Skocz do zawartości

Sygnał migaczy nie działa


dżej_si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W moim Drag Starze 650 nie zawsze działa sygnał kierunków (pipczyk). Przestaje działać w różnych momentach i w różnych zaczyna pipczeć. Np. jak stoję na skrzyżowaniu z włączonym migaczem pipczyk działa jakiś czas, następnie przestaje działać, po czym jak mu dodam gazu, włączę bieg, czy w ogóle bez żadnego działania z mojej strony, zaczyna pipczeć ponownie. Kontrolka i same migacze działają zawsze, sygnał natomiast nie. Z góry dziękuję za porady, jak można to naprawić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W moim Drag Starze 650 nie zawsze działa sygnał kierunków (pipczyk). Przestaje działać w różnych momentach i w różnych zaczyna pipczeć. Np. jak stoję na skrzyżowaniu z włączonym migaczem pipczyk działa jakiś czas, następnie przestaje działać, po czym jak mu dodam gazu, włączę bieg, czy w ogóle bez żadnego działania z mojej strony, zaczyna pipczeć ponownie. Kontrolka i same migacze działają zawsze, sygnał natomiast nie. Z góry dziękuję za porady, jak można to naprawić.

Pozdrawiam

 

Rozłóż włącznik, przeczyść wszystko, nasmaruj i złóż- to raczej Twojego problemu nie rozwiąże, gdyż wygląda to na jakiś problem z elektroniką, ale będziesz miał pewność, że to nie jego wina. Ja bym obstawiał przerywacz kierunkowskazów. Miałem to samo w mojej Virago. Raz działało, raz nie. NA dołach potrafił się kilka razy włączyć i wyłączyć. Problemem była zła żarówka, która go wykończyła. Dokonywałeś jakiś zmian oświetlenia w ostatnim czasie?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonywałeś jakiś zmian oświetlenia w ostatnim czasie?

 

Niczego nie robiłem. Jak już wspomniałem, wszystko działa bez zarzutu, tylko nie ma sygnału. Światełka działają równomiernie, nic się nie zacina ani samo nie w(y)łącza. Nie jest to aż tak bardzo poważny problem, ale ponieważ jeżdżę w kasku otwartym, zaniki dźwięku mnie denerwują, chociażby dlatego, że jak przestaje pipczeć, nie do końca jestem pewien, czy kierunki działają. Ale dzięki za rady. Przeczyszczę styki i zobaczę, czy się coś zmieniło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie robiłem. Jak już wspomniałem, wszystko działa bez zarzutu, tylko nie ma sygnału. Światełka działają równomiernie, nic się nie zacina ani samo nie w(y)łącza. Nie jest to aż tak bardzo poważny problem, ale ponieważ jeżdżę w kasku otwartym, zaniki dźwięku mnie denerwują, chociażby dlatego, że jak przestaje pipczeć, nie do końca jestem pewien, czy kierunki działają. Ale dzięki za rady. Przeczyszczę styki i zobaczę, czy się coś zmieniło.

Pozdrawiam

 

 

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem za pierwszym razem. Czyli kierunkowskazy działają normalnie, ale nie słyszysz jak "tykają" tak?

 

U mnie w Virago "tykanie" dochodzi z samego przerywacza. Może tak samo jest u Ciebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Drag Starze 650 nie zawsze działa sygnał kierunków (pipczyk). Przestaje działać w różnych momentach i w różnych zaczyna pipczeć.

 

Witam,

Pytanie co to jest ten "pipczyk"? Czy to odglos dochodzacy z przerywacza? Czy moze jakies dodatkowe elektroniczne ustrojstwo. Jak mialem Bandita to funkcje sygnalizacji dzwiekowej pelnil alarm motocyklowy. Mozna to wylaczyc poprzez konfiguracje alarmu. Jesli kierunki dzialaja poprawnie to odpuscilbym sobie przerywacz i szukal wadliwego polaczenia z urzadzeniem emitujacym ow dzwiek. Kwestia tego co powoduje ten dzwiek? Niestety nie znam DRAGSTARa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziękuję wszystkim za porady. Co prawda trochę późno, ale wcześniej nie mogłem.

 

Ja też bym stawiał na jakieś przerwy w połączeniu, dlatego chciałbym przeczyścić styki. Za cholerę nie mogę jednak dokładnie zlokalizować przerywacza. Dźwięk (pipczenie) dochodzi gdzieś z okolicy reflektora, nie wykluczone, że z samego reflektora. Mógłby mnie ktoś oświecić, jak się dostać do tego pipczącego ustrojstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...