Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopytam Cie bo może nie o to chodzi: Czy trudności ze znalezieniem luzu nie polegają przypadkiem na tym, że przy próbach jego znalezienia na przemian wchodzi albo 1 albo 2 i tak w kółko, trudno jest zatrzymać stopę w środkowym położeniu. Mówię o znalezieniu luzu na postoju, bo podczas jazdy to chyba nie ma problemu.

Musisz wyrobić w sobie nawyk redukowania biegów podczas hamowania, i wtedy (o ile to konieczne) wrzucasz na luz jak jeszcze motocykl się toczy. Generalnie wajchowanie biegami podczas gdy motocykl stoi nie przedłuża trwałości skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak

 

Musisz wyrobić w sobie nawyk redukowania biegów podczas hamowania, i wtedy (o ile to konieczne) wrzucasz na luz jak jeszcze motocykl się toczy. Generalnie wajchowanie biegami podczas gdy motocykl stoi nie przedłuża trwałości skrzyni biegów.

 

Nawyk taki wyrobiłem sobie podczas jeżdżenia Junakiem ;-). No właśnie gdyby to był Junak a nie DRZ to powiedział bym że tarcze sprzęgłowe pod wpływem temperatury puchną i dlatego sprzęgło trochę ciągnie. Ale w DRZ'ecie tarcze sprzęgła to raczej z korka nie są zrobione :-). Jedyne co mi przychodzi do głowy to kontrola grubości tarcz sprzęgłowych i regulacja sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie gdzie ja kupie uszczelniacze zaworowe do k5 wersji e

nom i jak zregenerowac przedni widelec ?? troche juz mi usiadl i wydaje mi sie ze plyn stracil swoje wlasciwosci czy wystarczy wylac stary plyn i wlac nowy czy jak to sie robi ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawyk taki wyrobiłem sobie podczas jeżdżenia Junakiem ;-). No właśnie gdyby to był Junak a nie DRZ to powiedział bym że tarcze sprzęgłowe pod wpływem temperatury puchną i dlatego sprzęgło trochę ciągnie. Ale w DRZ'ecie tarcze sprzęgła to raczej z korka nie są zrobione :-). Jedyne co mi przychodzi do głowy to kontrola grubości tarcz sprzęgłowych i regulacja sprzęgła.

 

cos jednak, nazwijmy to umownie, puchnie, nie jest to dla mnie problemem bo jak pisalem dzieje sie to w wyjatkowych sytuacjach

moge jeszcze dodac ze tak jak drz, rowniez drifter czy emka tez wola redukcje przed zatrzymaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie gdzie ja kupie uszczelniacze zaworowe do k5 wersji e

nom i jak zregenerowac przedni widelec ?? troche juz mi usiadl i wydaje mi sie ze plyn stracil swoje wlasciwosci czy wystarczy wylac stary plyn i wlac nowy czy jak to sie robi ??

 

http://www.sklep1.larsson.pl/Parts.aspx?Ca...&toFind=6330009

 

jak wymieniasz olej to musisz scągnąc sprężynę, sprawdź czy ma 50 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno być ? Na luzie-biegu jałowym :D kiedy pali sie kontrolka "N" to da się Was zapalić moto bez wciskania sprzęgła ??? Bo u mnie zawsze trzeba wcisnąć sprzęgło, kumpel mi mówił że u niego(nie drz) na luzie pali bez sprzęgła, że jakiś czujnik w skrzyni u mnie musiał paść....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno być ? Na luzie-biegu jałowym :D kiedy pali sie kontrolka "N" to da się Was zapalić moto bez wciskania sprzęgła ??? Bo u mnie zawsze trzeba wcisnąć sprzęgło, kumpel mi mówił że u niego(nie drz) na luzie pali bez sprzęgła, że jakiś czujnik w skrzyni u mnie musiał paść....

pozdro

 

Wersje S pali się zawsze ze sprzęgłem(E nie wiem).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E też ze sprzęgłem, przy klamce jest czujnik .

Ja to zostawiłem jak jest, przycisk startera odwróciłem tak żeby nie było innej możliwości wciśnięcia niż przez palec wskazujący.

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstal maly problem i moze ktos mi doradzi jak go rozwiazac.

 

Zalozylem nowy wydech do Suki Bitch.

Okazalo sie ze Higashi jest troche dlugi i koncowka dochodzi na ok 3mm pod migacz.

Zrobilem sobie rundke 10min i po powrocie okazalo sie ze migacz jest lekko przytopiony:(

 

Moze ktos mial juz podobny problem?

Moze jakies sugestie co by zrobic zeby nie stopic do konca tego migacza.

 

Moze rozwiazaniem jest zalozyc inna tylna lame i inne mniejsze migacze?

Jesli tak to ktory z oferowanych zestawow homologacyjnych pasuje do DRZ S?

 

Dzieki za pomoc...

 

 

bannerfor.jpg

EXC 250 2ttttttt

EXC 400 R jak Rules,

DRZ 400 ADV oddana w dobre rece,

Romet 700 Pegaz - dzieciństwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...