Skocz do zawartości

Koło bije w osi teleskopów, inaczej mówiąc skacze.


YARECK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną takiego bicia koła?

Jak się jedzie 60 km/h czuć to najbardziej. Ma się wrażenie jakby jechało się po "pralce".

Nie zauwazyłem aby ciężarki wyważające koło się odczepiły. Czy np. niewielki uszczerbek felgi może powodowac takie bicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a olej w lagach jest ? postaw motona cenralce albo podwies jakos aby przednie kolo bylo w powietrzu i zobacz jakie ma bicie kolo ( czy jest zjajowacone)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Krzywa os lub zle wywazona felga. Mogles uderzyc w jakas dziure i skrzywic fele...

Ew. zuzyta opona.

 

W mojej TDM po wymianie opon przod od 140km/h zaczynal wpadac w takie wibracje, ze balem sie, ze lagi pokrzywie. Drgaly "od tylu do przodu" i to naprawde silnie. Przy wolniejszej jezdzie tego nie czulem.

Okazalo sie, ze zle wywazyli kolo.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś nie ma nic wspólnego z biciem koła. Mogło by najwyżej krzywo stać w lagach. Jeśli w nic nie przywaliłeś ani nie pamiętasz większej dziury sprawdź opone. Zrób tak jak napisał nitomen. Przód do góry i kręć:banghead: Patrz zarówno na felge jak i opone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam mozliwości podniesienia przodu motocykla i w tygodniu będę musiał pojechać gdzieś do serwisu motocyklowego bądź oponiarskiego gdzie obsługuja motocykle.

Może znacie w Łodzi serwisy oponiarskie które własnie rzeczone motocykle obsługują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka. Zajedź do wulkanizatora niech wyważy Ci koło i problem zniknie. Miałem podobny przypadek w RF600R. Dałem do zmiany oponke z przodu. Odebrałem nastepnego dnia załozyłem i mało się nie zabiłem ;/. Przy prędkości ok 140km/h koło dostało takich wibracji,że o mały włos bym nie utrzymał motoru. Zatrzymałem się sprawdzić czy wszystko dobrze skręciłem - byłem w lekkim szoku... Zajechałem powli do domku i po dłuższych oględzinach doszłem do wniosku,że wulkanizator fakt zmienił opone ale jej nie wyważał!!!!! Co gorsza zostawił stare odważniki!!!! Nastepnego dnia zaleciałem do innego wulkanizatora co wyważa koła motocyklowe i po wyważeniu wszystko było juz ok :buttrock:

zero smutków, zero złości wyj**ane po całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A le to może się tak nagle zmienić: jakiś czas temu nie biło a teraz bije? I to dziwne (dla mnie laika przynajmniej), że w zasadzie przy prędkości 60 km/h. Jak sie jedzie wolniej to nie czuć i jak szybciej tez. W ydawało mi się, że jak koło bije z powodu złego wyważenie to czym szybciej się jedzie tym mocniej bije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to wystepuje czy nasila sie przy okreslonej predkosci to na 90% jest zle wywazenie, zgubiles ciezarki stad stalo sie to nagle, i nie jest tak ze im jedziemy szybciej tym koniecznie kolo musi bic silniej. Dla kol samochodu np bicie zle wywazonych kol najbardziej odczuwalne jest w zakresie predkosci 80-120...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to ładnie jak masz wszystko krzywe ale dlaczego tak nagle sie to pokrzywiło może dałeś komos karniaka i zaliczył dzwona o krawężnik :buttrock: :banghead:

 

Albo juz kopiłeś z takim przyjem przodem tylko ze był lekko pod prostowany a jak zaliczyłem jakaś dziurę lub stawiałeś na koło to felga wróciła do swojego poprzedniego stanu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yareck co do krzywej osi i łożysk wystarczy źle wyważona opona i lekkie jajo na feldze, co roztryni później dosłownie wszystko. Wraz ze wzrostem kilometrów będzie Ci to co upierdliwiej przeszkadzało. Na przyszłość proś o dynamiczne wyważenie opon, i najlepiej bądz, przy tym, nawet jak się nie znasz, bo niektórzy w serwisach olewają to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...