Skocz do zawartości

choroby motocyklistów


amad13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej mnie ciesza wypowiedzi nastolatkow w tym temacie :D

Mam za soba 37 lat spedzonych na roznych motocyklach i w roznych warunkach pogodowych. Teraz przy silnym wietrze czy deszczu nikt mnie na moto nie wyciagnie, ale czasami zdazy sie ze po prostu zacznie padac - tak jak ostatnio w czasie jazdy na urlop i spedzam 200 km w deszczu.

Dzieki dobremu ubiorowi ( Hein Gericke ) da sie to wytrzymac, ale zdecydowanie czuje juz skutki jazdy motocyklowej w tak duzej dawce.

Kubek z herbata trzymam jeszcze bez klopotu, ale chyba ze 3 termosy upuscilem na ziemie i zadnych ciezszych i delikatnych rzeczy do reki nie biore - wrazenie jest takie ze rece sa jakies "nie moje" i nie maja tego czucia, gietkosci i zrecznosci co kiedys.

Ciekawym czy mial ktos z was uczucie ze ktores z kolan go "nie trzyma" ???

Takie wrazenie ze nie mozna sie na nim solidnie oprzec, bo po prostu przeleci sie na ktoras strone ?

To tylko kilka z odczuc ktore codziennie lub okresowo przezywam - wszystko przed wami.

Z drugiej strony jak przedwczoraj nagle slonce zaswiecilo i temp osiagnela 15 stopni to bez zastanowienia wskoczylem na BSA w ciuchach jakie mialem na grzbiecie i przelecialem sie do banku i z powrotem :D Potem ubralem sie i pojechalem jeszcze na godzinke przed zmrokiem i mialem z tego wieksza frajde niz moglem sobie wyobrazic.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, nie zwalajmy wszystkiego na motocykle :rolleyes: Jestem po 30-tce i mam nieco urazów, z którymi o2o nie ma żadnego związku - połamany staw skokowy, "przebudowane" kolano, kilkanaście lat uprawiania sportów związanych z dużą ilością wiatru i niską temperaturą :icon_mrgreen: , etc. Każdy ma chyba coś podobnego w życiorysie :icon_evil:

 

Myślę, że jeśli :crossy: nam nie podniszczy stawów, to zawsze znajdziemy coś innego :biggrin:

Edytowane przez Kirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie ciesza wypowiedzi nastolatkow w tym temacie :icon_mrgreen:

Mam za soba 37 lat spedzonych na roznych motocyklach i w roznych warunkach pogodowych. [...]

Ciekawym czy mial ktos z was uczucie ze ktores z kolan go "nie trzyma" ???

[...]

Adam M.

 

Ja miałem. Skręciłem kiedyś kolano na Aikido i prawdopodobnie naderwałem więzadła. Co próbowałem wstać to leżałem jak długi. Jak się wywaliłem po raz trzeci to przez ból i łzy zacząłem się śmiać bo sytuacja nie mieściła mi się w głowie przyzwyczajonej, że jak wstanę to stoję. Ale na dłuższą metę wcale mi do śmiechu nie było i nie chciałbym, żeby mnie to spotkało w postaci zapalenia stawów kolanowych.

 

O ile generalnie ubieram się ciepło i w porządne tekstylne ciuchy, o tyle mniejszą wagę przywiązywałem do rękawic. I powiem tak - 3ci sezon jeżdżę i już potrafią mnie ręce tak napie...ać że głowa mała. Mam za swoje, że olałem przemoczone rękawice suszone przez wiatr oraz że w zimie jeździłem w zwykłych skórzanych rękawicach, gdzie wiatr ciągnął po szwach.

 

Teraz kupiłem windstoperki pod skórzane rękawice i nie wieje. Ale nadal nie jest OK w deszczu i przy niskich temperaturach. Więc od najbliższego sezonu zainwestuję w coś porządniejszego.

 

Myślę, że nie powinniśmy bagatelizować kwestii ubioru o jakiejkolwiek porze roku. Adam i osoby z podobnym doświadczeniem wiedzą o czym mówią.

 

 

Pozdro serdeczne,

 

 

&REW. :icon_evil:

 

 

PS. No i nie mylmy chorób z urazami. O ile dobrze zrozumiałem mówimy w tym temacie o chorobach, a nie urazach.

Edytowane przez &REW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)No i nie mylmy chorób z urazami. O ile dobrze zrozumiałem mówimy w tym temacie o chorobach, a nie urazach.

:icon_mrgreen: Nie byłem dość precyzyjny - chodziło mi o to, że na nasze bóle może mieć duży wpływ "przebieg" życiowy.

 

W kwestii ciuchów się zgadzam - to jak się ubieramy będzie miało wpływ na nasze stawy za kilka lat.

 

BTW &REW - pozdrawiam z forum sv

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie organizm, który jest bardzo często i przez długi czas narażony na wiatr, zmiany temperatury, pocenie się i zaś wystawienie na wiatr - tak wygląda jazda na motocyklu. Oczywistym jest, że coś się będzie kiedyś dziać, a kiedy i w jakim stopniu - to zależy od tego kiedy i w co się ubierasz. Nie ma zmiłuj się, ciuchy motocyklowe to nie tylko obawa przed szlifem, szlif poczujesz od razu i kiedyś w końcu przestanie boleć. Bóle kości, stawów, mięśni mogą być znacznie bardziej bolesne i o wiele bardziej trudne do zaleczenia. Dlatego trzeba się zawsze dobrze ubrać.

 

Osobiście wolałbym już szlif gołą dupą niż zapalenie np. stawu barkowego czy bóle kolan, które nie pozwalają chodzić albo bóle nadgarstków, które powodują, że nie możesz utrzymać kubka z herbatą.

 

Ciuch, ciuch i jeszce raz ciuch. Tekstylny. Skóra tylko na tor.

 

IMHO skóra jest lepsza. W kombi czuję się komfortowo do ok 5-6 stopni na plusie i znacznie mniej się pocę niż w teksie z podpinką. Poniżej raczej nie jeżdżę bo i tak niabardzo można zapie**alać gumki się nie grzeją. Ewentualnie czasem do pracy, ale to raczej incydentalnie.

 

Ale, całe życie człowiek się uczy, więc chętnie dowiem się dlaczego niby teksy są lepsze od skóry na taką pogodę. Dodam, że w skórze do 5-6 stopni jeżdże tylko w t-shircie i absolutnie nie jest mi zimno (może trochę ręce cierpią z powodu racingowych rękawic). Pozdro1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, całe życie człowiek się uczy, więc chętnie dowiem się dlaczego niby teksy są lepsze od skóry na taką pogodę. Dodam, że w skórze do 5-6 stopni jeżdże tylko w t-shircie i absolutnie nie jest mi zimno (może trochę ręce cierpią z powodu racingowych rękawic). Pozdro1000

 

Ile godzin przejeździłeś w deszczu?, mrzawce i podobnych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Skotra jest dobra ale na cieple dni. Ciuchy textylne sa generalnie lepszym rozwiazaniem ale dobre ciuchy textylne kosztuja duuuuuuuuuuzo drozej niz skora. inne kraje inne obyczaje, do tego dochodzi zasobnosc finansowa motocyklisty. Jak widze w zimie motocykliste w skorze to az mnie z zimna rzuca.

 

Na kolana nozna zmajstrowac windstopery lub zastosowac neopren ( pianka pletwonorkow ) Jazda bez rekawiczek gwarantuje w przyszlosci zapalenie stawow. Ale co my starzy o tym wiemy :icon_twisted:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabawilem sie kontuzji kciuka ma kursie A. Tajfun mial tak ciezko chodzace sprzeglo ze wspominalem go jeszcze przez pare tygodni. Pozniej tez drobne problemy ze stawami palcow ale to moze za sprawa rekawiczek zimowych, bo w letnich nic sie dzialo (na pewno nie od kombinacji alpejskiej 5 godzin moto+ 5 godzin CSa :)).

 

Na bole kregoslupa narazeni sa zwlaszcza jezdzacy nogami do przodu - nie maja jak amortyzowac nierownosci (kiedy zawiechy dobija).

 

W chlodne dni groza odmrozenia palcow rak i stop.

 

Niektorym "prawdziwym motocyklistom" pojawiaja sie psychozy motocyklowe, patrz watek "Przy piwie" ;).

 

U rowerzystow wyczynowych wykryto problemy z jurnoscia a to za sprawa waskich i twardych siedzen, tak wiec jezdzcy enduro strzezcie sie, to tez moze was dotyczyc ;). Z drugiej strony jazda na moto i tak jest fajniejsza niz seks, wiec w czym problem :)))

 

Zdrowia zycze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin przejeździłeś w deszczu?, mrzawce i podobnych warunkach?

 

Pewnie nie tyle co ty :buttrock: napisałem chyba, ze jazda w takich warunkach jest dla mnie mało interesująca, lubie zapie**alać, a w deszczu, mrzawce i podobnych warunkach jest to trudne do zrealizowania. A do 5-6 stopni wole skórę i tyle, w teksie z podpinką się pocę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...