Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie odnośnie gaźnika w suzuki drz 400e (rocznik 2004) , mianowicie w pobliżu komory pływaka jest podłużna złota śrubka widoczna od spodu gaźnika, która musi być wykręcona o ileś obrotów, pytanie o ile? czy ktoś wie?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie gaźnika w suzuki drz 400e (rocznik 2004) , mianowicie w pobliżu komory pływaka jest podłużna złota śrubka widoczna od spodu gaźnika, która musi być wykręcona o ileś obrotów, pytanie o ile? czy ktoś wie?

 

wszystko zalezy jak masz skonfigurowane dysze w gazniku. zeby ustawic ta srubke robisz tak: na cieplym silniku na obrotach jalowych wkrecasz ja az obroty zaczna spadac(silnik zacznie sie dlawic). potem powoli srubke wstecz az obroty beda stabilne.powinno to nastopic miedzy 1 a 2,5 obrotu

Edytowane przez jeremi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przelozenia macie w swoich drzatach, ja mam wersje E i z przodu 13, tyl 49 zebow. Biegi mam strasznie krotkie V max ok 115km/h. Chetnie bym wydluzyl przelozenia tylko nie chcem zbytnio zmulic sprzeta. Jakie macie sugestie na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przelozenia macie w swoich drzatach, ja mam wersje E i z przodu 13, tyl 49 zebow. Biegi mam strasznie krotkie V max ok 115km/h. Chetnie bym wydluzyl przelozenia tylko nie chcem zbytnio zmulic sprzeta. Jakie macie sugestie na ten temat??

 

ja mam tył 44 - głównie jeżdże "cross-country", szutry, leśnie drogi - to przełożenie jest ok. Vmax / moment zachowany w rozsądnych granicach, w zakrętach przy odkręceniu trzeba i tak uważać na wyjeżdząjący tył;-) w bardziej wymagającym terenie głównie jazda na 3 - bardzo elastyczny bieg.

Edytowane przez outalien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak fabryka dała 14/47 , v max ok 130 , w zakrety wchodze 3/4 , na niektórych nawet na 5tce silnik ma sporawy uciąg że nie trzeba redukować :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jak masz skonfigurowane dysze w gazniku. zeby ustawic ta srubke robisz tak: na cieplym silniku na obrotach jalowych wkrecasz ja az obroty zaczna spadac(silnik zacznie sie dlawic). potem powoli srubke wstecz az obroty beda stabilne.powinno to nastopic miedzy 1 a 2,5 obrotu

 

 

Dzięki jeremi, spróbuję tak zrobić, ale bez przekręcania gaźnika ciężko się do tej śrubki dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeremi, spróbuję tak zrobić, ale bez przekręcania gaźnika ciężko się do tej śrubki dostać

musisz albo wygiac maly srubokret, albo sklepac kawalek drutu i wygiac go pod katem 90stopni na odpowiedniej dlugosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z manuala Suzuki DR-Z400 E 04 Service Manual ENG By Mosue

http://c.wrzuta.pl/wi15538/a1f14a6e0011619...9BkPwM25e1&ft=f

 

1,5 obrotu inaczej jest tylko w E-33 ( taki gaznik zapewne w wersji S )

 

To chyba w kazdym gazniku bedzie tak samo nie zaleznie od rocznika te obroty srubki od powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanie!!!

 

Drzka jak stoi na luzie na wolnych obrotach to chodzi ładnie i równo, ale mi gaśnie na niskich obrotach w czasie jazdy oraz jak dodam gwałtownie gazu w czasie postoju to sie dusi ( niee reaguje dobrze na szybkie dodanie gazu). Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...