Skocz do zawartości

Regulacja sprzęgła w suzuki gsx 750f


Olo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wejsciu do karteru powinna byc sruba regulacyjna z kontra przykryta gumowa oslonka, tak ja trzeba ustawic zeby brala w srodku skoku dzwigni sprzegla. Regulacja przy samej dzwigni sluzy do ustawienia malego luzu na dzwigni. Przy okazji warto sprawdzic czy barylka linki umieszczona w dzwigni sie obraca i jesli nie to nasmarowac.

Nie obracajaca sie barylka szybko doprowadzi do urwania linki.

To samo z linka, warto przy okazji regulacji odpiac ja calkowicie i sprawdzic jakie ma opory przesuwajac sie w pancerzu, jak duze to sprawdzic stan pancerza i jezeli jest OK to tez nasmarowac. Wszelki zagiecia i przelamania pancerza dyskwalifikuja linke.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a luz na lince jest ok? ma być ok 3-4mm, tj. 1,5cm na końcu klamki. Jeśli to jest ok to chyba czepiasz się pierdół za przeproszeniem, bo jeśli sprzęgło działa dobrze i się nie ślizga to czy jest cel kręcić? tym bardziej że w każdym gsx-f jakim jeździłem(w tym w moim, a jak wymieniałem linkę robiłem regulację na tyle odbrze na ile umiałem) sprzęgło brało zawsze raczej blisko końca. Być może "ten typ tak ma"?

 

ps: z tego co zauważyłem to masa sprzętów ze sprzęgłem na linkę ma ją ustawioną "na sztywno", takie jakieś urojenie właścicieli, że dobre wyregulowanie to zero luzów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie!! jest to sprzęgło, jak w większości motocykli. Jeśli facetowi jest nie wygodnie na koniec klamki to niech sobie przestawi w granicach pracy tego sprzęgłą. Nie nawidze jak do szystkiego przypisuje się toerie, ten typ tak ma. Moja pieknie łapie w połowie mimo już starego sprzęgła. Jesli nie potraficie pomoc to nie wprowadzajcie w błąd, że ten typ tak ma.... Sorry za uniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Mam podobny problem albo i nie szczerze chu* wie. Mianowicie wrzucam bieg, wciskam sprzęgło, motor ma chęć jechać do przodu ale jednak go ciut blokuje, gdy puszczę sprzęgło stoi w miejscu tak jak powinien. Proszę o pomoc. Jakieś rozwiązania ? LWG🏍️💨💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...