Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem z gaźnikiem w dr-z 400E keihin z pompka, jak dam na wolnych w manete to mi sie dusi, dławi. Problem pojawił sie po regulacjach jakie musiałem zrobic po wymianie całego układu wydechowego na przelot, filtra powietrza na KN i po wycięciu dodatkowyc h otworów w obudowie airbaxa z lewej strony. Mechanik wstawił wiekszą dysze głowną ( chyba 170 jest teraz) i twierdzi ze nic więcej nie moze zrobic bo ten typ ( keihin fcr 39 z pompka) tak ma, ze jak gwałtownie dodaje mu gazu to sie zalewa wahą bo pompa podaje wieksza ilośc.

Ma ktoś moze pomysł co z tym zrobić?, moze dysze JD ( nie dynojet) cos zmienią ?

1. dysza 160- 165 max, iglica 3-ci zabek

2.dysze Dynojet nie beda dobrze pracowaly w DRZ w gazniku fcr - jesli wymieniac to tylko na orginały lub JD

3.gaznik fcr z pompka rzeczywiscie tak ma - ale jest na to metoda. jesli po skorygowaniu o powyzsze punkty dalej bedzie to uciazliwe to trzeba wstawic ogranicznik na ciegno pompki dodatkowego paliwa, tak zeby nie wchodzila do konca(dawala mniejsza dawke paliwa) http://www.docta-zaius.freeservers.com/whats_new.html

 

panowie macie moze patent na kręcenie ta srubka zwłaszcza na gorącym silniku? jakis malutki gięty srubokręt albo cos takiego?

 

srube ustawilem na 1.5 ale potem jak zamontowalem gaznik i zaczalem krecic to tylko palce sobie poparzylem. ha,ha. nie chce go znowu wyciagac.

poluzniasz na opaskach i go przekrecasz tak zeby byl dostep do srubki

Edytowane przez jeremi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srubki do regulacji z linków bardzo dobrze wygladaja i pasuja do gaznika kehin fcr, to na pewno, ale czy pasuja tez do tego gaznika zamontowanego w drz z rozrusznikiem? tam jest przerazajaco malo miejsca. na razie bede luzowal na opaskach i prosze kogos o potwierdzenie ze srubki pasuja do drz w wersji E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Błotnych Szwoleżerów.

Wetnę się w tę dyskusję gaźnikową z trochę innym pytaniem.

Ostatnio zauważyłem w mojej eSce, że wężyk idący od głowicy, spod napinacza do czarnego pudełka jest zapskudzony olejem. pogrzebałem przy nim i stwierdziłem, że ten króciec mogę wysunąć z głowicy palcami.

Widać tam również jakieś resztki chyba uszczelki.

 

Czy to tak powinno być, czy może trzeba to uszczelnić, wymieniając jakiś oring czy simmering.

Dodam, że moto chodzi bez zarzutu, a oprócz standardowej instrukcji obsługi nie mam, żadnego manuala czy fiszek.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srubki do regulacji z linków bardzo dobrze wygladaja i pasuja do gaznika kehin fcr, to na pewno, ale czy pasuja tez do tego gaznika zamontowanego w drz z rozrusznikiem? tam jest przerazajaco malo miejsca. na razie bede luzowal na opaskach i prosze kogos o potwierdzenie ze srubki pasuja do drz w wersji E.

Te śrubki idealnie pasują do keihina fcr ... MX [np. ktm], MX ma mniejsza śrubę spustową

i pokrętło o nią nie wadzi, w drz... a przynajmniej w mojej jest gaźnik fcr 39 h [jest też rozrusznik], aby idealnie pasowała

musiałem zrobić 2 rzeczy:

 

1-nieco rozwiercić otwór w deklu komory,

gwint śrubki musiał przejść przez niego bez odkręcania dekla.

Nie pamiętam już jakie to było wiertło ale o 0,5 mm większe od zmierzonego

otworu.

foto

 

2-spiłować samo pokrętło by nie wadziło o ten ogromny spustowy dekiel

foto 2

 

Zanim kupiłem, to pomierzyłem co trzeba i o to samo sprzedawce poprosiłem,

nie pamiętam już, w którym to sklepie dokładnie było.

Tobie tez pomiary przed zakupem radze...

Edytowane przez Fisher_DRZ_E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpatrze temat dostępnych srubek a na razie ustawilem na 1.5 obrotu i jest calkiem przyzwoicie. chociaz wciaz jest efekt powolnego schodzenia z obrotów przy ustawionych cos kole 1800. jak dam troche nizej pewnie z 1200 to obroty ladnie schodza. ale na razie dam sobie spokoj bo nie jest zle. jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w FCR39 tez zakładałem tą śrubę, i faktycznie trzeba zrobić te dwie rzeczy o których pisze wyżej Fisher , kupiłem tą tańszą z MotoX , dedykowaną do KXF 06- , kod SL 31-00-001 .Dekiel rozwiercałem wiertłem 6 .

Edytowane przez CRASH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma do sprzedania DRZ400 E przerobiona na SM w IDEALNYM stanie. Crasphady, kółka SM, tarcza 310 Lucas, wydech Fmx .. gdyby ktos był zainteresowany to walcie na PW. Rocznik 2002

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam: http://allegro.pl/item797016572_suzuki_drz...al_wroclaw.html

Jakby ktoś coś słyszał czy coś ... ::)

 

Ja swojego wystawilem - w moto jest wpakowane z 10 tys a wszyscy to chcieli by go kupic za pol darmo...

poczekaj - wystaw na wiosne - moze predzej... :)

 

Z innej beczki - jako ze moja waga przekracza bardzo znacznie standardowa dla japonczykow sie zastanawialem naz zmiana sprezyny z tylu w E... - jest jakas alternatywa dla Wilbersa czy innych?

Troche szkoda mi wydac 400 zl na sprezyne gdy nie mam pewnosci ze bede zadowolony ze zmiany

i zastanawiam sie czy jakis zaklad nie dorabia odpowiednio twardszych sprezyn.

 

Kumpel mial cos takiego dorabianego w ST 1100 i dawalo rade :)

Ewentualnie sprezyna z jakiegos innego moto moze by podeszla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mala rozkminke z regulacja luzow zaworowych chodzi o to zeby ustawic w odpowiednim polozeniu krzywki to musze krecic walem no i jak krece to sa tam dwa znacznki T Ii teraz zastanawiam sie na ktorym znaczniku sie powinienem zatrzymac

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić tłok w GMP czyli na T (Top) , I to jest punkt zapłonu (ignition) i służy do kontroli punktu zapłonu za pomocą lampy stroboskopowej. Ale w praktyce na którym ustawisz nie ma większego znaczenie byle tłok był po suwie sprężania (krzywki na obu wałkach skierowane do góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...