Skocz do zawartości

10157 km, przez 17 krajów, na Jawie TS 350 - relacja


N3stor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję temat i w końcu nie wytrzymałem i muszę się wypowiedzieć :)

Napiszę w punktach tematycznie:

 

1/ WASZ WYJAZD - tak trzymajcie, niech duch prawdziwego klimatu podróżowania motocyklem, bez szpanu a tylko z tym co najważniejsze żyje w narodzie :) W ten sposób nie tylko dla Was to wielka przygoda ale też dla innych sygnał, że można wiele jak się tylko chce!

 

2/ CZASOPISMA - Świat Motocykli - dla mnie to w tej chwili pełna komercja i brak klimatu. Poza tym co widać (wiele artykułów sponsorowanych wprost lub pośrednio) mam uraz. Parę lat temu po powrocie z wyjazdu (Słowacja, Węgry, Rumunia) CZ 175 '73 wysłałem maila z zapytaniem czy są zainteresowani relacją. Nie chodziło mi o sławę czy pieniądze (nawet nie wiedziałem, że płacą za artykuł). W okolicy, w której mieszkałem (Kalisz) było wielu moich rówieśników ganiających ze starymi sprzętami typu WSK, MZ, CZ. Ganiali tak po bocznych ulicach, polach, wioskach. Chciałem ich zachęcić do podróżowania dalej, do uwierzenia we własne siły. Pan Reda (redaktor ŚM) zachował się jak cham i prostak. Po rozmowie telefonicznej nie mogłem dojść do siebie, długo siedziałem nad brzegiem rzeki...

Ktoś powie - no tak obraził się bo jego relacji nie wydrukowali. Ale to nie o to chodzi. Najpierw odpowiedź była że będą drukować (na 99%). Miała się ukazać za powiedzmy 2-3 miesiące. Po tym czasie widzę, że nic się nie ukazało więc zdaję się napisałem maila bo dodzwonić się było ciężko (chyba jakiś był nr wspólny czy automat). Oddzwonił. Grzecznie pytam, nie byłem przez ten cały okres nachalny. Redaktor Janusz Reda powiedział parę słów w stylu: że kim ja w ogóle jestem, że może mi to odesłać, że mogę się tym wypchać, że to gówno itp. Ten sam co wcześniej mówił, że jest to fajny tekst, że będą go prawdopodobnie drukować. Niestety to była CZ więc nie mogli po prostu. Inaczej gdyby na początku powiedzieli: słuchaj tekst do bani, nie obraź się ale albo popraw tekst albo my go nie wydrukujemy, albo te zdjęcia są za słabe.... a nie ściemnianie i zabijanie w ludziach klimatu, wiary w brać motocyklową, w to co najważniejsze, w prawdziwe niekomercyjne podróże, w dobro drugiego człowieka........ Pojadę gdzieś ale nigdy do nich relacji nie wyślę.

Miałem już to dawno pisać ale nie chciałem bić piany jak i tak tego się nie zmieni. Przestałem kupować ŚM i tyle. Teraz temat mnie zirytował a dokładnie list pana Wydrzyckiego.

 

 

Inna sytuacja. W lokalnej gazecie "Życie Kalisza". Było hasło by nadesłać wspomnienia z wakacji. Napisałem więc (wyjazd motocyklowy). Redaktor Naczelny mnie zaprosił na rozmowę. Wypucowałem CZtkę i pojechałem. Rozmawiał ze mną chyba z godzinę nagrywając wszystko na dyktafon. Na końcu powiedział, że to ciekawy pomysł (określił to pamiętam dokładnie jako "nietuzinkowy") na spędzenie wakacji. Podobało mu się i zapytał czy przyjechałem motocyklem. Odpowiedziałem, że tak, że stoi pod redakcją. Wziął aparat cyfrowy i wyszedł ze mną by zrobić zdjęcie. Jak zobaczył CZ to jego mina była taka jak by mu samochód ukradli. Rozglądał się wokół za motocyklem jak ten stał przed nim. Zapytał po chwili a to to? Łee to ja myślałem że to jakiś większy, że jaki Harley a to to. Nie zrobił nawet zdjęcia. Znowu pojechałem nad rzekę...

 

Na szczęście są teraz strony www i można na nich szukać ciekawych relacji, są fora dyskusyjne...

Za darmo!

 

3/ PLANY - może połączymy siły? :) Widzę wiele wspólnych cech, zainteresowań :)

 

 

Pozdrowienia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2008! Czyżby to już? :)

 

 

Wyatt

 

 

P.S. Jak temat ŚM któregoś z Moderatorów uraził (w moim ujęciu) to proszę mnie wypisać z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zostałem mile zaskoczony przez Motocykl który zamieścił tą relację i kilka innych, :) nareszcie coś do czytania,szkoda że test napędów wyglądał bardziej na sponsorowany niż wiarygodny. :)

Zabrakło dokładniejszych opisów,np jaki napęd do turystyki a jaki do sportu czy latania po mieście,dokładnego opisu oznaczeń poszczególnych firm itp.

Konserwacja też jest po łebkach,nie rozumiem gdzie się panowie redaktorzy tak śpieszą,można przecież podzielić artykuł na dwie lub trzy części żeby bardziej zgłębić temat i problemy z nim związane,czytelnik dzięki temu będzie polował na następny numer żeby dowiedzieć się więcej.

Pzdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,powiem tylko ze informacje o zachowaniu redakcji SM-"miesiecznika wszystkich motocyklistow",mocno mnie zbulwersowala.Powiem ze mam wszystkie numery "SM" od pierwszego z 1993roku,to juz 15 lat! Od jakiegos czasu uwazalem ze ta gazeta staje sie coraz mniej interesujaca,chociaz kupowalem to glownie przez sentyment,no i czasami pojawialy sie perelki,wlasnie jak np. opis wyprawy na MZ do Turcji.Ale to co dowiedzialem sie z tego postu przewazylo szale,styczniowy numer byl ostatnim jaki kupilem.Przynajmniej do czasu jak pismo sie zmieni i powroci do tego co prezentowalo na poczatku dzialalnosci.Wiem ze to nie temat na ta wypowiedz i przepraszam za to,ale nie moglem sie powstrzymac! Wszystkim jezdzacym na motocyklach,dlatego ze lubia jazde i motocykle zycze udanego sezonu i wielu kilometrow w trasie! I pamietajcie ze w przeciwienstwie do tego co niektorzy sadza wazniejsze od tego co masz pod dupa jest to co masz nad nia! Do zobaczenia na trasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niepotrzebnie emocjonalnie odniosłem się do listu p. Wydrzyckiego.

W sumie przeprosił w nim za zaistniałą sytuację.

No i zamiast użyć słów "jak prostak i cham" mogłem napisać bardziej elegancko.

 

W każdym razie tak było. Napisałem ostro ale tak to też odczułem.

 

 

Nie chcę tu nikogo buntować. Opowiedziałem swoją prawdziwą historię. Sami oceńcie i postępujcie wg swojego uznania. Ja się nie wycofuję i nie wiem czy mi kiedyś przejdzie ten uraz...

 

z pozdrowieniami

 

Wyatt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z Czarnogóry została napisana przez mojego znajomego.

Żeby ją wydrukowali pisał przez dwa lata maile :buttrock:

No, ale w końcu się ukazała :cool:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna przygoda i dobra relacja z przeżytych przygód.

Dołączam się do gratulacji i słów podziwu dla autorów. Pełen szacun. Samą relację w ŚM przeczytałem kilka razy (pierwszy raz z "zapartym tchem").

 

Witam,powiem tylko ze informacje o zachowaniu redakcji SM-"miesiecznika wszystkich motocyklistow",mocno mnie zbulwersowala.Powiem ze mam wszystkie numery "SM" od pierwszego z 1993roku,to juz 15 lat! Od jakiegos czasu uwazalem ze ta gazeta staje sie coraz mniej interesujaca,chociaz kupowalem to glownie przez sentyment,no i czasami pojawialy sie perelki,wlasnie jak np. opis wyprawy na MZ do Turcji.Ale to co dowiedzialem sie z tego postu przewazylo szale,styczniowy numer byl ostatnim jaki kupilem.....

 

sam od kilku lat prenumeruję dwa dominujące na naszym rynku tematyczne miesięczniki tj. Świat Motocykli oraz Motocykl. Nie mam wątpliwości, że oba magazyny zdominowała komercja i chociaż mam subiektywne odczucia, że Motocykl porusza więcej tematów istotnych dla Polskiego rynku i przeciętnego Polskiego motocyklisty, to oba numery należą do wielkich koncernów prasowych. Wydawcy powielają te same artykuły w wydaniach na różne kraje. Stajemy się wielką globalną wioską, czy tego chcemy czy nie. Niestety, w efekcie coraz mniej rodzimych tematów i coraz więcej przedruków. Prawdopodobnie to czasopismo, które lepiej wyważy proporcje między przedrukami a materiałami pisanymi lokalnie zdobędzie większą popularność.

Dlatego z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem relacje w podróży jawką po Europie i mam głęboką nadzieję, że nie będzie już oporów przed publikowaniem materiałów od lokalnych podróżników-amatorów, bo dzięki nim ich przygody i doświadczenia stają się nam bliższe.

 

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...