Skocz do zawartości

Popękany rant opony - czy jest to bardzo niebezpieczne??


Motorrader88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem tydzień temu Fazera. Ma założony przez poprzedniego właściciela Komplet Pirelli Diablo Corsa z 2006roku. Podobno kupił je nowe i przejździł na nich 3tyś. Zauważyłem ,że przednia opona ma lekko popękany rant i chyba za mało powietrza (bo się dosyć ugina). Jeszcze nie mierzyłem ile jest obecnie atmosfer. Czy jest to bardzo niebezpieczne? Czy mam dopompować i jeździć dalej? Dzisiaj w motocyklu przeczytałem że jak opona ma popękane ranty to można się z nią od razu pożegnać. Czy może to jeszcze zależy od tego w jakim stopniu jest popękana. Wydawało mi się, zę w poprzednim moto też mi popękały i to nie dłgo po założeniu.

 

dzięki pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupiłem tydzień temu Fazera. Ma założony przez poprzedniego właściciela Komplet Pirelli Diablo Corsa z 2006roku. Podobno kupił je nowe i przejździł na nich 3tyś. Zauważyłem ,że przednia opona ma lekko popękany rant i chyba za mało powietrza (bo się dosyć ugina). Jeszcze nie mierzyłem ile jest obecnie atmosfer. Czy jest to bardzo niebezpieczne? Czy mam dopompować i jeździć dalej? Dzisiaj w motocyklu przeczytałem że jak opona ma popękane ranty to można się z nią od razu pożegnać. Czy może to jeszcze zależy od tego w jakim stopniu jest popękana. Wydawało mi się, zę w poprzednim moto też mi popękały i to nie dłgo po założeniu.

 

dzięki pozdrawiam!

 

Pytałeś już przecież na forum ŚM, jeżeli peknięcie jest znaczne (nie małe ryski) to igrasz ze swoim (i nie tylko) bezpieczeństwem.

Wybór nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to "normalne" zjawisko (jeżeli mówimy o tym samym czyli o takiej "falbance" dookoła opony zaraz przy rancie felgi) występujące w kapciach potorowych ale nie tylko bo widziałem też w tych co toru nigdy nie widziały... szczególnie dotyczy to P. Dragon Supercorsy (wszystkie rodzaje SC0, SC1... itd..) np. w Dunlopie tego nie widziałem...

 

powiem tyle sam jeżdżę na takich gumach od 3 lat ( w sensie na różnych kompletach SUPERCORSY) a u nas w grupie prawie wszyscy jeszcze dłużej niż ja i nigdy nic się nie działo z tymi oponami (łączny przebieg pewnie spokojnie z 200 tyś. km) a i łatwo nie miały...

 

ale wrzuć fotkę to zobaczymy czy mówimy o tym samym....

Edytowane przez TUREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to "normalne" zjawisko (jeżeli mówimy o tym samym czyli o takiej "falbance" dookoła opony zaraz przy rancie felgi) występujące w kapciach potorowych ale nie tylko bo widziałem też w tych co toru nigdy nie widziały... szczególnie dotyczy to P. Dragon Supercorsy (wszystkie rodzaje SC0, SC1... itd..) np. w Dunlopie tego nie widziałem...

 

powiem tyle sam jeżdżę na takich gumach od 3 lat ( w sensie na różnych kompletach SUPERCORSY) a u nas w grupie prawie wszyscy jeszcze dłużej niż ja i nigdy nic się nie działo z tymi oponami (łączny przebieg pewnie spokojnie z 200 tyś. km) a i łatwo nie miały...

 

ale wrzuć fotkę to zobaczymy czy mówimy o tym samym....

 

Myślę że mówimy o trym samym. Dokładnie tak jak mówisz. Źle to opisałem to wygląda mniej więcej jak falbanka która została nacięta czymś bardzo cieńkim np. żyletką. Jest to dokoła całej opony z obu stron.Sprawdziłem w końcu ciśnienie. Było 2,0 czyli za mało ale chyba też nie tragicznie.

Edytowane przez Motorrader88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byłem w serwisie ogumienia. Facet powiedział, że pęknięcia nie są spowodowane jazdą na nieodpowiednim ciśnieniu, a raczej wadą produkcyjną. Chyba zrobię porządne zdjęcia i wyślę do Pirelli polska (jeśli coś takiego jest).

 

Mam tego fotki. Niestety robione telefonem więc są beznadziejne.

 

foto 1

 

foto 2

 

odświeżam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te długie linie to te pęknięcia??

jeśli tak to to chyba nie są raczej "mikropęknięcia" :/

jak cenisz bezpieczeństwo to wymień... może strzeli, a może nie...

ale w końcu na nie takich niektórzy jeżdżą, co nie? na przykład głupek z mojej okolicy jeździł na oponie z płótnem na wierzchu... latał latał, aż strzeliła ta opona i poleciał dosłownie... kilka metrów do rowu :/

 

ps: wygląda na pęknięcia od jazdy na kapciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byłem w serwisie ogumienia. Facet powiedział, że pęknięcia nie są spowodowane jazdą na nieodpowiednim ciśnieniu, a raczej wadą produkcyjną. Chyba zrobię porządne zdjęcia i wyślę do Pirelli polska (jeśli coś takiego jest).

 

Mam tego fotki. Niestety robione telefonem więc są beznadziejne.

 

foto 1

 

foto 2

 

odświeżam

 

dokładnie o tym mówiłem..

 

mam pod ręką kapcie z '04 i '06 i mają dokładnie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...