Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

ja wsadzisz do E przełozenia z S to tez bez problemu poleci 150.....na przełozeniach 15 na 47 moja jedzie 135 na maxa.

to moja S'ka jakaś nadprzyrodzona. Na przełożeniu 14/49 leci 147 na odcięciu. Ze zmian mam chyba tylko końcówke Giannelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównywania Drz z exc albo 2t ,to nie ma sensu.Drz to kompromis pomiędzy wyczynem a motocyklem dla gajowego.W Drzcie wymieniam olej czyszcze filtr smaruje łańcuch i tyle.

 

Brat ma exc 450 - jedna niedziela dobrego łojenia i musi wymieniać olej (oczywiście do ktm olej może być tylko jednej firmy i tylko w serwisie ktm) 2 sezony i wymiana tłoka, tarcze hamulcowe grubości 3 żyletek domyślacie się ile to kosztuje u pomarańczowych.2t wymiana tłoka co 80 godz.itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównywania Drz z exc albo 2t ,to nie ma sensu.Drz to kompromis pomiędzy wyczynem a motocyklem dla gajowego.W Drzcie wymieniam olej czyszcze filtr smaruje łańcuch i tyle.

 

Brat ma exc 450 - jedna niedziela dobrego łojenia i musi wymieniać olej (oczywiście do ktm olej może być tylko jednej firmy i tylko w serwisie ktm) 2 sezony i wymiana tłoka, tarcze hamulcowe grubości 3 żyletek domyślacie się ile to kosztuje u pomarańczowych.2t wymiana tłoka co 80 godz.itd...

 

 

no i zapomniałes dodac ze EXC 2szt filtra oleju na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma exc 450 - jedna niedziela dobrego łojenia i musi wymieniać olej
czyli to lojenie (wykorzystywanie na 100%) trwa nieprzerwanie 6 czy 8h ?

bo jesli nie to chyba przesada

 

(oczywiście do ktm olej może być tylko jednej firmy i tylko w serwisie ktm)
a co to za olej ? poza serwisem niedostepny ? rozumiem ze sprzet na gwarancji ?

 

2 sezony i wymiana tłoka
a co to za nowa miara zywotnosci ? :>

przy cywilnej jezdzie spokojnie 100mh wytrzyma

powszechna jest opinia ze 1mh to 1 bak, wyjezdzisz w terenie 50 bakow w 2 sezony ?, byc moze, 100 raczej nie :)

 

, tarcze hamulcowe grubości 3 żyletek domyślacie się ile to kosztuje u pomarańczowych.
coz, walka o kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to lojenie (wykorzystywanie na 100%) trwa nieprzerwanie 6 czy 8h ?

bo jesli nie to chyba przesada - tak wychodzi z licznika motogodzin

 

a co to za olej ? poza serwisem niedostepny ? rozumiem ze sprzet na gwarancji ? - dokładnie

 

a co to za nowa miara zywotnosci ? :> - tak wychodzi z licznika motogodzin

przy cywilnej jezdzie spokojnie 100mh wytrzyma

powszechna jest opinia ze 1mh to 1 bak, wyjezdzisz w terenie 50 bakow w 2 sezony ?, byc moze, 100 raczej nie :)

 

coz, walka o kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa "liczniki mh" i liczniki mh

mh=obroty * czas w h / obroty znamionowe

czyli to nie jest porostu zegarek, a tak niestety dziala wiekszosc tych pseudolicznikow

ja sklaniam sie ku opini ze jak to nazywasz intensywnie lojac jestesmy w stanie spalic 1 bak w 1 h, i to jest wlasnie mh

a jak jezdzimy spokojniej, starcza na dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa "liczniki mh" i liczniki mh

mh=obroty * czas w h / obroty znamionowe

czyli to nie jest porostu zegarek, a tak niestety dziala wiekszosc tych pseudolicznikow

ja sklaniam sie ku opini ze jak to nazywasz intensywnie lojac jestesmy w stanie spalic 1 bak w 1 h, i to jest wlasnie mh

a jak jezdzimy spokojniej, starcza na dluzej

Wszystko się zgadza - ale zbiornik w exc mieści tyle co w pile motorowej :-) ,chciałem tylko conieco przybliżyć różnicę w kosztach ekspluatacji wyczyna i drz.Nie znam tak dokładnie ilości mh tylko poprostu przytaczam co słyszę od brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...