Skocz do zawartości

jak Wy to robicie ???


grzber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jo, na butelce są takowe szyfry:

En-Jee

Producent - Tenzi

Skarbimierzyce 22

72-002 Dołuje

091 81 47 140

 

Dodam, że po użyciu tej chemii trzeba wszystko bardzo solidnie zmyć, bo zostaje nalot matowy. A na koniec i tak warto przepolerować wszystko AutoMaxem etc.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki chemiczne, co to wszystko same robią, stosuję ostrożnie. Do wymycia mocno zabrudzonych elementów, kilka razy, zaraz po kupieniu motocykla, stosowałem jakiś niemiecki, rozcieńczony płyn do mycia silników. Po spłukaniu i wytarciu do sucha wszystko (oprócz siedzeń i czarnych elementów chropowatych) nacieram Plastmalem.

To samo robię ze szprychami ale tu niestety, tak jak wcześniej było pisane, co jakiś czas szmatka i jedziem :clap: . Zakamarki i miejsca styku szprych wymagają sporo czasu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromy w swoim moto czyszczę pastą ALUCHROM kupioną w sklepie motoryzacyjnym.

Szprych jeszcze na glanc nie polerowałem,ale myślę że chyba najlepsze będą:sześciopak browca,pasta Tempo

wąskie szmatki i dużo czasu :buttrock:

 

pozdr.

 

Masz rację, chemia chemią ale browara nic nie zastąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. K2 Akra

dokładnie, też go polecam. nie mam w prawdzie chromów i polerek ale wszelki syf z klocków, smaru łańcuchowego itp pięknie schodzi. Spryskujesz zostawiasz na ileśtam minut później spłukiwanie, najlepiej myjką ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, też go polecam. nie mam w prawdzie chromów i polerek ale wszelki syf z klocków, smaru łańcuchowego itp pięknie schodzi. Spryskujesz zostawiasz na ileśtam minut później spłukiwanie, najlepiej myjką ciśnieniową.

 

Z tymi myjkami ciśnieniowymi to bym uważał,bo woda pod wysokim ciśnieniem wchodzi do łożysk do łańcucha pod O i X ringi oraz do wielu elementów elektrycznych itp.

 

 

pozdr

 

Masz rację, chemia chemią ale browara nic nie zastąpi

 

 

Zwłaszcza browara własnej produkcji.

 

Właśnie go spożywam GUL GUL i MNIAM MNIAM ;) ;) :icon_razz:

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. K2 Akra

 

sprawdzałem ostatnio, nie zeszło.

 

Natomiast dziś zakupiłem te "sciereczki" o których pisałem wcześniej. Owszem, nazywa sie to ściereczka z wełny metalicznej ale w rzeczywistości są to takie rolki, pakowane po 9 szt. dostępne w Nomi z wełny metalicznej.

 

i jak to działa? z ciekawości szybko pobiegłem do motocykla sprawdzić i... i wystarczy raz przejechać! schodzi brud z klocków i cała reszta! RAZ! nie trzeć a normalnie delikatnie przejechać. Jak dla mnie rewelacja. W tygodniu zabieram sie do czyszczenia.

 

Sprawdziłem również czy nie rysuje delikatniejszego chromu... nie rysuje! jest świetna na elementy zaśniedziałe, naloty rdzy których nie da sie usunąć szmatką, kropki asfaltu, przebarwienia.

 

Dzięki swojej budowie możemy wyczyścić miejsca gdzie nie da sie dotrzeć szmatką, gdyż włukna wchodzą wszędzie! w zagłębienia, otwory itd. Świętnie (u mnie) czyści również stopnione buty na wydechach :-)

 

a wygląda TAK!

http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/welna.jpg

 

polecam.

Edytowane przez mikgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...