Skocz do zawartości

dziwne odglosy z silnika ;/////


kubus2905
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzis zauwazylem podczas jazdy ze moje moto ma dziwny dzwiek na birgu i na luzie przy ok 4 5 tys tak jak by cos tarło delikatnie i pilsuje tak co to moze byc wydaje mmie sei ze to od sprzegła storny a i ide sprawdzis luz a korbowodze bez rozbierania gory silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzu na korbowodzie nie sprawdzisz bez rozbierania. Ale gdy jest luz na korbowodzie sa mocniejsze drzenia, dziwne dziwki np piszczenie, dzwonienie wszystko jest to na pewnych obrotach a gdy masz juz duze luzy to motocykl ma problemy z przejsciem na wyzsze obroty przez pewien zakres obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy crm ma w mabgnecie olej ???

no magneto to jest element elektroniczny :smile: jakakolwiek ciecz działała by dość destrukcyjnie. Zdejmij dekiel magneta i zobacz czy wszystko sie tam kupy trzyma no a ja bym bardziej stawiał na spręglo wiec tam tez zagladnij po wczesniejszym spuszczeniu oleju oczywiscie :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie da jak ktos to umie. jak masz jakies doswiadczenie to sam sobie to zrobisz jak nie to mechanik. Jak nie umiesz nie staraj sie prubowac (ja sprubowalem i tylko serwis sie za to wziol) tzn rozebralem silnik wymienilem lozyska itp i co sie okazuje zlorzylem silnik a zaden bieg nie wchodzi :/ zle zlozony dol i tylko serwis sie tego podjol i oczywiscie wiecej pujdze $ niz oni by to wymienili pozdro

Edytowane przez novator14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz mnie korbowud hm to czec walu sam jej ne wymienisz musisz miec prase i umiec wywazyc chodi mi o to czy samo zozysko igielkowe da sie wymienic tzn da sie ale czy idze je kupic i jaki bede efekt takiej wymiany

Raczej mechanik ma takie cos ( Moj znajomy ma prase i mi to rozbroil).Ja do silnika minarelli am4 dostalem ciezko bylo ale znalazlem na allegro raczej tu tez powines dostac wkoncu to japoniec nie wloch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checia bym sie glebiej wypowiedzial, ale przykro mi sie robi czytajac twoje wypowiedzi...

 

chlopie, w ogole nie wiadomoo co ci chodzi!

 

nie wiem czy dobrze sie domyslilem, ale jesli chodzi o wymiane lozyska na korbowodzie, tego co jest na laczeniu polowek walu to zapomnij ze to sam zrobisz. poza tym jezeli ma nawet nimimalne luzy gora dol to juz sie nadaje do wywalenia.

zobacz lozyska laczace czopy z karterami.

 

a co do cieczy w okolicach kola zamachowego, to nie przesadzajcie. na przyklad kawasaki GPZ 500 ma zawsze wlewany olej na magneto. wszystko zalezy od konstrukcji silnika.

 

pzdr:)

Edytowane przez magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...