Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi podpowiedzieć w jaki sposób skutecznie uszczelnić pompę wody w dr-z400E?

Od jakiegoś czasu z prawej strony przy pompie od dołu, zaraz przy srubie mam wyciek płynu, za pierwszym razem jak oddałem moto do mechanika to uszczelnili silikonem miejsce styku pompy z deklem, to nie zdało egzaminu bo płyn dalej wyciekał więc podczas drugiej wizyty u mechanika zostały wymienione uszczelki w pompie ( chyba dwie) i myślałem że to rozwiąże problem natomiast w niedzielę okazało się ze płyn dalej cieknie, cały czas w tym samym miejscu ale teraz to nawet bardziej :( Wiecie może czego to może być wina, gdzie ewentualnie jeszcze zajrzeć i którą uszczelkę wymienić żeby pozbyć się tego wycieku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oyoyoyoyo

 

Wymieniam łożyska wachacza, ale nie wiem.

 

http://www.motocombo.pl/produkt-14691.html

Czy tutaj są wszystkie elementy do łączenia wachacza z ramą (silnikiem) i elementy kiwaczek?

 

Ew.

http://allegro.pl/item935053826_suzuki_rm_...zy_wahacza.html

Tutaj jest tylko wahacz?

http://allegro.pl/item939024937_zestaw_nap...rm_drz_dol.html

A tutaj kiwaczki?

 

Rodman, sprawdź czy nie masz wyszczerbionego jakiegoś elementu tej całej obudowy. Ja bym trzasnął uszczeleczkę, silikoniku troszq i byłby szatan- nie ma chu*a żeby ciekło.

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oyoyoyoyo

 

Wymieniam łożyska wachacza, ale nie wiem.

 

http://www.motocombo.pl/produkt-14691.html

Czy tutaj są wszystkie elementy do łączenia wachacza z ramą (silnikiem) i elementy kiwaczek?

 

Ew.

http://allegro.pl/item935053826_suzuki_rm_...zy_wahacza.html

Tutaj jest tylko wahacz?

http://allegro.pl/item939024937_zestaw_nap...rm_drz_dol.html

A tutaj kiwaczki?

 

Rodman, sprawdź czy nie masz wyszczerbionego jakiegoś elementu tej całej obudowy. Ja bym trzasnął uszczeleczkę, silikoniku troszq i byłby szatan- nie ma chu*a żeby ciekło.

aukcja 1 - sam kiwaczek

aukcja 2 - sam wahacz (tam gdzie wchodzi oska od silnika)

aukcja 3 - tylko jedno z lozysk kiwaczka

 

Możecie mi podpowiedzieć w jaki sposób skutecznie uszczelnić pompę wody w dr-z400E?

Od jakiegoś czasu z prawej strony przy pompie od dołu, zaraz przy srubie mam wyciek płynu, za pierwszym razem jak oddałem moto do mechanika to uszczelnili silikonem miejsce styku pompy z deklem, to nie zdało egzaminu bo płyn dalej wyciekał więc podczas drugiej wizyty u mechanika zostały wymienione uszczelki w pompie ( chyba dwie) i myślałem że to rozwiąże problem natomiast w niedzielę okazało się ze płyn dalej cieknie, cały czas w tym samym miejscu ale teraz to nawet bardziej :( Wiecie może czego to może być wina, gdzie ewentualnie jeszcze zajrzeć i którą uszczelkę wymienić żeby pozbyć się tego wycieku?

cieknaca pompa jest jedna z bolaczek DRZ. tutaj masz jak to naprawic: http://www.thumpertalk.com/forum/showthrea...ight=water+pump

uszczelke widoczna na ostatnim zdjeciu wchodzaca w wirnik trzeba wkleic na silikon

ps. w obudowie pompy jest specjalny odplyw zeby przy wycieku z pompy plyn wydostawal sie na zewnatrz a nie do oleju w silniku - wspolczuje mechanika ktory to zaklejal silikonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje mechanika ktory to zaklejal silikonem...

 

 

zarówno za pierwszym jak i za drugim razem pompa była w rękach Super Fachowców z autoryzowanego salonu i serwisu Suzuki Free & Fun.

W jaki sposób można sprawdzić czy ta pompa w ogóle prawidłowo działa?

W niedziele w garażu odpaliłem moto i po ok 3-4 minutach na ssaniu zostawiłem maszyne odpalona na ok 15 minut na wolnych obrotach. Po tym czasie ciecz chłodzaca się zagotowała, zborniczek wyrównawczy się wypełnił wrzącym płynem a z odpływu od zbiorniczka poszła para jak z lokomotywy.

Czy możliwe jest żeby dr-z chodząc na wolnych obrotach w garażu ( nie na dworze) mógł się tak zagotować.

mam wersję E czyli bez żadnego wentylatora na chlodnicy. Czy moze to byc powiązane z tym wyciekiem z pompy ( nie był to duzy wyciek, podczas całych tych ok 20 minut wyleciało kilkanaście kropli, ktore utworzyły małe oczko pod motocyklem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dopuszczalne jest latanie z takim małym wyciekiem spod pompy wody, oczywiscie mam na uwadze koniecznosc sprawdzania stanu cieczy w chłodnicy ( wyciek jest tak mały ze jak na razie nie zauważyłem zadnego ubytku w chłodnicy). Czy w takiej sytuacji jestem zmuszony na brak jazdy do całkowitego wyeliminowania usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem S-ke i mam mały problem z gaznikem, a dokladnie z wężykami,

Po prawej stronie gaznika Mikuni obok linek do gazu, u góry jest wężyk, który jest zaślepiny, gdzie powinien wchodzić?

Po lewej stronie gaznika u góry, brakuje jakiegokolwiek wężyka, gdzie ten ma byc podpięty?

Silnik wkreca się na obroty ale wolnych obrotów nie da sie wyregulować

dzieki za wskazówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YOo

 

Zna ktoś wymiary/numery łożysk w:

 

Przegubie wachacza :P

Kiwaczki

Góra amortyzatora

 

Niestety moje się tak posypały że nic z nimi nie zrobie, w serwisówce nie ma a zestaw naprawczy 600 to pozdro

 

jak by ktoś znał, wiedział gdzie można znaleźć to byłbym mega wdzięczny!

 

aaa i te całe PLOMBY, USZCZELNIACZE, nie wiem jak to znazwać, co jest przed łożyskami, to jest z gumy czy z metalu?

 

A może wszsytkie łożycha kiwaczek są takie same?

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem S-ke i mam mały problem z gaznikem, a dokladnie z wężykami,

Po prawej stronie gaznika Mikuni obok linek do gazu, u góry jest wężyk, który jest zaślepiny, gdzie powinien wchodzić?

Po lewej stronie gaznika u góry, brakuje jakiegokolwiek wężyka, gdzie ten ma byc podpięty?

Silnik wkreca się na obroty ale wolnych obrotów nie da sie wyregulować

dzieki za wskazówki

 

 

daj jakies fotki bedzie łatwiej,ewentualnie zajrzyj do serwisówki i bedziesz wiedział...Pozdro

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dopuszczalne jest latanie z takim małym wyciekiem spod pompy wody, oczywiscie mam na uwadze koniecznosc sprawdzania stanu cieczy w chłodnicy ( wyciek jest tak mały ze jak na razie nie zauważyłem zadnego ubytku w chłodnicy). Czy w takiej sytuacji jestem zmuszony na brak jazdy do całkowitego wyeliminowania usterki?

 

ja swoja latalem, nalewalem plynu do zbiorniczka na 3/4 wysokosci i pilnowalem by nie znikl (zestaw naprawczy zaqpiony dawno temu, musze sie w koncu wziac i wymienic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dałem fotke na

http://www.bikepics.com/pictures/1922894/

oznaczony na zielono wężyk idzie z PAIr system, co to jest i czy moge to wywalić, jak to rozebrałem było pelno brudu, nie wiem czy to działa poprawnie,

Wężykiem ozn. na czerwono, gdzie ma być wpięty?

Jeśli chodzi o ten do PAIR to z tego co wyczytałem, to tym wężykiem system dostaje podciśnienie z gaźnika. A sam pair to system dopalania spalin,a raczej ich rozrzedzania - mi się wydaje ( ale nie mam pewności) że bez szkody dla działania można wypiąć ( w wersjach e i drz bez literki chyba nie ma takiego systemu)

Ten drugi według mnie nigdzie nie jest podłączany - w serwisówce nic na ten temat nie ma - w domu jeszcze sprawdzę.

EDIT:

 

Sprawdziłem - nigdzie nie jest podpięty - długość ok 20 cm i wyprowadzony lekko poniżej gaźnika. Tym pierwszym bym się nie przejmował i zostawił jak jest - zaślepiony.

Edytowane przez abgutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...