Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

czy ktoś z was montował czujnik stopu do tylniego hamulca w DRZ 400 E jeśli macie jakies patenty to prosze o pare fotek

 

pozdrawiam

 

 

fotek nie mam niestety ale u siebie w E mam coś na górze pompki hamulcowej z czego wychodza przewody do swiatła stopu w wersji S czujnik montowany jest do ramy od dołu i na hamulcu noznym jest wystajacy kawałek metalu który uruchami ten czujnik i wtedy swiatło stopu swieci.Fotki moge zapodac ale dopiero we wtorek.Do wtorku poza domem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

CIEKAWOSTKA: Od osoby mocno siedzącej w temacie DRZ dostałem info że wersja E od roku 2006 ma silnik od wersji S.... słyszał ktoś podobną opinie? Prawda czy plotka?

 

 

 

I jeszcze jedno:

kupował ktoś jakieś DRZ od tego pana:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M833536

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

CIEKAWOSTKA: Od osoby mocno siedzącej w temacie DRZ dostałem info że wersja E od roku 2006 ma silnik od wersji S.... słyszał ktoś podobną opinie? Prawda czy plotka?

I jeszcze jedno:

kupował ktoś jakieś DRZ od tego pana:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M833536

 

???

 

 

Dziwna ta E bo kopniaka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta E bo kopniaka nie ma.

 

Spoko, wersje E bez kopniaka ze starterem występują. Sam taką mam.

Edytowane przez mbk

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamocowałeś te nakładki na dekiel? Jakiś klej, czy jakoś przykręciłeś ingerując w dekiel?

 

mam kilka takich kompletow nakladek na dekle(2 sztuki). Moge odsprzedac.

 

 

Cześć

 

CIEKAWOSTKA: Od osoby mocno siedzącej w temacie DRZ dostałem info że wersja E od roku 2006 ma silnik od wersji S.... słyszał ktoś podobną opinie? Prawda czy plotka?

I jeszcze jedno:

kupował ktoś jakieś DRZ od tego pana:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M833536

 

???

 

Ja kupilem u niego swoja DRZete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka takich kompletow nakladek na dekle(2 sztuki). Moge odsprzedac.

te twoje nakladki tez sa aluminowe? i jaka cena(napisz na priva)

 

Cześć

 

CIEKAWOSTKA: Od osoby mocno siedzącej w temacie DRZ dostałem info że wersja E od roku 2006 ma silnik od wersji S.... słyszał ktoś podobną opinie? Prawda czy plotka?

 

 

od samego poczatku obie wersje maja taki sam silnik tylko osprzet inny. rzczywiscie w 2007 E zaczela wychodzic z osprzetem od S (gaznik BSR36) a wiec i mniejsza moca :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca mokra? Jaka kompresja? Sprawdziłeś czy luzy sie nie pokasowały? Aku dostatecznie szybko kreci rozruhajsią? Za mało informacji podałeś.....

paliwo dostaje, iskra jest, klin na wale sie nie zerwał, ustawiłem wał z zaworami w odpowiedniej pozycji, ale dalej robi to samo... aaa i czasem z tłumika strzeli, kompresji nie mierzyłem, ale czuć że z tłumika coś dmucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

Szukam na necie odpowiedzi na dwa dreczace mnie pytania.

Mam DRZ400S i troche za duze spalanie

 

Z tego co wiem to poprzedni wlasciciel nie oszczedzal na serwisach i dodatkach.

Jak kupowalem moto to mial zalozony wydech Acaprovica ktory zostal zmieniony na seryjny.

Czy moze miec to wplyw na spalanie? Zamiast na 15 litrach przejechac 300km to bak starcza na troche ponad 200km

Cos jest nie tak tylko nie wiem co.

Moto nie dlawi sie, nie dymi no ale pali troche za duzo.

 

Wszystko bylo robione przez salon i serwis Suzuki ale nie sadze zeby cos bylo ruszane po zamianie.

Dzis mialem rozmowe na ten temat i mi powiedzieli ze jak nie kopci i nie prycha to nie ruszac. A jesli faktycznie bylo ruszane z dysza itd.. to nowe czesci to na start 600PLN.

Fltry byly czyszczone jakies 500km temu i nie sa brudne.

Szukalem info o spalaniu i DRZ ma na poziomie 5l jak sie nie dziczy.

Ja mam na poziomie 6-7l

 

Drugie pytanie to czy moze ktos polecic DRZetowego mechanika godnego zaufania w obrebie 3miasta? Wybieram w dalsza droge i musze miec pewnosc ze moto mnie nie zawiedzie.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

bannerfor.jpg

EXC 250 2ttttttt

EXC 400 R jak Rules,

DRZ 400 ADV oddana w dobre rece,

Romet 700 Pegaz - dzieciństwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęka mi tylna obręcz koła 18". Pękł już z jednej strony rant.

Czy to się jakoś spawa, czy też tylko wymiana obręczy??

 

 

Może ktoś ma na zbyciu tylne koło lub obręcz i ew. za ile?

Edytowane przez mbk

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo dostaje, iskra jest, klin na wale sie nie zerwał, ustawiłem wał z zaworami w odpowiedniej pozycji, ale dalej robi to samo... aaa i czasem z tłumika strzeli, kompresji nie mierzyłem, ale czuć że z tłumika coś dmucha...

 

 

ja mialem takie objawy jak mi stojan zmieliło podczas jazdy w deerzetce :) (po sprawdzeniu CALUTKIEJ elektryki, 10 krotnej regulacji gaznika itp odkrecilem dekiel i zdziwko ;d )

 

Czesc wszystkim

 

Szukam na necie odpowiedzi na dwa dreczace mnie pytania.

Mam DRZ400S i troche za duze spalanie

 

Z tego co wiem to poprzedni wlasciciel nie oszczedzal na serwisach i dodatkach.

Jak kupowalem moto to mial zalozony wydech Acaprovica ktory zostal zmieniony na seryjny.

Czy moze miec to wplyw na spalanie? Zamiast na 15 litrach przejechac 300km to bak starcza na troche ponad 200km

Cos jest nie tak tylko nie wiem co.

Moto nie dlawi sie, nie dymi no ale pali troche za duzo.

 

Wszystko bylo robione przez salon i serwis Suzuki ale nie sadze zeby cos bylo ruszane po zamianie.

Dzis mialem rozmowe na ten temat i mi powiedzieli ze jak nie kopci i nie prycha to nie ruszac. A jesli faktycznie bylo ruszane z dysza itd.. to nowe czesci to na start 600PLN.

Fltry byly czyszczone jakies 500km temu i nie sa brudne.

Szukalem info o spalaniu i DRZ ma na poziomie 5l jak sie nie dziczy.

Ja mam na poziomie 6-7l

 

Drugie pytanie to czy moze ktos polecic DRZetowego mechanika godnego zaufania w obrebie 3miasta? Wybieram w dalsza droge i musze miec pewnosc ze moto mnie nie zawiedzie.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

 

 

pod nowy wydech (a juz w szczegolnosci pod przelot akrapa) ustawia sie, reguluje gaznik (ja np mam zmieniony na wiekszy). jezeli sciagasz wydech musisz tez spowrotem skorygowac ustawienia gaznika. jesli tego nie zrobisz dzieja sie rozne dziewne rzeczy. np to co u Ciebie duzo pali a moc nie jest zadowalajaca

 

Pęka mi tylna obręcz koła 18". Pękł już z jednej strony rant.

Czy to się jakoś spawa, czy też tylko wymiana obręczy??

 

 

lol haha ja bym obreczy raczej nie spawał :icon_mrgreen:

 

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...