Skocz do zawartości

jak Wy to robicie ???


grzber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne Koleżanki, Drodzy Koledzy.

Ciekawi mnie wielce, czy może macie jakiś chytry sposób na czyszczenie szprych w kółkach waszych sprzętów. Ja niestety nie mam żadnego sprytnego rozwiązania i na tej mozolnej czynności spędzam zwykle nieco czasu. Może więc dzięki Wam uda mi się go (czas) wykorzystać na bardziej zbożny cel. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może dołącze sie do pytania... jak usunąć ten nagar z klocków hamulcowych który osadza sie na szprychach (osadził za poprzedniego właściciela)? kolega motocyklista - budowniczy, poleca szmatke do czyszczenia aluminiowych garczków, dostępna w Nomi i innych tego typu sklepach. Podobno wygląda jak wełna tyle że z metalu :-) nadaje sie podobno do czyszczenia innych również elementów chromowanych, polerowanych... m.in kolanek wydechu, które to często gęsto są żółte. Może ktoś już tym czyścił? bo jeszcze nie zebrałem sie w sobie by wyjść z domu w poszukiwaniu ściereczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Louisie można było kupić (chyba nadal można ? ) Takie paski od razu nasączone nie_wiem_czym, które znacznie przyspieszały czyszczenie szprych.

Ale ogólnie jak wyżej - czyli zima, kominek, dobre winko, koło zdjete i zabawa na pare godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega motocyklista - budowniczy, poleca szmatke do czyszczenia aluminiowych garczków, dostępna w Nomi i innych tego typu sklepach. Podobno wygląda jak wełna tyle że z metalu :-)

no mam taka szmatke w domu ale nie wpadlem na to aby jej uzyc do szprych :)

u mnie ma zielonkawy kolor i jest nasaczona jakims czyms co rozpuszcza np osady z garnkow, kuchenek gazowych czy elektrycznych. Powierzchni nie niszzy ale nie wiem jak byloby w przypad kuchromu.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) kolega ponoć używa tego do czyszczenia wielu rzeczy w motocyklu... nie wiem czy są jakieś grubości tych szmatek ale podobno nie rysuje chromu. Chciałem kiedyś zlikwidować takie małe czarne kropki na lightbarach i też wtedy zasugerował mi tą szmatke. Sprawdź w domu jak będzie Ci sie nudzić.

Edytowane przez mikgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nie dawno koło szprychowane, i było całe czarne (chyba nikt go nigdy nie czyścił :icon_mrgreen: ).

Ciff, albo Cilit Bang, taki w "psikaczu", spryskałem całość i poczekałem ok. 5 min, następnie zwykłą szczotką zmiotką przeleciałem po szprychach i spłukałem strumieniem wody, efekt: koło jak nowe :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Teraz robią taką chemię w płynach do mycia chromów, alu itd że mózg staje. Kupiłem ostatnio kilka produktów i testowałem na swojej starej BMW 02 oraz na Motorynce, którą odrestaurowuję. Efekty są kosmiczne - nie tyllko schodzi brud, ale nawet rdza! Bez żadnej praktycznie ingerencji... Trzeba tylko porządnie wszystko spłukać. Niemniej efekty są natychmiastowe, włącznie z uzyskaniem połysku na chromach bez jakichkolwiek past, tarcia, polerowania.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym jeszcze dodac ze przy tylnym kole - mam lancuch wiec samr i brud lubi te elementy - wspomagalem sie wolframem - tymi sprezynkami z tradycyjnych zarowek - ale w Pile jest philips wiec mozna to zalatwic. niemniej wiele dobrego slyszalem o tych "gabkach" sam jednak nie probowalem. Na szprychcach t nie ma problemu ale nie wiem czy odwazylbym sie pojechac tym po karterach czy rurze wydechowej. Jezli ktos czyscil tym chrom to moze sie pochwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia jest niezła, ale jeżeli ktoś nie ma dostępu to jak wspomniano wcześniej złwykły ciff daje całkiem nieźle radę. W przypadku czyściw do aluminium, może się okazać że jednak rysują chrom. Może nie za pierwszym razem, ale po kilku pojawia się niezbyt estetyczny matt. A ciff jest niczego sobie.

Sam od czasu do czasu używam go do czyszczenia armaturki na motocyklu. Sprawdzone i polecam.

Nie da się jednak obejść czasochłonności... ale przecież co robić, jak pogoda nie dopisuje??? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w domu jak będzie Ci sie nudzić.

Ten wynalazek ma wielkosc jakis 5cm x 5cm. Wyglada jak mala nasaczona poduszeczka.

Chyba w weekend zapodam to cos na swoje chromy i alu. Zobaczymy.

 

Teraz robią taką chemię w płynach do mycia chromów, alu itd że mózg staje. Kupiłem ostatnio kilka produktów i testowałem na swojej starej BMW 02 oraz na Motorynce, którą odrestaurowuję. Efekty są kosmiczne - nie tyllko schodzi brud, ale nawet rdza! Bez żadnej praktycznie ingerencji... Trzeba tylko porządnie wszystko spłukać. Niemniej efekty są natychmiastowe, włącznie z uzyskaniem połysku na chromach bez jakichkolwiek past, tarcia, polerowania.

pzdr

Gites tylko nazwe chemii poprosimy.

 

Nie da się jednak obejść czasochłonności... ale przecież co robić, jak pogoda nie dopisuje??? :-)

Cifem czy innym syfem napewno jest szybciej ale czy efekt podobny?

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cifem czy innym syfem napewno jest szybciej ale czy efekt podobny?

 

Jak przetestuję to nie omieszkam napisać. Póki co nie miałem jeszcze do czynienia z chemią przeznaczoną do chromów.

Radziłem sobie polerką... i wspomnianym wcześniej ciffem.

Kwestia też czy chce się latać po sklepach szukając odpowiedniego "ekspeleru" czy też udać się do kuchni o chwycić to co pod łapą " :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w 100% pewny jak taki cilit bang zachowuje sei na chromach - co prawda nie niszczy armatury lazienkowej, ale mialem kiedys taki preparat do czyszczenia felg alu (smerdzial podobnie jak cilit) i bylo ostrzezenie - nie uzywac na chromy. raz moze sie nic nie stanie ale przy czestszym myciu kto wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...