Skocz do zawartości

Róznica gaźników


Szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku gaźnik firmy Dellorto i model gaźnika jest podobny do mojego lecz nie taki sam phbh28. Motory sa takie same i tego samego rocznika. Zakup jest na 200zł więc nie chcę się wkopać. Czy robi to jakąś różnicę.

Znalazłem również inne aukcje gdzie podane są całkiem inne modele lecz wyglądają podobnie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w oznaczeniach moze wynikać z zablokowania/odblokowania sprzęta z tym gaźnikiem...

zapytaj ładnie sprzedawcy jaka jest średnica gardzieli, średnica dyszy głównej i będziesz już mógł być praktycznie pewien że będzie pasować :)

 

ps: po co w ogóle chcesz kupować drugi gaźnik? co jest z tym obecnym nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No motor jest cały zamulony i trzeba przez 10m jechać na pół-sprzęgle. Wolno się rozpędza, a na 4 biegu to praktycznie jedzie z ta sama prędkoscią. Mechanik powiedział, że zdałoby się wymienić więc muszę kupić. Wymiary już otrzymałem ale muszę teraz swój rozkręcić aby dopasować. Ehhh, chyba trzeba furę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No motor jest cały zamulony i trzeba przez 10m jechać na pół-sprzęgle. Wolno się rozpędza, a na 4 biegu to praktycznie jedzie z ta sama prędkoscią. Mechanik powiedział, że zdałoby się wymienić więc muszę kupić. Wymiary już otrzymałem ale muszę teraz swój rozkręcić aby dopasować. Ehhh, chyba trzeba furę zmienić.

 

1. Zmień mechanika.

 

2. Wyczyść obecny gaźnik.

 

3. Zmierz kompresję.

 

4. Napisz coś więcej - jak pali itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj filtr gażnik kompresję zapłon świece,a nie słuchaj mechanika że to trzeba wymienić albo wymienić maszynkę.Wiem że teraz jest tylko wymiana na nowe ,ale bez kitu.ja nauczyłem się sporo lat wstecz na tamtejszej technice -wymontować z maszynkidany podzespół ,rozebrać zlokalizować usterkę ,naprawić ,złożyć i zamontować.Czasem nowa część kosztuje kupę szmalu a uszkodzoyny podzespół kilka złotych.pomyśl o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik to stary wyga i zna się na rzeczy. Naprawił już nam jeden sprzęt i działał jak żyleta. Gaźnik był już regulowany chyba 3 razy i jest naprawdę wyeksplaatowany. Co do świecy to dzisiaj wymieniłem i wyczyściłem bo była wsadzona ,,Iskra", a wstawiłem od samochodu. Motor lepiej pali ale to tylko kropla w morzu. A wytłumaczcie mi jeszcze co z tym filtrem zrobić.

 

Opiszę jeszcze raz jak się zachowuje motor:

Gdy wbijam bieg i puszczam powoli sprzęgło jak w standardowym motocyklu słabnie i gaśnie. Musze jechać około 10m na pół-sprzęgle, przez co bieg czasami się wysprzęgla i nie może załapać. ale jest to spowodowane tym przytrzymywaniem na sprzęgle. Motorek bardzo wolno rozwija prędkość i nie ma tego przyspieszenia. Teraz zauważyłem kolejny problem. Gdy zapalam rozrusznikiem i dodaję gazu na luzie motor również zamula się i gaśnie. Muszę więc powoli dodawać gazu tak jakby przepalać i dopiero potem docisnąć do końca manetkę aby ,,dostał po garach".

 

Z góry dziękuję za jakże cenne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Motor już w naprawie. Dziękuje wam za porady ale i tak muszę kupić ten gaźnik. Na moim jest podany taki symbol: dellorto vhsb 34,

a chce kupić dellorto phbh 28. I proszę was o pomoc:

Czy bez problem wszystko będzie działać na tym innym typie? Z tego co szukałem to nie robi różnicy ale wolę zapytać ekspertów.

 

Pozdrawiam i miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...