócić że 250ccm 4T jest gorsze od 125ccm 2T bo moc ta sama a jest dużo cięższa. A jednak ogromna większość zawodników większość wybiera 250ccm - i chyba wiadomo że nie za to że jest cięższa.

 

I jak ktoś już ocenia co jest lepsze to proszę żeby poparł to swoimi doświadczeniami a nie przeczytanymi w testach (w dodatku modeli >05 a nie 2001/2002 o których mowa)

Edytowane przez Modest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem swoją sete jeździłem kilkoma katami i to bardzo świeżymi, praktycznie nową kawą i dwoma yz. Jeżeli chodzi o nowsze modele to yamaha jest bezapelacyjnie najlepsza. KTM na początku lat 2000 naprawdę miał nieporównywalnie lepszy dół niż konkurencja ale te nowe silniki yamahy od 05 mają praktycznie taki sam dół i sa równie elastyczne ( jeżeli można powiedzieć o elastyczności w secie). Jeżeli chodzi o zawieszenie to KTM jest sporo za konkurencją. 6 kg różnicy w wadze to naprawdę sporo jak na sete Tyle co do nowych roczników, bo jakbym brał motocykl za 8tyś to też chyba wybrał bym KTMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaze - dzięki za linki. I to nie jest tak, że ja chwalę swoje tylko zawsze (podkreślam) spotykałem się z taką opinią.

 

PomyK - tak, masz rację ja się nie znam zupełnie, jestem całkowicie świeży w tym sporcie (motocross/enduro) i nie sądzę, że jeżeli zamiast SX'a kupiłbym o parę kilo lżejszego YZ z lepszą zawiechą odczułbym różnicę (o mocy nie mówię, bo te zawszę można podciągnąć jak już komuś naprawdę brakuje).

I nie piszę, bo mam tylko tak mi znajomi mówili którzy latali też na innych wyczynach i teraz istnieją dla nich tylko 'pomarańcze'.

 

Co do plastików to hehehe się nie wypowiadam, bo to śmieszne, napisałem tylko jako amator czy rzuca mi się w oczy jakaś konkretna różnica czy nie, bo takiej różnicy nie odczuwam :-).

 

Teraz ogólnie, jeżeli chodzi o mnie to zawsze myślałem, że crossy różnych marek za bardzo się nie różnią i zawsze mają podobną moc, wagę itd dla tego też szukałem moto nie tylko KTM'a ale (YZ,RM,CR,KX też szukałem) ale taki motocykl mi się trafił najbliżej i w super stanie za dobre pieniądze, to go zakupiłem i tyle.

Teraz się nieco zdziwiłem czytając te posty bo do tej pory myślałem, że marka nie ma dużego znaczenia bo wszystkie crossy mają podobną moc, wagę itd a tu padają takie określenia, że YZ rządzi :-) jeżeli wiedział bym wcześniej, poszukałbym jej.

pozdro

Edytowane przez crasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz się nieco zdziwiłem czytając te posty bo do tej pory myślałem, że marka nie ma dużego znaczenia bo wszystkie crossy mają podobną moc, wagę itd a tu padają takie określenia, że YZ rządzi :-) jeżeli wiedział bym wcześniej, poszukałbym jej.

pozdro

Nie no wiesz, nie ma co w paranoje popadać :icon_twisted: W tej kwocie co dałeś za motor to nie miało większego znacznia. Strzałek napisał ze YZ od 05r mają nowy silnik a takiego sprzęta za te pieniądze byś nie kupił. Te wczesniejszy prawdopodobnie były osiągami na równi z KTM. Pozatym podejrzewam ze Ty jako początkujący i zapewne wiekszość z nas forumowiczów nie odczuła by tych "Wielkich" różnic :)

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz, nie ma co w paranoje popadać ;) W tej kwocie co dałeś za motor to nie miało większego znacznia. Strzałek napisał ze YZ od 05r mają nowy silnik a takiego sprzęta za te pieniądze byś nie kupił. Te wczesniejszy prawdopodobnie były osiągami na równi z KTM. Pozatym podejrzewam ze Ty jako początkujący i zapewne wiekszość z nas forumowiczów nie odczuła by tych "Wielkich" różnic :P

 

 

Okej, jasne, masz rację :) ;).

Jeżeli kiedyś będę kupował nowe moto i będzie to jakaś świeżynka to sam przejadę się kilkoma markami i zdecyduje co mi podchodzi ;-) tak chyba jest najrozsądniej, nie ma co się w 100% kierować tym co ktoś napisał :-).

:icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ktoś już ocenia co jest lepsze to proszę żeby poparł to swoimi doświadczeniami a nie przeczytanymi w testach

Ja sie nigdy nie wypowiadam na temat motocykli opierając sie tylko na testach, bo jak wiadomo wszystko można zasponsorować i niektóre testy są śmieszne i z prawdą mają niewiele wspólnego. Natomiast na testach takich potęg jak racerx i transworldmotocross można polegać.

A nawet jeżeli nie miałem kontaktu z jakimś motocyklem to wole poczytać testy niż słuchać ludzi mówiących : "mam kumpla, który ma znajomego i ten znajomy ma kumpla, którego brat stryjeczny od strony szwagra ma kumpla który ma KTM i podobno sobie go chwali", sory ale ludzie piszą czesto takie historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nigdy nie wypowiadam na temat motocykli opierając sie tylko na testach, bo jak wiadomo wszystko można zasponsorować i niektóre testy są śmieszne i z prawdą mają niewiele wspólnego. Natomiast na testach takich potęg jak racerx i transworldmotocross można polegać.

A nawet jeżeli nie miałem kontaktu z jakimś motocyklem to wole poczytać testy niż słuchać ludzi mówiących : "mam kumpla, który ma znajomego i ten znajomy ma kumpla, którego brat stryjeczny od strony szwagra ma kumpla który ma KTM i podobno sobie go chwali", sory ale ludzie piszą czesto takie historie.

No spoko, chodziło mi o to że na przestrzeni 5-6 lat to lider mógł się 5-6 razy zmienić, więc bez sensu patrzeć na stare motocykle przez pryzmat testów ich dużo młodszych odpowiednikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wtrące swoje trzy grosze jako iż jestem uzytkownikiem sx-a :biggrin:

No więc sadze iz jest jedna z mocniejszych set w rocznikach(00-03) z innymi nie mam porownania a wiec sie nie wypowiadam, ale ponoc model 07 jest najmocniejsza seta(ale nie najlepsza) w styczniowym motocyklu byl mastercross( testy wiekszosci crossowek) i wedlug tych danych sx 07 mial dokladnie 40,1KM na hamowni inne sety troche ponizej 40 a CR(najmniej) 35km(choc swoim wywazeniem i latwoscia prowadzenie w klasie 125ccm wygrala)

nie wiem ile w tym prawdy jesli sie myle poprawcie mnie, ale mysle ze sie opieralem na pewnym zrodle :cool:

 

pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wtrące swoje trzy grosze jako iż jestem uzytkownikiem sx-a :notworthy:

No więc sadze iz jest jedna z mocniejszych set w rocznikach(00-03) z innymi nie mam porownania a wiec sie nie wypowiadam

 

I następna głupota wyssana nie wiem skąd,ludzie ogarnijcie ...

Edytowane przez PomyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech to już mod zamknie?

A autor tematu niech kupi cokolwiek (YZ,KX,RM,CR,SX...) byle w lepszym stanie od reszty różnic i tak nie zauważy, wszystkie to są podobne motocykle i to który jest najlepszy (bo ma trochę więcej tego czy tamtego) nie ma sensu - takie jest moje zdanie.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jakbym kupowal nowy (nie smigany) motocykl to wtedy zastanawialbym sie nad marka a jezeli uzywany to tylko i wylacznie kierowalbym sie stanem technicznym moto :notworthy:

pozdro :D

Edytowane przez mati kmx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następna głupota wyssana nie wiem skąd,ludzie ogarnijcie ...

 

 

nie wyssana tylko to sa moje opinie i wraze i jak powiedzialem "SĄDZE" czyt. ze zrozumieniem, nie chcesz to nie czytaj ja cie nie zmuszam, forum jest chyba od wypowiadania sie no nie i wyrazania swoich opini :banghead:

mam porownanie do innych set to sie odzywam proste no nie

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem SX, KX,YZ,CR

 

I powiem wam jedno 2T 125 = YZ125 !

 

Motocykl jedzie zajebiście, silnik miód, zawiecha miód. Szczegulnie od 05 na alu ramie. Motocykl w klasie 125 jest bez konkurencyjny.

 

seryjny SX źle się prowadzi, trzeba mieć sprężyne pod siebie i spędzić kilka ładnych godzin na regulacji zawieszenia. i moim zdaniem nawet po takich regulacja nie jedzie tak pięknie jak YZ. SX ma wady takie jak: pękające piasty, cięknące sprzęgło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem SX, KX,YZ,CR

 

I powiem wam jedno 2T 125 = YZ125 !

 

Motocykl jedzie zajebiście, silnik miód, zawiecha miód. Szczegulnie od 05 na alu ramie. Motocykl w klasie 125 jest bez konkurencyjny.

 

seryjny SX źle się prowadzi, trzeba mieć sprężyne pod siebie i spędzić kilka ładnych godzin na regulacji zawieszenia. i moim zdaniem nawet po takich regulacja nie jedzie tak pięknie jak YZ. SX ma wady takie jak: pękające piasty, cięknące sprzęgło.

 

Pozdrawiam

 

Wg. Ciebie - warto to podkreślać ;-) każdy ma swoje zdanie.

Ja swojego zdania nie mam, bo nie latałem YZ, wiem tylko tyle, że dobrze mi się śmiga SXem czyli dobrze się prowadzi...

 

Czemu napisałem, że wg. Ciebie? Ano, bo jednemu lepiej na YZ a jednemu na SX czy RM/KX/CR...

Mój znajomy (bardzo doświadczony koleś) latał wszystkimi setkami i jego zdaniem pomarańcza najlepiej się prowadzi i nie jest to żaden gówniarz więc dla mnie jego zdanie się bardzo liczy... Ja już nie wiem kto ma rację, każdy mówi/pisze inaczej :wink:

 

I nadal podtrzymuję to co napisałem w moim wcześniejszym poście w tym temacie.

Edytowane przez crasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następna głupota wyssana nie wiem skąd,ludzie ogarnijcie ...

Zgadzam sie z Pomykiem w 100% jak ktoś może twierdzić że sx jest najsilniejszy skoro nie ma porównania.

Ja takie mam bo jeździłem naprawdę wieloma furami i mój wybór nie był przypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...