Skocz do zawartości

SAMOUCZEK MOTOCYKLISTY


kris2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heeee. Zabezpieczyć miejsce wypadku i udzielić pomocy. To wiemy wszyscy.

Film z wypadkiem oglądamy w zwolnionym tempie; kilka aut, które przejechało i nie zareagowało.... Tego bym tak nie nazwał, dobrze, że oni w ogóle zareagowali, żeby ominąć motocyklistę.

Dlaczego widziano wypadek z nie nacka (bo patrząc na wideo tak to można nazwać) ?

1. Jest to wjazd do tunelu, wiele aut jedzie bez włączonych świateł, oczy są przyzwyczajone do światła dziennego. To ciągnie wszystko co związane z reakcją fizyczną.

Spójrzcie, samochody w ostatniej chwili ostro hamują i odbijają nerwowo na boki.

2. Rozluźnienie i nie patrzenie daaaaaaaaaleko przed siebie. Szczególnie motocyklista musi się nauczyć patrzenia, nie na przeszkodę, lecz patrzenia PRZEZ przeszkodę. Zwróćmy uwagę, że pierwszy motocyklista omija auto, a drugi się wpier.... w nie. Dlaczego, a bo jedzie głęboko wpatrzony w dupę motocykla przed nim.

 

Sytuacja jak najbardziej do uniknięcia przez motocyklistę.

1. Patrzymy przez przeszkodę

2. Patrzymy tak daleko, ile wyniesie nasza droga hamowania DO ZERA - inaczej:

- jedziesz 50km/h, patrz co najmniej 30m przed siebie

- jedziesz 130km/h patrz co najmniej 150m przed siebie

U mnie do tej pory działa.

 

Chętnie się dowiem, gdzie można kupić taką flarę.

 

 

Jest dokładnie tak jak opisałeś. Film jest w zwolnionym pempie, prędkość samochodów jest na tyle dużo iż zanim ktoś sie połapie o co chodzi (tym bardziej iż przeszkoda leży na drodze a przed nami samochody które ja zasłaniają, gość przed nami zjeżdza i raptem sami się orientujemy że coś jest na drodze) Zanim się kierowcy orientowali o co chodzi to przejechali przez spory odcinek tego tunelu. Chociaż by moze o tym świadczyć cofający samochód po zewnętrznym pasie który w momęcie przeanalizowania sytuacji chciał pomóc. Zadziwiający jest tylko motocyklista ktory zatrzymał się i odjechał. Tego się wytłumaczyć nie da.

 

Jedyne z czym się nei zgodzę Vatzeque to fakt iż oczy nie reaguja tak bardzo na tunel jak opisałeś. Nie wpadamy raptem w czarną dziurę, tunel się zbliża i zmniejsza się ilosc swiatła oczy sie szybko przestawiają a do tego w tym tunelu też jest jakieś oświetlenie.

 

Tak czy inaczej makabryczny wyapdek.

 

 

P.s flarę/swiecę napewno kupisz w każdym sklepie (dobrym sklepie) z bronią albo ze sztucznymi ogniami. Zawsze możesz zaryzykować allegro tylko nie wiem czy nie szkoda palców na towar nie dokońca sprawdzony i nie wiadomo jakiego pochodzenia.

Edytowane przez obniski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s flarę/swiecę napewno kupisz w każdym sklepie (dobrym sklepie) z bronią albo ze sztucznymi ogniami. Zawsze możesz zaryzykować allegro tylko nie wiem czy nie szkoda palców na towar nie dokońca sprawdzony i nie wiadomo jakiego pochodzenia.

Na allegro nie można takich rzeczy sprzedawać.

A sklep z bronią? Gdzie takie coś jest... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie można takich rzeczy sprzedawać.

A sklep z bronią? Gdzie takie coś jest... :biggrin:

Jeśli bardziej doprecyzujesz skąd jesteś, może ktoś Ci pomoże :)

W Warszawie jest sklep z flarami ORION w pawilonach na Świętokrzyskiej, na odcinku pomiędzy Emili Plater a Mariańską :) Z tego co pamiętam flary te miał też sklep Marcus Graf - kiedyś na ul Widok, teraz bodajże na Brzeskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu prowadzi stronkę bestbeginnermotorcycles.com bodajże i ma dosyć ciekawe spostrzeżenia na jazdę na motocyklu itd.

Swoją drogą dobrze wiedzieć że ktoś tak doposażony jeździ po trasach na moto. Za oceanem bo za oceanem ale zawsze :)

 

A wideo dodałem żeby flary w akcji pokazać żeby się powyjaśniało.

Bo takie flary się wszędzie mogą przydać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

jestem świeży w temacie doskonalenia jazdy na moto, nie zdążyłem jeszcze oblukać wszystkich tematów, a nurtuje mnie jedna rzecz, a mianowicie:

 

wiem, że hamuje się silnikiem i tak robie, ale czasem nie zdązę zejść do 1 przed skrzyżowaniem, i czy błędem jest, że po zatrzymaniu redukuję biegi np z 3 na 1??

 

proszę tylko o szybką odpowiedź, w wolnej chwili pewnie doszukam sie postu w którym jest to opisane

 

pozd

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...