Skocz do zawartości

KOLOR FELDGRAU,KHAKI DO K-650


dawidiusz25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!zaczynam brać sie za malowanie swojego moto.(w krótce Matki Boskiej Pieniężnej... :P :biggrin: :))i chciałbym się was spytać o nr.lakieru,chodzi mi o feldgrau najbardziej zbliżony,oraz khaki(od WILD wiem że to ral6006 ale moze ma ktoś inny zbliżony)bardziej zastanawiam sie nad feldgrau,tylko jaki nr.bo jest kilka zbliżonych..może ma ktoś pomalowany na taki kolor moto?i czy mógbym prosić o zdjęcie? :biggrin: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!zaczynam brać sie za malowanie swojego moto.(w krótce Matki Boskiej Pieniężnej... :evil: :buttrock: :))i chciałbym się was spytać o nr.lakieru,chodzi mi o feldgrau najbardziej zbliżony,oraz khaki(od WILD wiem że to ral6006 ale moze ma ktoś inny zbliżony)bardziej zastanawiam sie nad feldgrau,tylko jaki nr.bo jest kilka zbliżonych..może ma ktoś pomalowany na taki kolor moto?i czy mógbym prosić o zdjęcie? :icon_biggrin: :crossy:

 

Najpierw zdecyduj sie na konkretny kolor. Kolor zwany "khaki" jest uzywany przez Wojsko Polskie (na zachodzie zwany polskie khaki)i jest wrecz kilka odcieni tego koloru - wrzesniowy, powojenny.

Podobnie jest z kolorem feldgrau w zaleznosci od okresu uzywania przez wehracht inaczej wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz troche to pokreciles- moj kolor to nie jest khaki :icon_biggrin: ral6000 to odcienie oliwki.

http://www.allegro.pl/item261487984_harley...arba_khaki.html

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!zaczynam brać sie za malowanie swojego moto.(w krótce Matki Boskiej Pieniężnej... :flesje: :P :crossy:)i chciałbym się was spytać o nr.lakieru,chodzi mi o feldgrau najbardziej zbliżony,oraz khaki(od WILD wiem że to ral6006 ale moze ma ktoś inny zbliżony)bardziej zastanawiam sie nad feldgrau,tylko jaki nr.bo jest kilka zbliżonych..może ma ktoś pomalowany na taki kolor moto?i czy mógbym prosić o zdjęcie? :) :flesje:

 

 

Tu znajdziesz szczegóły jeśli idzie o kolory niemieckie: http://www.motoweteranbazar.pl/index.php?show=49

Osobiście uważam, że jedynie kolor khaki (ale radziecki, który jest bardziej zielony niż polski wojskowy) jest odpowiedni do K750. No ale o gustach się nie dyskutuje. Można nawet MW pokryć lakierem metalicznym i pochromować co się da. W końcu mamy demokrację i wolność wyboru :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że jedynie kolor khaki (ale radziecki, który jest bardziej zielony niż polski wojskowy) jest odpowiedni do K750.

Jeśli chodzi o pojazdy wojskowe, to pewnie masz rację. A jak ktoś woli cywila (np. ja) to co????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:jeżeli chodzi o kolor to podobają mi się te dwa(wiad do Storm007)ale jakbym widział jak wyglądają u kogoś feldgrau lub khaki to bym się już zdecydował który..i dziękiHD1940 oraz skrzydlaty,już chyba wiem:)alboRAL 7021,alboRAL 7019!hehe znowu dylemat!hehe!!ale może też ten kolor co mi Wild podesłała,--Gosienko nie dariusz a Dawid :biggrin: ale jak co to może być dariusz... :) także widzicie drodzy forumowicze że nie jest to takie zemną proste...heheale dzięki za te odpowiedzi.. :icon_mrgreen: ;) :) jak się zdecyduje to napisze WAm który wybralem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no oki- moj blad :icon_biggrin:

 

dobrze Dawid- proponuje ci inaczej- idz do lakiernii i kaz sobie zrobic probki kolorow jakie ci sie widza (RAL 7021,RAL 7019) i tak bedzie ci najlepiej podjac decyzje.

ale może też ten kolor co mi Wild podesłała

moj kolor to byl niezly eksperyment- on jest tylko zblizony do ral6006. w sloncu jest brazowy, przy swietle zarowki zielony.. ;)

:icon_mrgreen:

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi kolor khaki myli z zielaniami i oliwkami. Najlepiej zobaczyc jakie kolor mialy mundury i helmy wrzesniowego wojsa. Za wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Khaki Polskie khaki wojenne mialo jeszcze inny odcien. Ja mialem helm LWP z lat 50-siatych na ktorym kolor mi sie podobal. Pojechalem z nim do lakiern aby mi dobrali wg tego. Po prostu poszukaj jakiegos wzornika i to co Ci sie spodoba wybierz na kolor ruslana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61876f086da70e4e.html

A może tak? Malowanie wg mojego gustu. Natrafiłem kiedyś grzebiąc w zasobach magazynku wojskowego na tubę 200gr farby rosyjskiej z 72r. Myślałem że jest już bezużyteczna ale okazało się że to bardzo ładna radziecka zieleń jabłkowa. Niestety ta ilośc nie pozwalała na malowanie całego motocykla ale następny jaki będę remontował będzie właśnie w takim kolorze. Różne odcienie farby wojskowej khaki uzywanej teraz w WP można uzyskać dodając kolor zółty, czarny lub jasnozielony oczywiście nitro dostępne w handlu w małych opakowaniach. Jeżeli motocykl ma byc naprawdę perfekcyjnie polakierowany to wojskowe nitro odradzam. Akryl będzie wydajniejszy i trwalszy. Pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...