Skocz do zawartości

Motocykl turystyczny - dla dwojga


jumar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tez glosuje na Varadero 1000. Chociaz mam stary model 99 to i tak uwazam go za wielozadaniowca w dodatku duzo tanszego od niemieckich bi-em-dablju.

 

 

A co sadzicie o Hondzie CBF 1000A, ktory opisywany byl przez Pawla Borute

w ostatnim Swiecie Motocykli?

dla mnie te dwa motocykle sa generalnie za duze jak dla poczatkujacego, ale jezeli chodzi o turystyke to wedlug mnie sa super.

 

Jako ze jestem juz oficjalnym posiadaczem DEVILKI :) to bede ja z uporem proponowal dalej

ezebtualnie mały V-storm jest ciekawym motocyklem dla osoby zaczynajaclej przygode z motocyklami....

 

wiec glosuje na V-storma i devilcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako ze jestem juz oficjalnym posiadaczem DEVILKI :) to bede ja z uporem proponowal dalej

 

Jak już o takich turystycznych sprzetach rozmowa sie rozwinęła. To takie pytanie z lekka techniczne.

 

CO miej spali przy emeryckiej jezdzie 80km/h.

 

Honda Daeaewilka :banghead: 600 dwucylindrowe V na gaźniku czy BMW K75 LT (czy inne z full owiewkami). Czyli trzycylindowa rzędówka 750cm zasilana wtryskiem.? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o takich turystycznych sprzetach rozmowa sie rozwinęła. To takie pytanie z lekka techniczne.

 

CO miej spali przy emeryckiej jezdzie 80km/h.

 

Honda Daeaewilka :biggrin: 600 dwucylindrowe V na gaźniku czy BMW K75 LT (czy inne z full owiewkami). Czyli trzycylindowa rzędówka 750cm zasilana wtryskiem.? :buttrock:

pytanie dosyc trudne, NTV wstarej wersji czyli REVERA ponoc palila od 4,2 do 5,5 litrow max

wiec przy wolnym pyrkaniu pewnie by 4 litry starczylo, wiec analogicznie devila spali ciut wiecej z racji obecnosci licznych dodatkow

 

co do K75 kiedys czytalem ze potrafi polknac od 4,5 do 6 ( ale glowy nie dam) wiec trzeba by sie pytac tych co jezdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma K75 LT przerobione na wersję bez owiewek (całe plastiki od LT gdzieś ma, leżą). Silnik spala jakieś minimalne ilości paliwa. W powolnej trasie zejście poniżej 5 litrów jest z tego co pamiętam możliwe. Teraz sprzęt już nie jeździ solo, tylko z wózkiem bocznym i siłą rzeczy spalanie wzrosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaletą ciut większej pojemności i dostępnego momentu jest nie to, że przy stałej niskiej prędkości niewiele spala, ale że to spalanie nie wzrasta zbyt wiele w normalnych warunkach użytkowania: tzn. na trasie z przyspieszaniem i zwalnianiem, wyprzedzaniem, plecaczkiem, bagażem

mnie dla przykładu kanapa pali podczas wycieczek w 2 osoby z bagażem, niż xj600 solo. po prostu dla uzyskania efektu na drodze nie muszę tak bumy kręcić...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary !!!

Weź kup sobie cokolwiek do śmigania - oswoisz się z jazdą i wskakuj na GL-a albo BMW LT.

Zrobiłem sporo kilometrów, na kilkudziesięciu modelach motocykli (handluję to mogę :eek: ) i tylko te dwa motocykle dają wygodę kierowcy i pasażerowi. BMka jest bardziej przyjazna dla kierowcy (np. regulacja wysokiej szyby) a GL jest super kanapą na kołach.

Osobiście kocham mojego GL-a i zamienię go kiedyś tylko na nowszy model :buttrock: .

 

BMW K1200LT , HONDA GL 1800

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez motorbikeusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zaletą ciut większej pojemności i dostępnego momentu jest nie to, że przy stałej niskiej prędkości niewiele spala, ale że to spalanie nie wzrasta zbyt wiele w normalnych warunkach użytkowania: tzn. na trasie z przyspieszaniem i zwalnianiem, wyprzedzaniem, plecaczkiem, bagażem

mnie dla przykładu kanapa pali podczas wycieczek w 2 osoby z bagażem, niż xj600 solo. po prostu dla uzyskania efektu na drodze nie muszę tak bumy kręcić...

jsz

czyli konkretnie ile? ile spali k-75 k-100 a ile kawasaki gtr1000 przy jezdzie w granicach 80-130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli konkretnie ile? ile spali k-75 k-100 a ile kawasaki gtr1000 przy jezdzie w granicach 80-130

 

a tego to nie powiem. ale kanapa pali po 6, góra 6,5l - raz podczas pogoni autostradą łyknęła bodajże 8,5l. jest to np. znacząco mniej w porównaniu do spalania, jakie notują w tych samych warunkach poruszające się ze mną sportowe 600

jsz

 

ps. odpaliłem sobie spritmonitor, w tym roku zamierzam śledzić dokładnie spalanie kanapy. jak sprzedam xj-tę zmienię sygnaturkę i będzie widać :icon_rolleyes:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...