Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do właścicieli DRZ400 E , czy przerabialiście temat z zamontowaniem wentylatora, przy wolnej jezdzie w upalne dni strasznie się nagrzewa silnik. Czy warto się w to bawić czy też zostawić jak jest w oryginale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kierunków to polecałbym podskoczyć do sklepu z częściami do przyczep, tam jest spory wybór lamp, lampeczek i innych cudów świecących do przyczep dosłownie za grosze !!! najprościej będzie kupić 2 obrysówki pomarańczowe lub białe tylko założyć żółte żarówki i przykręcić w miejsce standardowych migaczy, zasłoni otwory po migaczach i bedzie wygladało w miarę ładnie i oryginalnie :)

Ja kiedyś nie mogłem znaleść tylnej lampy do aprilki a jak znalazłem to za kosmiczne pieniądze i na zamówienie, to założyłem lampe o podobnych rozmiarach i wyglądzie właśnie dobraną w takim sklepie za 8 zł o ile dobrze pamiętam i było git.

pozdro

 

Witam, mam pytanie do właścicieli DRZ400 E , czy przerabialiście temat z zamontowaniem wentylatora, przy wolnej jezdzie w upalne dni strasznie się nagrzewa silnik. Czy warto się w to bawić czy też zostawić jak jest w oryginale ?

 

Myśle że żółtki już jakoś tak to wymyślili że nie trzeba nic modyfikować, skoro się nie zapala kontrolka od temperatury silnika, w mojej 400 S jest wentylator na jednej z chłodnic, ale jeszcze nigdy się nie włączył.......noooo chyba ze nie działa <lol>

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DRZ S wentylator musi się załączyć sam po około 10 minutach pracy na wolnych obrotach gdy rozgrzewasz silnik.

Jeśli tak nie jest to masz jakiś feler z wiatrakiem.

 

W sumie to nigdy chyba jeszcze nie pykał sobie na wolnych obrotach około 10 minut, bo po co aż tyle czasu go grzać na postoju...., ale trzebaby kiedyś sprawdzić.

Ten wiatrak jest na 12V ?

A czujniczek do niego jest to ten taki biały "wystawający" zaraz obok z chłodnicy ?

Pod ten sam czujnik podłączona jest też kontrolka od temperatury ??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRASH ja bym żadnej elektryki nie montował, zaopatrz się w korek oleju z termometrem.

w żwirowni przy tyraniu konkretnym pod 110st podchodzi , wystarczy przelot po prostej bez obciążenia i wraca wszystko do normy .

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że żółtki już jakoś tak to wymyślili że nie trzeba nic modyfikować, skoro się nie zapala kontrolka od temperatury silnika, w mojej 400 S jest wentylator na jednej z chłodnic, ale jeszcze nigdy się nie włączył.......noooo chyba ze nie działa <lol>pozdro

 

czy uklad chlodzenia e ma inny niz s, chyba nie

mi przy wolnej jezdzie, ala trial dosc czesto latem zalancza sie wentylator

na thumpertalku tak pisza i osobiscie uwazam ze do wolnych jazd warto zainwestowac w wentylator

skoro e ma juz jakis czyjnik temperatury mysle ze to zaden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy DRZ E powinna posiadać tabliczkę identyfikacyjną przynitowaną do ramy?

 

Moja DRZ "E" nie posiada żadnej tabliczki, mam tylko wybity na ramie VIN. Przy przeglądzie rejestracyjnym diagnosta trochę marudził, ale dobra bajera i nie było problemu.

 

 

czy uklad chlodzenia e ma inny niz s, chyba nie

mi przy wolnej jezdzie, ala trial dosc czesto latem zalancza sie wentylator

na thumpertalku tak pisza i osobiscie uwazam ze do wolnych jazd warto zainwestowac w wentylator

skoro e ma juz jakis czyjnik temperatury mysle ze to zaden problem

 

Jeżeli masz w "E" czujnik temperatury, to pewnikiem chłodnice masz przeszczepione z "S" albo "SM". Wersja "E" nie posiada czujnika temperatury, a i średnice króćców do podpięcia obiegu czynnika chłodzącego w wercji "S" są większe - są problemy przy nakładaniu węży.

Edytowane przez kaotik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w "E" czujnik temperatury, to pewnikiem chłodnice masz przeszczepione z "S" albo "SM". Wersja "E" nie posiada czujnika temperatury, a i średnice króćców do podpięcia obiegu czynnika chłodzącego w wercji "S" są większe - są problemy przy nakładaniu węży.
z tym czujnikiem temperatury w e zle doczytalem, przepraszam

krocce w s wieksze ? ciekawe

 

Ten wiatrak jest na 12V ?
a ile volt ma instalacja ? :icon_twisted:

 

A czujniczek do niego jest to ten taki biały "wystawający" zaraz obok z chłodnicy ?
wiatrak jest na dole, czujnik na gorze, na gorze w obu chlodnicach

 

Pod ten sam czujnik podłączona jest też kontrolka od temperatury ??
nie, pod drugi Edytowane przez -Jurgen-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim . U mnie w wersji E nie mam tabliczki tylko numery na główce , czujnika sie też nie doszukałem . Ostatnio oglądałem wersje S z 2001 i byly tam dwa wiatraki na chlodnicach , nie wiem czy to normalne :icon_rolleyes: Mam jeszcze zapytanie : czy są jakieś roznice miedzy głowicami w E i S poza tą śrubą po stronie rozrządu na środku tak z góry ? I po co takowa jest ? Cos mi sie zdaje ze mam w E głowice z S-ki :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba jest we wszystkich drz z roczników 2000-2002. I chyba jest ona po to żeby łańcuch rozrządu nie wpadł do karterów podczas regulacji zaworów. A głowice wersji E i S są identyczne, różnica jest tylko w wałkach rozrządu (w E są większe skoki krzywek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba jest we wszystkich drz z roczników 2000-2002. I chyba jest ona po to żeby łańcuch rozrządu nie wpadł do karterów podczas regulacji zaworów. A głowice wersji E i S są identyczne, różnica jest tylko w wałkach rozrządu (w E są większe skoki krzywek)

Okej spoko dzieki . Narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...