Skocz do zawartości

Co lepsze na pierwszy motocykl: Virago czy Intruder?


Bartooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuje zakupic swój pierwszy motocykl. Chcę zeby to był chopper do 10 000 PLN. W gre wchodzą właściwe już tylko dwa modele: Yamaha Virago albo Suzuki Intruder. Z racji ze bedzie to moj pierwszy powazniejszy motocykl nie mysłe o czymś wielkim. Mam 170 cm wzrostu. Myśle ze z Virago 535 sobie poradze. Nie jest aż taka duża i jest dosyć łatwa w prowadzeniu. Nie wiem jak jest z Intruderami 600. Nie jeżdziłem nigdy. Czy nie jest za duży jak na pierwszy motocykl? Czy to jest ta sama rama co w Intruderze 750? Znacie moze strony no ktorych były by wszystkie wazniejsze informacje o tych motocyklach? Jakie wychodzily wersje?

Po motocykl planuje wyjechac do Niemiec i najlepiej w ciągu najbliższych dni. Myśle ze tam i w tym czasie powinienem kupic najtaniej. Znam niemiecki wiec problemu z dogadaniem nie bede mial. Chce wyszukac cos w internecie. Nie wiem na co najbardziej zwracac uwage przy kupnie tych motocykli.

Chciałem poznac wasze zdanie co o tym wszystkim myslicie? O tych motocyklach i kupowaniu w Niemczech i jaka jest najlepsza pora na kupno? Czy już wyjezdzac czy czekac dluzej az sie cos lepszego pojawi? W tej chwili bardzo zainteresowała mnie ta oferta.:

http://mobile.de/SIDcwEQAhEDHASRnA5J1g1Mnw...11111278319681&

Jest w miare ubrany, ma duzo chromu i jest bardzo młody. Dzwoniłem dzisiaj do gościa i powiem ze wygląda to całkiem nieźle. Jedyne co mi sie nie podoba to duzy przebieg ale nie wiem czy warto przykladac do tego duzą uwage. Moze pojezdze tym tylko jeden sezon i zrobie w nim 2 tys km. Jak wam sie to widzi?

Pewnie posty tego typu byly juz tutaj wiele razy ale pisze bo nie moge znalezc informacji o Intruderach 600.

Za odpowiedzi z góry dziekuje. Kazda wasza uwaga bedzie dla mnie cenne i pomocna. Nie chce wpasc w mine!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z Intruderami 600. Nie jeżdziłem nigdy. Czy nie jest za duży jak na pierwszy motocykl? Czy to jest ta sama rama co w Intruderze 750? Znacie moze strony no ktorych były by wszystkie wazniejsze informacje o tych motocyklach? Jakie wychodzily wersje?

Wszystkie "małe" intrudery mają tą samą ramę, więcej info znajdziesz na tej stronie http://chudzikj.republika.pl/

Pozdrawiam :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Intruder na pewno o wiele ładniejszy ale tez troche droższy... Dzieki Wieniek za linka... naprawde ciekawa stronka...

No a co myslice o kupowaniu w Niemczech? Opłaca sie jechac? Wygląda na to ze chyba w poniedzialek wyrusze bo znajomy che jechac obejrzec auto i dałby mi na paliwo...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z tego, że magiczne 10 tysiaków za sprzęta to cyfra najczęściej oferowana przez klientów. Za tym idzie:

 

- najmniejszy wybór motocykli w tej cenie w porządku stanie,

- największe zapotrzebowanie (czyli duże prawdopodobieństwo trafienia na "kombinację")

 

yMoje spostrzeżenie jest oparte na obserwacji handlarza (mówiących najczęściej: "panie, wszyscy chcą mieć za 10 tys. motocykl- najleprzy w klasie za tą cenę!").

 

Dlatego też, trzeba się dużo najeździć i naoglądać.

 

Pamiętaj !!!

NIGDY nie kupuj pierwszego sprzęta, którego zobaczysz !!!

Jeżeli upatrzysz sobie model: zapewnij sobie obiektywną "obstawę" :-) najlepiej kogoś kto zna się na motocyklach.

 

Pamiętaj o tym, że z czasem użytkowania zaczniesz "widzieć" rzeczy których się nie widzi podczas kupowania.

 

Mam nadzieję, że nie trafisz na minę.

Edytowane przez Szpadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co do wysokiego przebiegu to sie nie przejmuj... bo swiadczy to raczej o oryginalnej wartosci, a nie to co u nas wszystkie motocykle kilkunastoletnie maja "20tys.km" ...

 

moja Virazka 535 ma prawie 70tys km i bez problemu jezdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ciut mniej wzrostu niż ty i bez problamu radzę sobie z intruzem 800 do tego przedłużanym, myśle że to jest dobre moto nie tylko na początek, wirka jest faktycznie troche maława nawet dla takich niedługich gości jak my no i te rozruszniki sypią się jak stare budownictwo. Co do moto z zagranicy to 98% tych które u nas lata pochdzi z odzysku z UE. najgorsze stany są z Włoch zjechane i mało który zadbany, przebiegiem też się nie sugeruj bo do tej kwoty kupisz 10-8 letni motocykl a przy tym wieku to najstarsi górale nie wiedzą ile to ma przelatane, wiadomo że nowe to nie będzie posłuchaj silnika a najlepiej zrób tak jak radzili inni weź ze sobą kogoś kto zna się na motorach. Powodzenia pozdrawiam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Bodman, Wieniek i inni też proponuję zakup Intrudera. Przez trzy lata nie miałem żadnych problemów. Wygląd to rzecz gustów ale przyznacie, że Intruz wygląda świetnie :icon_mrgreen: .

Mojego Intruza przyprowadziłem z Niemiec i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...