Skocz do zawartości

Puste wydechy- przepisy za granicą


Unek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W przyszłym roku wybieram sie moto w dość długą podróż min przez Austrię a ponieważ wiele jest mitów na temat użytkowania moto z akcesoryjnymi wydechami za granica może ktoś mi w koncu powie jak to faktycznie wygląda. W tym roku wielokrotnie w Austrii widzialem moto grzmiące niczym burza i niw wzbudzały one zainteresowania służb porządkowych aczkolwiek w NIemcowni róznie to bywa. Dlatego proszę o info jak to faktycznie wygląda.

Unek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MOTOCYKLU lub ŚWIECIE MOTOCYKLI kiedyś czytałem reprtaż z jakiejś wyprawy przez Europę i w jakimś kraju na granicy ich zatrzymali. Z tego co pamiętam jechali na jakichś supersportach z wybebeszonymi wydechami... Nie wiem ile w tym prawdy, może ktoś napisze z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych wielu grzmiących motocykli w Austrii był mój :icon_razz: nie miałem z tego powodu żadnych nieprzyjemności. Do tego kilka razy sympatyczni Austryjacy pomagali mi na drodze, normalni ludzie. W Niemczech też nie miałem problemów ani na granicy ani z policją po drodze a mój sprzęt ma konkretne pierdnięcie :crossy:

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponoć we Francji można nawet stracić moto. Ale brak tu 100% info.

A np. w Niemczech i Austrii róznie bywa, raczej spoko. Uważać trzeba z dźwiękiem z wydechów w miastach i miasteczkach gdzie w wąskich uliczkach dźwięk rozchodzi się jak w rynnie. Może być przechlapane. Wiem coś o tym bo akurat moje biuro jest przy takiej uliczce i jak przejedzie czasem jakiś świrus który akurat w tej rynnie celowo poświruje to s z l a k ciężki mnie trawia a co dopiero u umerytów za zachodnią granicą :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy o zarejestrowaniu / dopuszczeniu do ruchu poblicznego podlegaja juz pod Bruxele czyli EU. Glosnosc wydechu jest wiec taka sama czy w Austri, Polsce czy Niemczech.

 

Raczej zalezy to od humoru sprawdzajacego. jezeli jednak jest kontrola i kontrolujacych jest wiecej niz dwoch moze skonczyc sie odstawieniem moto na parking i zalozenie tlumika o normowanej ( legalnej ) glosnosci. Mozesz wiec byc zmuszony odstawic moto na np. dwa dni i kupno nowego tlumika.

 

Jezeli wiec sprzet jest na polskich blachach mozesz miec dwie rozne opony, czy inne akcesoria ktore w danym kraju nie sa legalne, to z tego powodu nie bedzie problemow. Glosnosc moze byc zakwestionowana.

 

W/g najnowszych przepisow niemieckich otrzymasz jedynie kare pieniezna ( mandat ) przy kazdej kontroli. Trafisz na zlosliwcow moga kazac i zalozyc tlumik o wyzej wymienionych wymogach.

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował założyć stock wydech przed wyjazdem tka na wszelki wypadek a jelsi nie masz to zfabrykuj albo kup wkładke typu Decibel Killer.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W/g najnowszych przepisow niemieckich otrzymasz jedynie kare pieniezna ( mandat ) przy kazdej kontroli. Trafisz na zlosliwcow moga kazac i zalozyc tlumik o wyzej wymienionych wymogach.

Czy znacie może wysokość kary pieniężnej? Kolega mieszkający w Berlinie powiedział mi niegdyś, iz jest to 40 EUR (wydaje mi się to trochę za mało jak na UE :lalag: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie może wysokość kary pieniężnej? Kolega mieszkający w Berlinie powiedział mi niegdyś, iz jest to 40 EUR (wydaje mi się to trochę za mało jak na UE :D )

 

Bandzior zrobimy umowe ,od kazdego zatrzymania przelewasz mi na konto 20 € a 20 dajesz policji :) kara sie zmniejszyla.

 

pytanie tylko co zrobisz jak trafisz na mende ?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandzior zrobimy umowe ,od kazdego zatrzymania przelewasz mi na konto 20 € a 20 dajesz policji :icon_twisted: kara sie zmniejszyla.

A koszty przelewu? :icon_mrgreen:

20 € jest jeszcze do przeżycia, nawet jak na polską kieszeń (tfuu tfuu)

 

 

W DE tylko raz mnie zatrzymali (za jazdę motocyklem po lewym pasie pustej autostrady-prawy był tak dziurawy, że mimo chęci się nie dało).

Respektuję przepisy zazwyczaj (nie tylko w DE). Myślę, że do ewentualności zatrzymania częściowo może przyczynić się kultura jazdy (VI bieg, zamiast II, etc.). A wydechu przejeżdżając granicę nie zmieniałem ani razu.

 

Kolejne pytanie.

Czy w razie wątpliwości, chociażby w przytaczanych Niemczech, bedzie respektowany wyciąg z homologacji. Tłumik zakupiony własnie w Niemczech. Dołączono do niego mały dokument producenta, potwierdzający "street legal" (wożę wraz z dowodem rej.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w razie wątpliwości, chociażby w przytaczanych Niemczech, bedzie respektowany wyciąg z homologacji. Tłumik zakupiony własnie w Niemczech. Dołączono do niego mały dokument producenta, potwierdzający "street legal" (wożę wraz z dowodem rej.)

 

W Niemczech nazywa sie t ABE ( Allgeneine BetriebsErlaubnis ) jest honorowane.

 

:clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...