Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę??


Dr. Barney
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedewszystkim zwroc uwage na numery i komplet dokumetow !!

Potem:

rama (czy nie spawana i ni epeknieta)

kola (moga swiadczyc o jakims lekkim dzwonie)

hamulce

i jak chodzi (praca silnia)

kiedy byl robiony remat i co bylo wymieniane

czy jest zrobiony szlif

 

To sa rzeczy na ktore ja bym zwrucil uwage (ale znajac zycie zaraz przyjda "expreci" ktorzy mnie wysmieja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie posluchaj czy na biegu jalowym rowno chodzi, przejedz sie zobacz czy biegi nie wyskakuja, i czy dzialaja swiatla, kierunki , w S51 jest klakson ?

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy licznik dziala zobacz na przebieg. Zapytaj sie czy mial robiony remont, ile km od remontu, jesli przebieg ma wiekszy niz 20000 to daj sobie spokoj-chyba ze cena jest niska. Sprawdz czy sprzeglo nie ciagnie, choc to akurat moze byc kwestia regulacji. Wrzuc jednynke na zgaszonym silniku i sprobuj go popchnac, powinien zablokowac kolo, jesli nie to znaczy ze ma conajmniej cylinder do szlifu. Sprawdz tez rame, jak mowil m16 czy nie popekana/spawana, jak juz chcesz b. dokladnie to sprawdz tez zbierznosc kół (czy nie masz dwusladu przypadniem 8) ) Jesli jestes gorliwy mozesz zobaczyc luzy na łożyskach kol, czy boczki i bak nie byly szpachlowane itp., spojrz tez czy obrecze, i szprych nie sa krzywe i zardzewiale, czy ktos kopniaka nie spawal itp. Zorientuj sie tez czy ma osprzet orginalny, czyli lampy, przelaczniki, manteki, dzwignie itp. Mowie o tym wszystkim bo moj kolega ostatnio sprzedal simsona runie za 1000 zł -jedyne co bylo nowe to wał. reszta od jakies hondy(tylny plastik) stelli i innych ogarów. wygladał tragicznie, malowany pistoletem ale tez bardzo brzydko, pozatym rama krzywa i bicie kol w 8. Wiec uwazaj na cwaniakow

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie ze mną nie zgodzicie, ale moim zdaniem jeśli kupuje się pierwsze moto to najlepiej wziąć kumpla który ma juz motor ( najlepiej taki sam model ). JA też myślałem że " a tam znam sie to nie potrzebuje nikogo, sam ocenie stan" i miałem szczęście bo kupowałem od kumpla motor w zajebistym stanie, bo naprawdę łatwo było mi wcisnąć żęcha ( nie mogłem nic dla siebie znaleźć i byłem w depresji :D ). I nie myślcie że sie znacie tylko berzcie kogś kto będzie mógł obiektywnie ocenić maszynę i zna jego najczęstsze wady. No i to by było na tyle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozek wspomiał o najczęstszych wadach maszyn. chciałbym się w związku z tym zapytać jakie są najczestrze wady w Simsonach s51...

 

pzdr

 

Akurat w simsonie nie ma jakis szczegolnych wad czy odstepstw od normy. Jedynie centralna nozka sie wyrabia i "obniza pojazd" po dluzszym czasie. Jesli koles dba o Simsona to nie powinien miec zadnych wiekszych wad.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...