Skocz do zawartości

prosze o rade


Rekomendowane odpowiedzi

witam

pisze bo chce prosic Was o rade... ja i moj narzeczony jestesmy zagorzalymi motocyklistami ale ze wzgledow finansowych nie stac nas na 2 motocykle, wiec jezdzimy jednym powiedzmy na pol... jest to gsx1000r z ktorym przyznam sie mam problemy poniewaz nie oszukujmy sie to maszyna dla profesjonalistow a ja sie do owych nie zaliczam... dlatego stwierdzilam ze czas juz na samodzielna maszyne i tu pojawia sie problem ... mam problem z wyborem mysle o gsx600 ale radza mi tez zx6r... wiec czekam co Wy macie do owiedzeniana ten temat ...dzieki :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że zx-6 R będzie bardzo rozsądna.

To suuuuuper motorek. Mam taki osobiście.

Wybacza bardzo dużo błędów, więc jeśli nie do końca czujesz sie pewnie to polecam...

Ja akurat sprzedaje taki motor. Nie rozstałbym sie z nim, ale zaczęło brakować mi troszkę mocy.

"W miarę jedzenia apetyt rośnie", najeździłem sie już Kawą i teraz siadam na R1.

Sam zaczynałem właśnie od ZX-6 R 600 i widzę same tego pozytywy.

Szczerze polecam zakup Kawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że zx-6 R będzie bardzo rozsądna.

To suuuuuper motorek. Mam taki osobiście.

Wybacza bardzo dużo błędów, więc jeśli nie do końca czujesz sie pewnie to polecam...

Ja akurat sprzedaje taki motor. Nie rozstałbym sie z nim, ale zaczęło brakować mi troszkę mocy.

"W miarę jedzenia apetyt rośnie", najeździłem sie już Kawą i teraz siadam na R1.

Sam zaczynałem właśnie od ZX-6 R 600 i widzę same tego pozytywy.

Szczerze polecam zakup Kawy.

Pozdrawiam

 

 

"To suuuuuper motorek", "Ja akurat sprzedaje taki motor" - zupełnie bezinteresowna i objektywna porada :banghead: :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak można cokolwiek komuś doradzać w kwestii zakupu motocykla nie mając _żadnych_ informacji o jego doświadczeniu czy umiejętnościach. w tym przypadku poza lakonicznym stwierdzeniem, że zdarza ci się jeździć gsx1000r i że ten nie pasuje (albo rozumieć że "dla profesjonalistów" znaczy w tym przypadku - za mocny)

 

w związku z tym przychodzą mi do głowy jedynie poniższe kryteria wyboru: ten, który się bardziej podoba; ten, na którym wygodniej się siedzi; lub ewentualnie ten, który łagodniej oddaje moc. i jedyne co mogę polecić, to prasę fachową - np "motocykl" daje praktycznie co roku (?) test porównawczy sportowych 600

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To suuuuuper motorek", "Ja akurat sprzedaje taki motor" - zupełnie bezinteresowna i objektywna porada :icon_biggrin: :notworthy:

 

 

 

 

Mała wiara w ludzi i ich bezinteresowność, ale... rzeczywiście śmiesznie wyszło :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja miałbym cos doradzić to z całkowitym przekonaniem przyznam że dobrze wybrałaś kierując uwagę na 600-tki osobiście nie miałem styczności z GSX600 czy też ZX6R dlatego chciałbym zwrócić Twoja uwagę jeszcze na jedną 600-tkę a mianowicie Yamahe R6!! :crossy: Sam dosyć długo latałem tym sprzętem i bardzo sobie zachwalam czas spędzony w jego towarzystwie. Tak czy inaczej ostatecznie decyzja należy do Ciebie!! :biggrin: Pozdrawiam

 

"To suuuuuper motorek", "Ja akurat sprzedaje taki motor" - zupełnie bezinteresowna i objektywna porada :crossy: ;)

Słuszna uwaga!!! <lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moge powiedzieć tylko coś o ZX-6 R

Śmigam takim. Nie jestem fachowcem, więc mogę tylko napisać o walorach jezdnych.

Jak pisałem juz "wyżej" jest to bardzo fajny motorek. Fajnie sie prowadzi i dużo błędów wybacza.

Nie ma problemu ze sztywniejącymi nogami czy nadgarstkami.

Szczerze polecam ten motorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Szczerze polecam ten motorek

 

komu? na razie wiemy tyle, że facetowi podobają się zielone plastiki, ma 20 lat i pusty profil w miejscu "motocykl". ja bym się bał tak na ślepo coś polecać, zwłaszcza sportowy motocykl 20-latkowi z niejasnymi umiejętnościami...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAMALA napisz coś więcej na temat tego, jakie masz doświatczenie z motocyklami, od kiedy latasz, do czego głównie będzieś używała motocykla (sport, turystyka, dojazdy do pracy)? Który z motocykli Ci się bardziej podoba a który mniej i dlaczego? Wtedy postaramy się pomóc.

Pozdrawiam :biggrin:

Edytowane przez patryk.cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komu? na razie wiemy tyle, że facetowi podobają się zielone plastiki, ma 20 lat i pusty profil w miejscu "motocykl". ja bym się bał tak na ślepo coś polecać, zwłaszcza sportowy motocykl 20-latkowi z niejasnymi umiejętnościami...

jsz

 

 

Polecam, bo jest fajny. Brak informacji, nie oznacza od razu, że ktoś nie ma zielonego pojęcia o motorach :biggrin:

Czy gdybym zapytał, czy bułka kajzerka ma dobry smak, to żeby mi odpowiedzieć musiałbyś wiedzieć czy jadłem kiedyś już inne bułki, jakie i od ilu lat juz je jem, czy mi smakują, itp?

Wyrażam moje zdanie i już. Moim zdaniem ZX-6 R jest bardzo dobry.

Kupujesz motor zawsze dla siebie i sam podejmujesz tą decyzje.

Jeśli ktoś nigdy nie jeździł a napali sie na R1, to mimo tego, że napiszesz mu, że jest "nierozsądny" to on itak ją kupi :-)

Ktoś pyta co sądzę na temat danego motocykla, to mówie co myślę. Czy to źle?

Mariusz87 chciał opinie, więc ją otrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdybym zapytał, czy bułka kajzerka ma dobry smak, to żeby mi odpowiedzieć musiałbyś wiedzieć czy jadłem kiedyś już inne bułki, jakie i od ilu lat juz je jem, czy mi smakują, itp?

(...)

Jeśli ktoś nigdy nie jeździł a napali sie na R1, to mimo tego, że napiszesz mu, że jest "nierozsądny" to on itak ją kupi :-)

 

ad. 1. nie znam przypadku, żeby od wyboru bułki zależało czyjeś życie. i kilka takich, w których jest bardzo prawdopodobne, że błędny zakup nieodpowiedniego motocykla o tym zadecydował

ad. 2. mylisz się: były już takie przypadki na forum, że ludzi dało się odwieść od takich nieodpowiedzialnych planów. przynajmniej w jednej takiej dyskusji sam brałem udział

podtrzymuję opinię, że doradzać można motocykl dopiero w oparciu o nieco więcej informacji

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym polega demokracja, prawda?

Można mieć własne zdanie.

Możesz zaraz mi dopiec, że jestem świeżakiem i się mądruje i nawet bym Ci się nie odgryzł, bo byś miał racje.

Jednak sam niedawno kupowałem swój pierwszy motor i kierowałem sie w pierwszej kolejności rozumem, a w drugiej poradami.

Większość osób doradzało mi 500, a ja kupiłem 600 i jeździ sie super i kożdy kto mnie zapyta o motor, to otrzyma odp,że jest świetny...

Trzeba tylko mieć rozum. Umiejętności nadywa sie przez przejechane kilometry, prawda?

Ale gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania...

Doceniam oczywiście Twoje rady, jesteś napewno doświadczonym motocyklistą i jeśli ktoś by pisał:

"proszę mi doradzić jaki motor jest najlepszy na start" to zgadzam się z Twoją opinią.

Lecz skoro gość pyta co sądze o danym motorze to mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...