Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do łączenia, to pewnie masz za dużą średnicę rury. Jeśli tak, to masz podobne problemy co i ja :) W swoim moto uciąłem końcówkę i przyspawałem tulejkę, która zmienia średnicę na 38mm (z 43mm bodajże). Następnie użyłem pasty do wydechów (na wszelki wypadek - nie trzeba było) i ścisnąłem obejmą skręcaną. Sama pasta mi nie pomagała, bo ją wydmuchiwało - stąd pomysł z końcówką. I sprawdź czy nie masz czasami za długiej tej rury. Jak jest za długa, to będzie się opierać na pierścieniu przy końcu kolektora.

 

Przy okazji:

Ma ktoś standardowy tłumik do DRZ S? Jeśli tak, to prosiłbym o zmierzenie średnicy wylotu. Chodzi mi tyko o rurkę wewnętrzną, którą wylatują spaliny - nie o cały otwór.

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji:

Ma ktoś standardowy tłumik do DRZ S? Jeśli tak, to prosiłbym o zmierzenie średnicy wylotu. Chodzi mi tyko o rurkę wewnętrzną, którą wylatują spaliny - nie o cały otwór.

 

 

 

u mnie w S orginalny tłumik, wylot ma 22-24mm średnicy, ma minimalne zwężenie do środka a mierzyłem na samej koncówce, dlatego dalem te 2mm różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr 600 ma na 90% gaźnik mechaniczny ale bez pompki....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić w drz stan łańcuszka rozrządu ??da sie jakoś to zrobić czy tylko wymiana w ciemno wchodzi w grę jak mam wątpliwości ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajebisty filmik dzięki

 

u mnie zmieniali te napinacze na ręczne, bo te po ilus tam km lubiały się zaciać

 

do chyba 2003 roku to była wada fabryczna, potem niby poprawili......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zachwycony nie jestem wychodzi że mój napinacz jest maksymalnie wyciągnięty(13 zębów widać i nie da się go bardziej wyciągnać ), a łancuszek i tak hałasuje czyli szykuje sie BUM i trzeba szybko myśleć o wymianie....jutro sprawdzę jeszcze raz żeby mieć 100% pewności bo źle złożyłem całość (na szczęscie nie odpaliłem moto ) bo włożyłem na maxa wysunięty napinacz a nie mam 100% pewności że był absolutnie max wysunięty (chociaż liczyłem zęby i wychodziło że jest 13 jak chciałem go pociągnąc za ten bolec czy wysunie się jeszcze bardziej to sie nie dało, potem sprawdzałem czy normalnie sie wysuwa i czy sie nie cofnie )

 

i potrzebuje wiedzieć 2 rzeczy .....

 

jak zakłada sie łańcuszek metodą przeciągania ?? rozebrałbym już ten cały bok tylko że boje sie komplikacji że czegoś nie ogarnę :D pozatym chciałbym uniknąc ściagania wałków rozrządu narazie bo nie mam klucza dynamometrycznego a nie chcę ich dokręcać na pałę bo to sie może źle skonczyć..........z tego co sie orientuje przy przeciągnięciu miałbym rozkuć fabryczny łańcuszek, załapać na niego nowy przeciągnąc i zakuć już na wałkach tak ?? tylko że wtedy z kolei potrzebuje zakuwarkę do łancuchów za 500 zł........ pozatym po czym poznać że mój łańcuszek da sie rozkuć i jak to zrobić ?? japierdziele masakrycznie skomplikowana operacja zaczynam tęsknić za 125 2t :D :D :D wysoką cenę trzeba płacić za zarąbistą charakterystykę silnika :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakuwałem normalnie na zębatce, dobry punktak,dwa młtoki młotek i ogień. Rozkuć? Zabezpieczasz szmatami wszystko czemu moze zaszkodzić opiłek i scinasz na równo z ogniwem wystające nity, potem punktak...Przynajmniej takie kowalstwo tolerowała XLa. Jednak mniej denerwujące jest zdjęcie kapy i odkręcenie wałków i taką metodę ci radzę. Obadasz se przy okazji sprzęgło i inne bzdety. Klucz dymany YATO kosztuje 150zł. Pamietaj, żeby przykręcic zębatki do wałka na klej.

 

Adel bystry jesteś, nie ma co :icon_mrgreen:

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakuwarke do łańcuszka rozrządu zrobiłem z zakuwarki do łańcucha rowerowego, nic trudnego, a koszt 8 zł :P Z łańcuchem nic się nie dzieje. A zużycie łańcuszka najlepiej określić po zmierzeniu długości odpowiedniej ilości ogniw, takie dane powinny być w serwisówce. Określenie za pomocą napinacza może okazać się błędne ,bo nie powie jednoznacznie czy to łańcuszek jest do wymiany czy może ślizgi skończyły się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz dymany YATO kosztuje 150zł

 

klucz dymany toy toya to ja mogę mieć za 50 zł nowy, tylko że już kilku mechaników mi mówiło że nie ma sensu kupować gówna bo po pierwsze dokładność ma zerową, według klucza jest dokręcone na 10Nm a w rzeczywistości są 3 Nm więc równie dobrze by można było zwykłym z czuciem dokręcać...........po drugie podobno kilka mocniejszycgh dokręceń i sie rozlatuje z reguły :D

 

a YATO to jest taka ,,ekskluzywniejsza'' toya z tego co sie orientuje, chociaż wszyscy sobie chwalą ich narzędzia więc sam nie wiem :D jakby dało radę za 200 zł kupić dobry klucz to bym sie nie wahał..... jak już miałbym coś kupić to na dłużej a nie na jeden raz.....

 

o czymś takim myślisz ?? http://allegro.pl/yato-yt-0750-klucz-dynamometryczny-3-8-19-110nm-i1656062542.html

 

mam do crzty instrukcje clymera tylko musze znaleźć to zobacze z ciekawości jakie momenty są

 

Ja zakuwarke do łańcuszka rozrządu zrobiłem z zakuwarki do łańcucha rowerowego, nic trudnego, a koszt 8 zł :P

 

a jakieś szczegóły co i jak :D ?? wchodzę do rowerowego i prosze o zakuwarkę do łańcucha tak ?? a rowerowe łańcuchy nie mają czasem też rozmiarów ?? co przerobić ?? jak sie takiego narzędzia używa??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...