Skocz do zawartości

BMW F800GS, F 800 GS


Rekomendowane odpowiedzi

ups! każdemu sie zdażyć może. No ale, oprócz jednej wypowiedzi na temat zgrabnego dzioba, nikt nie napisał że wizualnie z profilu to piekne, satre DR 750 Big.

Hehe. Mnie bardziej przypomina on starszego brata czyli R1200GS. Nie mozna mu jednak odmowic podobienstwa do mniejszego BIGa. Jak dobrze pojdzie i nic mnie nie zniecheci do nowej 800tki z Bawarii to moze za dwa lata stanie obok BIGow z ekipy i wtedy sie zobaczy ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ze tez jeszcze nie ma takiego tematu !

No chyba ze ja szukac nie umiem?

 

Jedna z nowosci BMW na rok 2008 jest zupelnie nowy model

 

f 800 GS

 

Z zalozenia ma on wypelnic wolna przestrzen miedzy malym a duzym GSem i trafic do tych dla ktorych 650 byla za mala do dalekiej turystyki, a 1200 za ciezka aby wjechac w ciezszy teren.

 

Ciezko mi sensownie ocenic ten model, bo o enduro w zasadzie nie wiem nic. Jedno jest jednak bezdyskusyjne - jak dla mnie - jest Piekny! Dawno zadna maszyna z tego segmentu nie zrobila na mnie takiego wrazenia!

 

Czekam na opinie tych ktorzy sa wstanie ocenic cos wiecej niz tylko wysilek stylistow :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tez jeszcze nie ma takiego tematu !

No chyba ze ja szukac nie umiem?

 

Jedna z nowosci BMW na rok 2008 jest zupelnie nowy model

 

f 800 GS

 

Z zalozenia ma on wypelnic wolna przestrzen miedzy malym a duzym GSem i trafic do tych dla ktorych 650 byla za mala do dalekiej turystyki, a 1200 za ciezka aby wjechac w ciezszy teren.

 

Ciezko mi sensownie ocenic ten model, bo o enduro w zasadzie nie wiem nic. Jedno jest jednak bezdyskusyjne - jak dla mnie - jest Piekny! Dawno zadna maszyna z tego segmentu nie zrobila na mnie takiego wrazenia!

 

Czekam na opinie tych ktorzy sa wstanie ocenic cos wiecej niz tylko wysilek stylistow :notworthy:

Temat powstal juz dawno. Na razie muisz sie zadowolic tym co jest czyli suche dane i fotki. Jak ten model pojawi sie u dilera w salonie to moze i eksperci techniczni sie wypowiedza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, ale moderator to jest robotny chlop - miesza tymi postami jak chochla w bigosie!

 

a do tematu, to poswiecilem wczoraj pol dnia, a przynajmniej pol dniowki na znalezienie informacji o cenie tego sprzetu. Niestety trafilem jedynie na jedna informacje - w zaden sposob nie weryfikowalna - dotego gdzies luzno rzucona. Wiec mimo tego ze podawanie niewiarygodnych danych jest zla praktyka i przyczynia sie jedynie do szumu informacyjnego to powiem, ze bylo to 9 000 Eu.

Jesli tak to wydawaloby sie calkiem przyzwoicie jak na te firme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, ale moderator to jest robotny chlop - miesza tymi postami jak chochla w bigosie!

 

a do tematu, to poswiecilem wczoraj pol dnia, a przynajmniej pol dniowki na znalezienie informacji o cenie tego sprzetu. Niestety trafilem jedynie na jedna informacje - w zaden sposob nie weryfikowalna - dotego gdzies luzno rzucona. Wiec mimo tego ze podawanie niewiarygodnych danych jest zla praktyka i przyczynia sie jedynie do szumu informacyjnego to powiem, ze bylo to 9 000 Eu.

Jesli tak to wydawaloby sie calkiem przyzwoicie jak na te firme.

 

Jutro tj. 29.01. ma być zatwierdzona oficjalna cena F800GS, ale jaskółki (z bmw)mówią, że u nas będzie to 39.800.-

Na niemieckiej stronie BMW figuruje cena 9.650 €, co oczywiście daje nam w plecy około 4500 zł. Takie są polskie realia.

 

Pzdr

Edytowane przez rzemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zawsze różnica na cenie spora .. czyli wniosek prosty

 

Jak za gotówkę to jechać do Niemiaszków i tam kupić... zawsze 4 tysie w kieszeni...ii jeszcze może cośś dorzucą do motocykla?

 

A u nas niech się nauczą sprzedawać.... bo dziwne ,że koszt transportu ( pomijam fakt rabatów handlowych) wynosi owe 4 tysie... :biggrin:

 

Ale wiadomo ... trzeba doj..ć do ceny bo to wkońcu nie byle co .... BMW......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo ... trzeba doj..ć do ceny bo to wkońcu nie byle co .... BMW......

 

Osobiście wolał bym żeby miał znaczek "HONDA" Lepiej mi się kojarzy;)

 

PS. Nowy trampek nie jest taki zły jak mogło by się wydawać, ale mógłby być lepszy. Wprawdzie tylko siedziałem na nim "na sucho" ale mogę stwierdzić że wydaje się wygodniejszy od poprzednika - nieco inna pozycja. Jakby miał jeszcze koło 21;) Do wyglądu już się przyzwyczaiłem - już jest ładny :buttrock: Tak naprawdę to aż tak od starego modelu to się nie odcina. Myślę że i tak po polnych drogach pojeździć na nim można i to z przyjemnością. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy starym na nowym trampkiem to wybrał bym nowego. No, ale BMW i tak lepsze :buttrock: ale to już ma dużo KM – laik kupi Transalpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zawsze różnica na cenie spora .. czyli wniosek prosty

 

Jak za gotówkę to jechać do Niemiaszków i tam kupić... zawsze 4 tysie w kieszeni...ii jeszcze może cośś dorzucą do motocykla?

 

A u nas niech się nauczą sprzedawać.... bo dziwne ,że koszt transportu ( pomijam fakt rabatów handlowych) wynosi owe 4 tysie... :icon_idea:

 

Ale wiadomo ... trzeba doj..ć do ceny bo to wkońcu nie byle co .... BMW......

 

no niestety Nowy......jak sprowadzisz nowy motocykl do Polski to musisz doliczyc 22%vat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś już nabył drogą kupna ?

 

W Polsce cena 37 tysi cena gołego, w Niemcowni poniżej 9,7 tys euro, czyli znacznie taniej. Skandal...

 

W Niemczech wrzuciłem w konfigurator wszystki możliwe opcje, ABS, komputer, bajery i wyszło równowartość 38 tysi czyli golec w Polsce !!! :P

 

jak sprowadzisz nowy motocykl do Polski to musisz doliczyc 22%vat....

 

??? nie sądze - na tym polega UE :notworthy: płacisz albo tam albo tu podatek VAT...

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troche ostudze Wasze zachwyty na 800 GS.Nie wiem czy ktokolwiek z Was siedział na tym cudzie.Jeśli nie to spiesze poinformować że to cudo w terenie będzie miało duże problemy z dzielnością.Twardy,brak regulacji zawiechy i to ma być moto na off-road.

Jestem już w stałym kontakcie z użytkownikiem 800-ki,teraz juz próbuje polubić to co ma :bigrazz:

 

Forum Holan

 

I jeszcze coś z Holana

Edytowane przez duch07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jestem zalogowany więc nie moge tego otworzyć.

Zapewne nie tylko ja jestem zainteresowany tym modelem, więc może jednak opisał byś wrażenia z eksploatacji w terenie i na asfalcie tego moto? Teoretyczne parametry i stylistyka są obiecujące ale jak to sie przekłada na rzeczywistośc?

Edytowane przez compucar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...