Skocz do zawartości

Krótki reset?


lukasz-aprilia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd zrobiło się chłodniej VFRka zaczyna robić mi dziwne psikusy.

 

Objawy są następujące:

- poranne odpalanie lub po dłuższym postoju w dzień, rozrusznik sobie kręci, nagle zanika prąd na dosłownie 0,5s. Objawia się to w zasadzie tylko tym, że resetuje się czas na wyświetlaczu i słysze ponownie załączający się wtrysk (czyli wygląda na to, że na moment gubi całkowicie zasilanie).

- rozrusznik kręci w miarę normalnie. Nie słychać żadnego istotnego zwalniania ani przed "resetem" ani po nim.

- dolegliwość pojawia się raczej losowo. Od kilku tygodni był spokój, a dzisiaj zimno i wilgotno i znowu mnie wyzerowało.

 

Pierwsze i skojarzenie padło mi na baterie. Ale właśnie - miernik wskazuje mi po nocnym postoju na chłodzie przeszło 12,6V. Ale ktoś mi mówił, że samo V na akumulatorze o niczym nie świadczy. Jak więc miernikiem sprawdzić kondycję akumulatora?

 

Ewentualnie inne sugestie? Oprócz tego "resetu" moto zapala prawidłowo, pracuje prawidłowo i żadnych innych anomalii nie stwierdzam.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie cuś w drzecie, stałą tydzień, wczoraj ide odpalić , zakręciło i nagle jakby ktoś kabel przeciął, na mniej niż 1s wcięło prąd, zaraz się pojawił i odpalił :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest jedno, że problem rozwiązany - bo po dzisiejszym porannym odpalaniu w tempetaturze zero stopni jednoznacznie wszystko wskazuje na akumulator. Kręcił ostatkiem sił - czyli reset następuje nieco wcześniej niż spadek szybkości kręcenia rozrusznikiem. I to chyba mnie zmyliło, bo dotychczas padający akumulator w poprzednich moto objawiał się po prostu tym, że rozrusznik stawał.

 

Mam nadzieje, że po kuracji zdrowotnej na prostowniku dokończe sezon na obecnym, a nowy sezon z konieczności przywitam z nową baterią :icon_rolleyes: .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...