Skocz do zawartości

1.9 TDI OCENY, TRWAŁOŚĆ


Patriko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yosarian a jak wygląda wg. Ciebie porównanie V70ątki z A6tką C4 , chodzi mi od strony techniacznej, bo z zewnątrz oba ładne ,tylko volvo wnętrze ma troche antyczne... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze raz : co sądzicie o Audi A6 C4 2.5TDI 140KM

 

Mój ojciec ma właśnie audi A6 2.5 TDI 140 KM z 1995roku w sedanie. Silnik bajka, spala mniej niż mój 1.9tdi w seacie ibizie. Bardzo mi się podoba jazda tym autem. Gdy przekroczysz 2,5tys obr/min zaczyna się jazda. Przejechaliśmy nim ok 100tys KM a na zegarach jest 270tys km i nawet kropelki oleju nie ma na silniku. Nie poci się, nie bierze oleju. Powiem krótko, silnik rewelacyjny.

 

 

 

 

 

Miałem taki silniczek w Ibizie z 2004 roku. Wersja 100 konna. Więc do tego samochodu była to rewelacja, na prawdę potężny kop momentu rozpędzał autko bardzo solidnie. Co prawda hałaśliwe te silniki jak cholera, ale spalanie i frajda z jazdy są na najwyższym poziomie icon_biggrin.gif

 

Do trwałości nie mam zdania bo kupiłem z przebiegiem 20 tysięcy a sprzedałem z przebiegiem 34 tysięcy - przez ten czas bez awarii, w mrozy palił od razu, ogólnie kupiłbym samochód jeszcze raz z takim silnikiem ale niestety nie już Ibizę wink.gif

 

Ja mam ibizę z silnikiem 1.9 TDI 101KM z tym, że zrobiłem jej chipa tuning i teraz mam 136KM i 320Nm.

No i powiem wam, że teraz to ona się jakoś zbiera. Spalanie praktycznie takie same, może o drobinkę większe gdy mocniej przyciskam niż przed chipem. Jak jeżdżę normalnie to tak spalanie tak jak przed chipem. Przejechałem swoją ok 60tys km i żadnej awarii związanej z silnikiem,czego nie mogę powiedzieć o reszcie podzespołów. Mam obecnie ok 160 tys km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz Hellboy powiedzieć co ci się w tej Ibizie konkretnie posypało? (z tej reszty podzespołów)???

 

wypunktuje kolejno:

1.łożyska tylnych piast

2.skrzynia biegów a co za tym idzie musiałem wymienić sprzęgło bo olej ze skrzyni je zalał

3.po przebiegu 20 tys ponownie łożysko, ale myślę,że było wadliwe

4.dwa razy robiłem zawieszenie tzn, wszystkie tuleje wahaczy przednich(dla porównania we wcześniejszych autach nie robiłem ani razu przy tym samym przebiegu, a trasy te same)

5.przegub wewnętrzny, porażka.(osłony gumowe były całe, zepsuł się bo się zepsuł)

6.podnośniki szyb. No i tu totalne przegięcie. W tych autach pękają plastikowe uchwyty trzymające szybę i nie można ich dokupić osobno, trzeba kupić całą blachę z prowadnicami. Brak mi słów, normalne naciąganie ludzi.

 

Jak mi się coś przypomni to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vw z 1.9 na pompowtryskiwaczach to bym w ciemno brał.

 

 

Ja mam Passata 1.9 TDI 115 KM na pompowtryskiwaczach

 

Dobry silnik .. tylko trzeba o niego dbać .. odpowiedni olej (norma 505.01) + ON z dobrej stacji a autko odwdzięcza sie bezproblemowym działaniem i niskim spalaniem ..

przy spokojnej jeździe na trasie można zejśc nawet poniżej 5L .. a w miescie to 6L nie jest kiepskim wynikiem.

 

Narazie bez wiekszych napraw .. ale szłyszę juz powoli że w lewym kole łożysko mi stuka .. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry silnik .. tylko trzeba o niego dbać .. odpowiedni olej (norma 505.01) + ON z dobrej stacji a autko odwdzięcza sie bezproblemowym działaniem i niskim spalaniem ..

 

sorry ale sama norma 505.01 jest "gówno warta", bo nawet największy syfiasty mineralny używany do starego LT, który bierze szklankę na 100km, ma taką normę.

 

jakość olejów jest inaczej oznaczana, ale o tym chyba były już tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale sama norma 505.01 jest "gówno warta", bo nawet największy syfiasty mineralny używany do starego LT, który bierze szklankę na 100km, ma taką normę.

 

jakość olejów jest inaczej oznaczana, ale o tym chyba były już tematy.

następna męska 4umowiczka :lalag: żarcik orzeszku żarcik ...

 

a jak z porównaniem v70 vs a6 c4 , oba w tdi 140 r5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z porównaniem v70 vs a6 c4 , oba w tdi 140 r5

 

 

Z tego co się orientuję to w VOLVO jest 5-cio biegowa skrzynia biegów. VOLVO to porządne auto, mój brat miał 850-tkę i dwa lata przejeździł bez żadnych usterek, mój ojciec miał s90 i 3 lata użytkowania bez problemu dopóki nie przerobił go na gaz :biggrin: . Obecnie ma A6 i też jest zadowolony, AUDI ma więcej miejsca w środku. Kup ten który będzie w lepszym stanie. Na korzyść AUDI przemawia 6-cio biegowa skrzynia biegów no i to że będzie je łatwiej sprzedać.

Edytowane przez HELLBOY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo w starszych rocznikach ma zazwyczaj bogatsze wnętrze (więcej poduszek i klimę automatyczną chyba zawsze). Jeśli chodzi o mechanikę to nie wiem, ale pod tym względem Audi do mnie bardziej przemawia :icon_twisted: Zależy jaki chcesz rok, bo jeśli celujesz w starsze - to A6 zamiast 850, a nowsze to V70, ale to tylko moja subiektywna opinia.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzeszek nikt normalny nie zaleje pompowtrysków mineralnym syfem:) mi norma 505.01 w zupełnosci wystarczyła do zakupu olejuuu:)

zresztą przezuciłem sie teraz na olej z normą 507.01 w ogólnym rozrachunku wychodzi taniej.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzeszek nikt normalny nie zaleje pompowtrysków mineralnym syfem:) mi norma 505.01 w zupełnosci wystarczyła do zakupu olejuuu:)

zresztą przezuciłem sie teraz na olej z normą 507.01 w ogólnym rozrachunku wychodzi taniej.

 

Nikt? Mojego bardzo dobrego kolegi kuzyn z tatusiem zaalali 530D minerałem i rozpie*dolili silnik :) Teraz zasuwa dalej na takim kupionym z giełdy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...