Skocz do zawartości

R6 vs. CBR600RR (2004r)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znalazłem takiego tematu a bardzo mnie interesuje takie porównanie, co jest lepsze, na czym jeździ się wygodniej itp.

Z tego co widziałem to w przedziale cenowym 18-21 tyś dużo większy wybór jest w R6

Pozdrawiam

Edytowane przez Lukepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ręcami i nogami zawsze za Hondą ;) :P

 

Pozdro :P

ale proszę o konkretne info dlaczego akurat cbr/r6

 

 

hmmm niczym sie nie jeździ wygodnie to po pierwsze :lapad:

 

zalezy co kto lubi - wydaje mi sie, ze R6 jest mniejsza jak CBRKA natomiast CBR jest znacznie mocniejsza i wytrzymalsza.

 

gdy po raz pierwszy zobaczyłem r1 bardzo mi się spodobała i jak by nie patrzeć r6 jest trochę do niej podobna dlatego ciągnie mnie do yamahy. Chociaż gdy patrzę na cbr coraz bardziej zaczyna mi się podobać

 

To będzie moje pierwsze moto, wiec może co będzie łatwiej opanować. Nie wiem jak jest z hondą ale słyszałem że r6 ma bardzo łagodną charakterystykę bez nagłych skoków mocy. Tylko proszę nie pisać żeby wybrać coś słabszego. Dużo nad tym myślałem i jestem świadomy mocy jaką dysponują oba sprzęty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie moje pierwsze moto, wiec może co będzie łatwiej opanować. Nie wiem jak jest z hondą ale słyszałem że r6 ma bardzo łagodną charakterystykę bez nagłych skoków mocy. Tylko proszę nie pisać żeby wybrać coś słabszego. Dużo nad tym myślałem i jestem świadomy mocy jaką dysponują oba sprzęty

 

Jesteś świadomy, bo wierzysz w swój ponadprzeciętny talent do motocyklizmu, i tam gdzie inni zaczynają od 30-50 KM, ty jesteś przekonany że 120 to pikuś, czy jeździłeś, sprawdziłeś i wiesz na co się decydujesz?

 

Żaden z wymienionych ani nie jest wygodny, ani imho nie nadaje się na 1 motocykl. Wygodna to jest CBR 600F którą właśnie dosiadłem jako 2-gi motocykl i stwierdzam, że nie chciałbym go jako pierwszy sprzęt. A jest słabszy od wymienionych i łagodniejszy.

 

Co do opinii to chyba coś się tobie albo komuś pomerdało, bo właśnie Honda jest łagodniejsza i więcej wybacza niż Yama. Właśnie w r6 po osiągnięciu pewnych obrotów jest "rąbnięcie", jest duzo podaniejsza na shimmy, trudniejsza w zakrętach, ogólnie uchodzi za bardziej "wyczynową".

 

Poza konkursem jeszcze, to właśnie RRka jest mniejsza, przynajmniej takie sprawia wrażenie.

Edytowane przez Nowy Kubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no dobra...Napiszę coś konstruktywnego :lalag: Powiem tak jak siadałem sobie na motorku r6/cbr rr Honda ma troszkę wygodniejszą pozycję jak dla mnie...No i jeszcze silniki hondy bardzo trwałe co by tu jeszcze...stylistyka podoba mi się bardziej cbr...ale i tak najlepszy jest taki dowcip...:

 

Siedmioletni chłopczyk spaceruje sobie chodnikiem w drodze do szkoly.

Podjezdza motocykl. Kierowca podnosi szybke kasku i mowi :

- Wsiadaj to dam Ci 10 zlotych i lizaka !

Chlopczyk nie reaguje i przyspiesza kroku. Motocykl powoli toczy sie za nim.

Znowu się zatrzymuje przy krawezniku ...

- No wsiadaj! Dam Ci 20 zlotych, lizaka i chipsy !

Chłopczyk ponownie kreci głowa i przyspiesza kroku ...Motocykl nadal

powoli jedzie za nim. Znowu sie zatrzymuje ...

- No nie badz taki .. wsiadaj ! Moja ostatnia oferta - 50 zlotych, chipsy,

cola i pudelko chupa-chups !

- Oj odczep sie Tato! Kupiles yamahe to musisz z tym życ ...

 

Znaleziony w dziale humor...

 

A może jeszcze to że sam mam cbr...coś w tym jest :) :lapad: ;)

 

Pozdro... :crossy:

 

 

Ps. Kiedyś czytałem na necie CBR-to brzmi dumnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś świadomy, bo wierzysz w swój ponadprzeciętny talent do motocyklizmu, i tam gdzie inni zaczynają od 30-50 KM, ty jesteś przekonany że 120 to pikuś, czy jeździłeś, sprawdziłeś i wiesz na co się decydujesz?

Ale mimo waszych dobrych chęci proszę nie pisać tekstów tego typu. Nie mowie że mam ponadprzeciętny talent i nie sądzę ze 120KM między nogami to pikuś, jak już napisałem jestem świadomy mocy moto jak i niebezpieczeństw czyhających na mnie na drodze. Przecież nie muszę od razu wykorzystywać wszystkich możliwości moto. Dużo czytałem już na innych forach o pierwszym moto, sam znam człowieka który stracił nogę w wypadku motocyklowym.

btw. typowo sportowym moto nie miałem okazji pojeździć, z większych pojemności to hornet 600 i savage 650.

 

Wracając do tematu

dziękuję za opinie i czekam z następne

Pozdrawiam

 

edit: a do czego tańsze są części?

Edytowane przez Lukepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo waszych dobrych chęci proszę nie pisać tekstów tego typu. Nie mowie że mam ponadprzeciętny talent i nie sądzę ze 120KM między nogami to pikuś, jak już napisałem jestem świadomy mocy moto jak i niebezpieczeństw czyhających na mnie na drodze. Przecież nie muszę od razu wykorzystywać wszystkich możliwości moto. Dużo czytałem już na innych forach o pierwszym moto

 

jak, mozysz byc swiadomy skoro ma byc to Twoje pierwsze moto ? skoro jest to 1 moto to nie masz pojecia o niebezpieczenstwach. 0 praktyki sama teoria czytana na forum nie wystarczy.

 

Wszyscy mowia, ze nie musza odrazu wykorzystywac calej mocy.... :buttrock: dziala to przez jakies 2 tygodnie potem masz potrzebe predkosci itd itp.... samo z siebie. Napiszesz mi,ze Ty nie bedzie mocno odkrecal. A ja Ci mowie, ze do czasu.

 

Mysle, ze malo czytales skoro chcez R6 na 1 moto... RIP predzej czy później. Nawet nie bedziesz wiedzial kiedy co i jak. Widac, ze malo wies skoro piszesz, ze R6 jest lagodna i spokojnie oddaje moc

 

malo tego SŁYSZAŁEŚ. Mi mowiono, ze R1, jest świetna na 1 moto. Słyszałem, tez , że prosta jes obsluga odrzutowca F7.....

 

Za duza moc nie ta pozycja do nauki jazdy na motocyklu. Ja teraz szukam Hornet i bedzie to moje 3 moto - 50, 125, 250 i teraz chce 600 i mysle czy dam rade a Ty odrazu na R6 he he he

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagu, weź już skończ z tym polecaniem CBRki, bo w każdym temacie ją polecasz tylko dlatego, że ją masz.

Napisz coś konstruktywnego a nie takie sranie w banie.

 

Elo :]

 

 

A może poleca ją dlatego, gdyż uznał, iż najlepiej spełnia jego oczekiwania i jest solidnym motocyklem. Przecież gdyby mu nie pasowała, to by się jej pozbył, a nie zauważyłem żeby wystawił ją na sprzedaż i w tym celu robił reklamę. Skoro uznaje cebrę za dobry motocykl, to czemu ma tego nie mówić (podobnie jak ktoś, kto ceni inny sprzęt). Lepiej żeby zachwalał coś z czym nie miał styczności i powtarzał to, co przeczyta w prasie, nie mając o tym pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie moje pierwsze moto, wiec może co będzie łatwiej opanować. Nie wiem jak jest z hondą ale słyszałem że r6 ma bardzo łagodną charakterystykę bez nagłych skoków mocy. Tylko proszę nie pisać żeby wybrać coś słabszego. Dużo nad tym myślałem i jestem świadomy mocy jaką dysponują oba sprzęty

 

od myślenia o mocy człowiek się panować nad nią nie nauczy. to raz

dwa, to że nie wiem gdzie słyszałeś i od kogo, ale tutaj wielokrotnie czytałem opinie użytkowników, że sportowe 600 to raczej wściekłe motocykle. z resztą jeśli konstruktorzy wyciskają po 120KM z nich, to nie da się przy tym zadbać o łagodny przebieg krzywej momentu

 

dobra rada: lepiej jeszcze przemyśl sobie, czy aby na pewno będziesz w stanie się opanować na maszynie, która 200kmh robi w (teoretycznie) niewiele ponad 10s

a w temacie: przy twoim totalnym braku jakiegokolwiek sensownego doświadczenia i tak w praktyce nie będziesz w stanie zauważyć żadnej różnicy pomiędzy zachowaniem obu maszyn. wybór jest więc tematem czysto akademickim :banghead:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi Patryk, po prostu warto uzasadniać swoją wypowiedź a nie polecać dany sprzęt tylko dlatego, że się go ma :banghead:

Pomyśl co by było gdyby każdy użytkownik motocykla marki X polecałby go w każdym temacie nie pisząc o nim zdania :biggrin:

Przypomina mi się pewne forum skuterowe gdzie często można wyczytac wypowiedzi typu: "Polecam Kingwaya", "Nie, ja myślę, że Zangjong jest lepszy, bo go mam" itp :crossy:

 

Teraz opisał wszystko i mi pasi :P

 

Albo może to ja się czepiam, przez te wybory ... :P :) :D :D

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poleca ją dlatego, gdyż uznał, iż najlepiej spełnia jego oczekiwania i jest solidnym motocyklem. Przecież gdyby mu nie pasowała, to by się jej pozbył, a nie zauważyłem żeby wystawił ją na sprzedaż i w tym celu robił reklamę. Skoro uznaje cebrę za dobry motocykl, to czemu ma tego nie mówić (podobnie jak ktoś, kto ceni inny sprzęt). Lepiej żeby zachwalał coś z czym nie miał styczności i powtarzał to, co przeczyta w prasie, nie mając o tym pojęcia?

 

O właśnie...ja jak narazie mogę się wypowiadać się na temat cebry i intruza vs800 bo z tymi motorkami stykam się na co dzień... Ja dopiero zaczynam być motocyklistą ;]

 

Pozdro :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...