Skocz do zawartości

Problem z biegami


aprilia rx 50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób zmieniasz biegi (opisz po kolei)? Biegi blokują sie oczywiście podczas jazdy, nie na postoju? Czy sprzęgło wysprzegla prawidłowo? Czy po uruchomieniu silnika i wrzuceniu pierwszego biegu następuje szarpnięcie, spadek obrotów silnika? Czy dźwignia zmiany biegów uniemożliwia uniemożliwi ruch w dół czy też porusza sie do dołu nie redukując biegu? Kiedy dochodzi do odblokowania? Po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika bieg da się zredukować (oczywiście popychając motocykl do tyłu i do przodu)? Czy dźwignia nie ociera o elementy motocykla? Problem wystąpił nagle czy też po naprawie silnika, innym zdarzeniu?

 

walus150 - zostaw te rady dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zmieniasz biegi (opisz po kolei)? Biegi blokują sie oczywiście podczas jazdy, nie na postoju? Czy sprzęgło wysprzegla prawidłowo? Czy po uruchomieniu silnika i wrzuceniu pierwszego biegu następuje szarpnięcie, spadek obrotów silnika? Czy dźwignia zmiany biegów uniemożliwia uniemożliwi ruch w dół czy też porusza sie do dołu nie redukując biegu? Kiedy dochodzi do odblokowania? Po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika bieg da się zredukować (oczywiście popychając motocykl do tyłu i do przodu)? Czy dźwignia nie ociera o elementy motocykla? Problem wystąpił nagle czy też po naprawie silnika, innym zdarzeniu?

 

walus150 - zostaw te rady dla siebie.

 

No normalnie jade wlaczam sprzeglo, zwlniam i redukuje. jak redukuje to sie zacina)czasami). Lekko szarpie a nie chce bardziej naciagac linki bo pomiedzy dzwignia a ta druga czescia ma byc 4mm luzu??!! Dzwignia o moc nie ociera. Wydaje mi sie ze jak kupilem to juz tak bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienn kolego najpierw olej jak radizli wczesniej..To mzoe byc przczyna.biegi zawsze gladko wchodza do gory nawet ja kbys nie mial oleju jendak przy redukcji juz tak nie jest.jezeli wogole biegi wchodza i niewyskakuja to skrzynia raczej jest okej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalnie jade wlaczam sprzeglo, zwlniam i redukuje. jak redukuje to sie zacina)czasami). Lekko szarpie a nie chce bardziej naciagac linki bo pomiedzy dzwignia a ta druga czescia ma byc 4mm luzu??!! Dzwignia o moc nie ociera. Wydaje mi sie ze jak kupilem to juz tak bylo...

 

Pomiędzy dźwignią, a jej mocowaniem powinien być odstęp 3-4 mm w pozycji włączonego sprzęgła (czyli dźwignia nie wciśnięta), jednak nie zaszkodziłoby jego nieznaczne zmniejszenie. Przyczyna blokowania może być problem z załączeniem sprzęgieł kłowych, który może wynikać z Twojego sposobu zmiany biegów. Zacznij stosować przegazówkę przy redukcjach. http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=60804&st=0

 

Dibo - widziałem już silniki, które w skrzyni miały mieszaninę oleju, płynu chłodniczego oraz benzyny, a biegi się nie blokowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po uruchomieniu silnika i wrzuceniu pierwszego biegu następuje szarpnięcie, spadek obrotów silnika?

U mnie się tak dzieje...To chyba kwestia regulacji sprzęgła... Mam minareli am6. Jak to wyregulować??

 

Czasami (bardzo czesto) sie blokuja i nie chce redukowac.

Też tak mam czasami na postoju, wtedy pomaga delikatne ruszenie do przodu, i biegi się nie blokują...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się tak dzieje...To chyba kwestia regulacji sprzęgła... Mam minareli am6. Jak to wyregulować??

Też tak mam czasami na postoju, wtedy pomaga delikatne ruszenie do przodu, i biegi się nie blokują...

 

W tym silniku sprzęgło można wyregulować jedynie poprzez regulację luzu na cięgle (tzw. lince), instrukcja obsługi mówi o luzie 3-4 mm http://images23.fotosik.pl/96/f75724c29a3e893e.jpg

Regulujemy przy dźwigni lub deklu silnika.

 

Co do blokowania na postoju jest to normalne – kły sprzęgieł kłowych nie trafiają w otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się zawsze wydawało, że hipol i inne oleje przekładniowe są owszem do skrzyń biegów ale samochodowych :crossy: przecież tam jest suche sprzęgło :flesje: czy to nie jest wystarczajacy argument, żeby uwierzyć że taki olej nie jest preznaczony i przystosowany do pracy z mokrym sprzęgłem?

nie zdziwiłbym się gdyby w niektórych sprzętach ze sprzęgłem w śrendnim stanie zaczęło się ono ślizgać.. :wink:

nie lepiej zalewać zwykły motocyklowy olej silnikowy 4t? w końcu taki olej jest stworzony do pracy ze skrzynią i sprzęgłem jednocześnie...

 

ale co tam.. lejcie sobie i z pierwszego tłoczenia, w końcu to wasze motocykle...

 

pozdrawiam, HAWK! :crossy:

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się zawsze wydawało, że hipol i inne oleje przekładniowe są owszem do skrzyń biegów ale samochodowych :crossy: przecież tam jest suche sprzęgło :flesje: czy to nie jest wystarczajacy argument, żeby uwierzyć że taki olej nie jest preznaczony i przystosowany do pracy z mokrym sprzęgłem?

nie zdziwiłbym się gdyby w niektórych sprzętach ze sprzęgłem w śrendnim stanie zaczęło się ono ślizgać.. :wink:

nie lepiej zalewać zwykły motocyklowy olej silnikowy 4t? w końcu taki olej jest stworzony do pracy ze skrzynią i sprzęgłem jednocześnie...

 

ale co tam.. lejcie sobie i z pierwszego tłoczenia, w końcu to wasze motocykle...

 

pozdrawiam, HAWK! :crossy:

Widze, ze nie masz pojecia co trzeba lac do minarelli :D W INSTRUKCJI OBLSUGI jest wyraznie napisane SEMI-SYNTETIC GEARBOX OIL 75w90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...