Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem, czy ktoś wie gdzie można dostać wałek wydechowy do drz, zamiennik lub dobry używany, bo cena orginału leko przesadzona, z góry dziękuje.

 

za wałkiem dzwon 698 672 101

posaidam E i S wałki do DRZ

sprzedam DRZ 400 E po remoncie generalnym

sprzedam części do DRZ-ety i EXC 400 / 520

 

tel 698 672 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa rozlatujące się przysłony wózka gaźnika fcr to powszechna sprawa np w ktm moich kumpli czy hondach zdażyło się to już kilka razy. Głównym objawem "zajechania tej przepsutnicy" jest długie schodzenie motoru z obrotów, i walenie w komin. Ja profilaktycznie sprawdzam przepustnicę na początku i końcu sezonu. Koszt nowej to ponad 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa teoria :wink:

 

ja słyszałem tak : jak on glebnie i silnik pracuje to olej leci odmą do filtra powietrza a wtedy silnik go zasysa do komory spalania....mnie sie często zdarza że leżący motocykl kilkadziesiąt sekund pracuje...

 

ja sie na 4T nie znam powtarzam co wyczytam :D

 

michoa rozlatujące się przysłony wózka gaźnika fcr to powszechna sprawa np w ktm moich kumpli czy hondach zdażyło się to już kilka razy. Głównym objawem "zajechania tej przepsutnicy" jest długie schodzenie motoru z obrotów, i walenie w komin. Ja profilaktycznie sprawdzam przepustnicę na początku i końcu sezonu. Koszt nowej to ponad 500zł.

 

wiem ziomek miał yz426f i to samo tylko miał mniej szczęścia bo kawałek wbił się jakby między tłok a cylinder efekt wiadomy :/

 

musi byc na ten syf jakiś sposób....ja to będe kombinował tą blaszkę dorobić ale najpierw musze skończyć głowicę i złożyć cylinder bo potem tego wszystkiego nie ogarnę :D

 

fotki dziś, na bieżaćo cykam co sie da może komuś sie przyda :D docieranie zaworów

głowica ssące dotarte wydechowe nie jeszcze :D (potem dotarłem)

img2257g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zawory różnica miedzy dotartym i niedotartym wydechowym

img2261m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na własne oczy jak w crf-ie silnik rozdęło na wszystkie strony właśnie przez tą przepustnicę która powędrowała przez gardziel do cylindra. Jak będziesz dorabiał nie zapomnij tego utwardzić- zahartować. Chodzi o to żeby nie było kruche bo pęknie, ma być w miarę miękkie ale wytrzymałe na ścieranie- fachowcy wiedzą w jakiej temp coś takiego wypiekać żeby miało pożądane właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie gorący temat wpłaciłem zaliczkę za to moto:

http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-400-sm-igla-drz-supermoto-M2750206.html

będę po nie jechał czy możecie wstępnie coś powiedzieć na podstawie zdjęć? na co zwracać uwagę przy moto z Angli, jaki komplet dokumentów powinienem dostać?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy E i S mają identyczny airbox ?? dedykowany filtr hiflo hff3015 do S pasuje do E ??

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Zamierzam kupić DRZ 400 E i przerobić je na SM (szkoda tych 10 kucyków ;] )żeby śmigać po mieście, ale obawiam się że motocykl będzie dla mnie za słaby (3 lata startowałem w zawodach motocrossowych i jestem przyzwyczajony do zrywnego sprzętu). Zastanawiam się czy niebyłby lepszy LC4 640. Według danych techniczych ma tylko 5 koni więcej i jest cięższy aż o 30 kg od DRZ ale mimo wszystko piec ma o prawie 250 cm3 większy. Czy może ktoś z was porównywał te dwa motocykle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...