Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no powiedzmy , ze masz racje , kup sobie DR , DRZ i daruj te komenty , ja DR ki omijam szerokim lukiem - dlaczego ? bo sie naczytalem , naogladalem i nasluchalem od znajomego machanika o takich super maszynach jak DR i Z , szukajac moto latem , nawe przez chwilet nie zastanawialem sie nad DRZ.

 

 

 

Głupoty gadasz jak mało kto. Dr-y to najwytrzymalsze maszyny, nigdy niespotkałem sie ze złą opinią! To bardzo dobre i wytrzymałe konstrukcje. Ja kupiłem DR i niezałuje. A moge ten mechniak jest jaki jest... jak z koziej dupy trąba ze tak powiem, i nieumie naprawić to puzniej tak jest ze DR to złomy, bo jak sie coś hu***** poskłada to puzniej wraca często do mechnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadasz jak mało kto. Dr-y to najwytrzymalsze maszyny, nigdy niespotkałem sie ze złą opinią! To bardzo dobre i wytrzymałe konstrukcje. Ja kupiłem DR i niezałuje. A moge ten mechniak jest jaki jest... jak z koziej dupy trąba ze tak powiem, i nieumie naprawić to puzniej tak jest ze DR to złomy, bo jak sie coś hu***** poskłada to puzniej wraca często do mechnika.

a swistak siedzi i zawija w sreberka :smile: ja widzialem 2 zajechane z typowymi usterkami 125 z padnieta skrzynia i 350 z zajechana glowica ( 2 razy), ale przynajmniej juz po wymianie skrzyni , zawsze to o usterke mniej :wink:

 

oszem zdazaja sie nawet stare DR ktore maja nie grzebany silnik , ale takiej ze swieca szukac.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadasz jak mało kto. Dr-y to najwytrzymalsze maszyny, nigdy niespotkałem sie ze złą opinią! To bardzo dobre i wytrzymałe konstrukcje. Ja kupiłem DR i niezałuje. A moge ten mechniak jest jaki jest... jak z koziej dupy trąba ze tak powiem, i nieumie naprawić to puzniej tak jest ze DR to złomy, bo jak sie coś hu***** poskłada to puzniej wraca często do mechnika.

Ja całowałem ziemie kiedy udało mi się wreszcie sprzedać moją DRkę :banghead: , Nie miałem już nigdy potem takiej radochy z opchnięcia moto (zawsze pozostawał jakiś sentyment). "nigdy niespotkałem sie ze złą opinią!" to trzeba było posłuchać mojego kumpla co mówił kiedy zaczęła się mu sypać jego DRka :D .

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszem zdazaja sie nawet stare DR ktore maja nie grzebany silnik , ale takiej ze swieca szukac.

Swoją drogą Twoja XR też dziewicą nie jest :banghead:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano , nawet hunda bez smalcu nie pojezdzi , a tak mowili ze honda nawet kierowcy nie potrzebuje :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie swoje klotnie typu kto skad ma informacje i poglady typu to moto lepsze a to gorsze za to doda drugi ze moto jest jeszcze inne lepsze załatwiac ale nie tutaj ? Chłopaki według mnie nie chodzi o to w tym temacie. Lepiej byscie sie zastanowili nad tym jakie moto mam wybrac ja i inni a nie sprzeczali sie ile wazy jakies sprzeciwo co powiedzial mechanik a jakie sa doswiadczenia posiadaczy moto. Zalozcie sobie jakis oddzielny temat i niech Admin wam go nie usuwa i tam wymieniajcie poglady.

 

Dojdziec do porozumienia na PW albo całkowicie poza forum wtedy napiszcie do jakiegos porozumienia doszliscie.

 

Bez urazy ale jak zagladam od dwoch dni to ciagle sie ' przekrzykujecie ' kto ma wiecej racji. Mozecie mnie wyzwac od 'gnoja' 'szczyla' i jakis innych ale chlopaki troszke wyrozumialosci dla potrzebujacych pomocy ! Wiem ze mozecie tutaj pisac ale bez przesady. Kazdy mogl podac dane jakies posiada wyciagnac srednia arytmetyczna i tak by bylo najelpiej. :icon_eek: :)

 

A teraz odpowiedzcie mi czy przesiadka z Exc 125 na Sx-f|Rmz|Crf 2504t bedzie dobra.

Jedyny rafael napisal " w 250 elastyczny silnik ?? zapomnij trzeba kręcić ile wejdzie zeby to jakoś jechało... i np:CRF 250 na dole jest słaba jak 2t "

 

Tylko tyle sie dowiedziałem od jednego zainteresowanego innymi a reszta zajeta kłotnia.

Pozdrawiam.

Edytowane przez rivera666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedzieć ostro traktuje swoją skrzynie i piłuje DR cały czas i niemam pojecia o co Ci nitomen chodzi z problemami ze skrzynią biegów :) Jesli koledzy trafili na jakieś miny to tak jest potem, ja z czystym sumieniem moge powiedziec ze kiedy sprzedam swoja dr (narazie niesprzedaje bo dobrze mi chodzi) to będe szukał 350tki DR:) i nikt mi niemówi ze DR to zły sprzęt, mozecie mówić co chcecie i jakie przypadki mieli wasi kumple, ja mam dr i niezamienił bym jej na zadne inne moto. :icon_eek:

ghollum jeśli trafiłeś na mine to tak własnie jest. Jesli sie dba o stan oleju i czystość filtra powietrza, oraz serwisuje po odpowdnim przebiegu to niema hu** zeby DR się sypała. Oto moje zdanie i niepozwole nikomu sobie wmówic nic innego, wiem co mówie bo sam jezdze DRą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie swoje klotnie typu kto skad ma informacje i poglady typu to moto lepsze a to gorsze za to doda drugi ze moto jest jeszcze inne lepsze załatwiac ale nie tutaj ? Chłopaki według mnie nie chodzi o to w tym temacie. Lepiej byscie sie zastanowili nad tym jakie moto mam wybrac ja i inni a nie sprzeczali sie ile wazy jakies sprzeciwo co powiedzial mechanik a jakie sa doswiadczenia posiadaczy moto. Zalozcie sobie jakis oddzielny temat i niech Admin wam go nie usuwa i tam wymieniajcie poglady.

 

Dojdziec do porozumienia na PW albo całkowicie poza forum wtedy napiszcie do jakiegos porozumienia doszliscie.

 

Bez urazy ale jak zagladam od dwoch dni to ciagle sie ' przekrzykujecie ' kto ma wiecej racji. Mozecie mnie wyzwac od 'gnoja' 'szczyla' i jakis innych ale chlopaki troszke wyrozumialosci dla potrzebujacych pomocy ! Wiem ze mozecie tutaj pisac ale bez przesady. Kazdy mogl podac dane jakies posiada wyciagnac srednia arytmetyczna i tak by bylo najelpiej. :icon_eek: :)

 

A teraz odpowiedzcie mi czy przesiadka z Exc 125 na Sx-f|Rmz|Crf 2504t bedzie dobra.

Jedyny rafael napisal " w 250 elastyczny silnik ?? zapomnij trzeba kręcić ile wejdzie zeby to jakoś jechało... i np:CRF 250 na dole jest słaba jak 2t "

 

Tylko tyle sie dowiedziałem od jednego zainteresowanego innymi a reszta zajeta kłotnia.

Pozdrawiam.

Bedzie dobra nawet bardzo dobra ja własnie sie tez przesiadam z cr 125 na yz250f i nie wydaje mi sie aby mocy mi brakło :icon_razz: pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. a jak z silnikami crf | yzf | sxf | rmz z lat 2005 -2007 maks 2008 wypadły te modele ?

Rocznik z ktorego modelu najbardizej polecacie albo model z danego rocznika ?

Przydładowo xyz z 2006 a abc z 2008. I ceny orientacyjnie jak mozecie.

Prosze o taka typowa odpowiedz. Wazne dla mnie.

 

kamis-a a trudno Ci było przyzwyczaic sie do obrotow moto ?

 

Jeszcze jedno to sa fulle jak bedzie z nimi w offroadzie ? Oczywiscie bede wjezdzal na tor wmiare moich mozliwosci a jak beda sie spisywały w dzikim terenie ? Lasy, zwirownie itp.? Czy takim znaczacym mankamentem moze byc w terenie zbiornik ? W jakich granicach sie wachaja ?

Edytowane przez rivera666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. a jak z silnikami crf | yzf | sxf | rmz z lat 2005 -2007 maks 2008 wypadły te modele ?

Rocznik z ktorego modelu najbardizej polecacie albo model z danego rocznika ?

Przydładowo xyz z 2006 a abc z 2008. I ceny orientacyjnie jak mozecie.

Prosze o taka typowa odpowiedz. Wazne dla mnie.

 

kamis-a a trudno Ci było przyzwyczaic sie do obrotow moto ?

 

Jeszcze jedno to sa fulle jak bedzie z nimi w offroadzie ? Oczywiscie bede wjezdzal na tor wmiare moich mozliwosci a jak beda sie spisywały w dzikim terenie ? Lasy, zwirownie itp.? Czy takim znaczacym mankamentem moze byc w terenie zbiornik ? W jakich granicach sie wachaja ?

A jak myślisz czy ktoś zawracał by sobie dupę tworzeniem endurek jeśli cross nadawał by się zarówno na tor jak i do lasu? Silniki crossowe są inaczej zestrojone mają gorszy dół, cały ogień jest na wysokich obrotach , bo wiadomo że na torze silnik praktycznie nonstop jest na wysokich obrotach, przełożenia są zazwyczaj dłuższe. Enduraki mają max moment przy niższych obrotach poza tym endurki zazwyczaj mają więcej krótkich biegów co jest lepszym rozwiązaniem w lesie.

"W jakich granicach sie wachaja ?" że co :icon_biggrin: ,chyba chodzi ci o pojemność zbiornika różnie ale w okolicach 7L

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Jedni uważają że XR600R jest spoko maszyną(czytaj nie psuje sie, jest lekka, posiada bardzo dużą moc i mało pali itd. itp.) a inni uważają że taka właśnie jest DR350 :icon_biggrin:. Także swobodnie możecie wymieniać tutaj swoje opinie ale żeby było bez wulgaryzmów i chamstwa oraz takich że "kolega kolegi ma mechanika, który zna mechanika a tamten mechanik zna Zenka który miał DR350 / XR600R i mu padła skrzynia". Proszę o konkrety, najlepiej poparte jakimiś dowodami.

 

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam motocykla do jazdy w terenie (raczej lekki), ktorego mozna by bylo pozniej przerobic na sm (stoppie, wheelie)

Zastanawialem sie nad 4t (klx 300, lc4, te) 2t (wr 250 lub exc) i juz sam nie wiem... :icon_biggrin: Co mi polecicie :icon_mrgreen: Moj budzet to ok 6500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghollum

 

Czyli nie polatam zbytnio tez po lesie takim sprzetem ? Bo kurde tutaj mam dylemat chce moto na tor jak i offroad. I Mowie taka 250 4T Full bedzie okkej.

 

Znaczy wiem ze pojezdze tutaj i tutaj ale ale bardziej rajcuje mnie jazda offroad ale na tor od czasu do czasu tez bym wskoczył [chyba ze zrobie licencje] i wystartowal w jakims CC ale lepiej fullem niz endurakiem. Inny przedład wlasnie mocy co wiaze sie z wiekszymi osiagami jakie moglbym reprezentowac.

 

To jakie bedzie moto dla mnie odpowiednie ? Brac fulla i tłoc go po lasach ? Duzo wlasnie ludzi decyduje sie na full bo sa tansze niz hardenduro i pełnia im taka role.

Czekam na sensowne odpwoiedzi.

 

I wypowiedzcie sie jeszcze pod tym wzgledem :

Hmm. a jak z silnikami crf | yzf | sxf | rmz z lat 2005 -2007 maks 2008 wypadły te modele ?

Rocznik z ktorego modelu najbardizej polecacie albo model z danego rocznika ?

Przydładowo xyz z 2006 a abc z 2008. I ceny orientacyjnie jak mozecie.

 

cytat ghollum " "W jakich granicach sie wachaja ?" że co icon_mrgreen.gif ,chyba chodzi ci o pojemność zbiornika różnie ale w okolicach 7L "

Tak chodziło o zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam motocykla do jazdy w terenie (raczej lekki), ktorego mozna by bylo pozniej przerobic na sm (stoppie, wheelie)

Zastanawialem sie nad 4t (klx 300, lc4, te) 2t (wr 250 lub exc) i juz sam nie wiem... :crossy: Co mi polecicie :clap: Moj budzet to ok 6500.

jak kto woli ale w tej kasie to 2t raczej i wr bo EXC za te pieniądze to ciezko.... a jak juz chcesz 4t to klx 300 wez... załóż gaznik mech i wtedy to moto pokaze swoje prawdziwe oblicze.... a wierz mi ze wiele potrafi ten silnik

 

ghollum

 

Czyli nie polatam zbytnio tez po lesie takim sprzetem ? Bo kurde tutaj mam dylemat chce moto na tor jak i offroad. I Mowie taka 250 4T Full bedzie okkej.

 

Znaczy wiem ze pojezdze tutaj i tutaj ale ale bardziej rajcuje mnie jazda offroad ale na tor od czasu do czasu tez bym wskoczył [chyba ze zrobie licencje] i wystartowal w jakims CC ale lepiej fullem niz endurakiem. Inny przedład wlasnie mocy co wiaze sie z wiekszymi osiagami jakie moglbym reprezentowac.

 

To jakie bedzie moto dla mnie odpowiednie ? Brac fulla i tłoc go po lasach ? Duzo wlasnie ludzi decyduje sie na full bo sa tansze niz hardenduro i pełnia im taka role.

Czekam na sensowne odpwoiedzi.

 

I wypowiedzcie sie jeszcze pod tym wzgledem :

Hmm. a jak z silnikami crf | yzf | sxf | rmz z lat 2005 -2007 maks 2008 wypadły te modele ?

Rocznik z ktorego modelu najbardizej polecacie albo model z danego rocznika ?

Przydładowo xyz z 2006 a abc z 2008. I ceny orientacyjnie jak mozecie.

 

cytat ghollum " "W jakich granicach sie wachaja ?" że co icon_mrgreen.gif ,chyba chodzi ci o pojemność zbiornika różnie ale w okolicach 7L "

Tak chodziło o zbiorniki.

 

od 08 bodajże RMZ ma wtrysk więc jest przewaga na jego korzyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghollum

 

Czyli nie polatam zbytnio tez po lesie takim sprzetem ? Bo kurde tutaj mam dylemat chce moto na tor jak i offroad. I Mowie taka 250 4T Full bedzie okkej.

 

 

Zastanów się co będzie głównym przeznaczeniem moto, jeśli ma być na tor to bierz crossa w lesie trudniej się tym lata ale nie jest tragicznie. Jeśli przede wszystkim las to bierz hardenduro, na torze da rady polatać a do lasu nie ma nic lepszego. Z tego co piszesz Twoim głównym celem jest jazda na torze więc w takim przypadku wybór wydaje się łatwy. A poza tym nie ma czegoś takiego jak full, coś jest crossem albo nie i tyle :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...