Skocz do zawartości

Sposob na srube


rad3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opalarka da Ci temperaturę na cały element i wtedy będzie lipa. Palnikiem potrafię rozgrzać punktowo to co mnie interesuje, trzeba tylko uważać.

 

Co do buraków Pipcyk, to spotykam się z tym na codzieć. 20% napraw to poprawianie po paprakach :-(. Z tego żyję, hehehe

 

POzdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD skończyło się, klucz-samorubę wygiąłem, ale tę zasraną śrubę odkręciłem; jutro będe czyścił wszystko :D .

A czy korek (14) juz odkręciłeś?

tak odkręciłem, był na płaski śrubokręt już z lekka wyrobiony; a jak się ucieszyłem gdy udało mi się go odkręcić - myślałem, że to ta prowadniczka, a tu.... :D

dzięki.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hahahah ktos napisal ze metal po nagrzaniu zmniejsza swoja objetosc widze ze z fizyki mieliscie 1- hahahah nawet dziecko z podstawowki wie ze metal po nagrzaniu zwieksza swoja objetosc ktos slusznie napisal ze sie grzeje element w ktorym jest gwint poniewaz po nagzraniu zwieksza sie i luzuje troszke srube choc i ta sie nagrzewa ale niezawsze jest to wykonalne . Ja w mojej ecie nie zmienialem oleju watpie aby poprzedni wlasciciele to robili i jak narazie tlumi ok wiec nie bede sie z tym bawil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
hahahah ktos napisal ze metal po nagrzaniu zmniejsza swoja objetosc widze ze z fizyki mieliscie 1- hahahah nawet dziecko z podstawowki wie ze metal po nagrzaniu zwieksza swoja objetosc ktos slusznie napisal ze sie grzeje element w ktorym jest gwint poniewaz po nagzraniu zwieksza sie i luzuje troszke srube choc i ta sie nagrzewa ale niezawsze jest to wykonalne .

 

Czołem kolego. Tak się składa' date=' że ten nieuk z fizyki na 1- to ja :oops: Na swoje usprawiedliwienie mogę zadać Ci tylko jedno pytanie - czy wiesz co to takiego "czeski błąd". Jeśli tak, to OK, jeśli nie, to też OK, bo to już nie mój problem :banghead:

Zresztą nieważne, Thors już killka miesięcy temu zwrócił uwagę, że pomyliłem sie podczas pisania (pewnie jak zwykle myślałem o czymś innym) :banghead:

 

Ja w mojej ecie nie zmienialem oleju watpie aby poprzedni wlasciciele to robili i jak narazie tlumi ok wiec nie bede sie z tym bawil

 

Czy są już chętni na zakup? :banghead:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahah ktos napisal ze metal po nagrzaniu zmniejsza swoja objetosc widze ze z fizyki mieliscie 1- hahahah nawet dziecko z podstawowki wie ze metal po nagrzaniu zwieksza swoja objetosc ktos slusznie napisal ze sie grzeje element w ktorym jest gwint poniewaz po nagzraniu zwieksza sie i luzuje troszke srube choc i ta sie nagrzewa ale niezawsze jest to wykonalne . Ja w mojej ecie nie zmienialem oleju watpie aby poprzedni wlasciciele to robili i jak narazie tlumi ok wiec nie bede sie z tym bawil

 

A tu się kolego akurat mylisz :banghead: . Są różne szkoły odkręcania zardzewiałych śrub.

Jedna z nich polega właśnie na szybkim ogrzaniu śruby. Rozszerzający się materiał śruby zgniata warstwę tlenków pomiędzy śrubą a gwintem. Po ostygnięciu takie połączenie jest łatwiej penetrowane przez preparaty typu WD40 i najczęściej po takich zabiegach śrubę daje się wykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nie napisalem ze maetal sie kurczy pod wplywem wysokiej temperatury :banghead: z tym odkrecaniem na goraco to moze i racja nie probowalem ale pisac ze metal kurczy sie pod wplywem wysokiej temperatury to moze dziecko z podstawowki a nie ktos dorosly :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...