Skocz do zawartości

nierówno wyciągnięty łańcuch


kawon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...mam pytanie czy łańcuch można umyć przed posmarowaniem benzyną ekstrakcyjną??

można a nawet trzeba. chociaż co drugie trzecie smarowanie. I nie koniecznie ekstrakcyjną. Są do tego celu specjalne środki, ale ja preferuję naftę + pędzelek. Pięknie myje, natłuszcza i nie niszczy oringów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Żadna benzyna ekstrakcyjna... ludzie... To jest zabójstwo dla oringów w łańcuchu. Czyścić tylko dedykowaną chemią do łańcuchów, a najlepiej naftą, zwykłą naftą - doskonale czyści i nie uszkadza gumowych oringów, xringów itd.

Potem smarowanie.

Co do nierównomiernego wyciągnięcia łańcucha - sprawdż ustawienie osiowe koła - najczęstszy powód nierównomiernego wyciągnęcia się łańcucha. Ustawianie na oko naciągu tak właśnie skutkuje.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie.. to łańcuch nie jest nierównomiernie wyciągnięty. 1 mm to dość dużo.. :/

po prostu zębatka powoduje takie wrażenie że raz bardziej jest naprężony a raz mniej. (ja sprawdzisz dokładnie to pewnie co pół obrotu są skrajności lużny-naprężony, a to przez "odsunięcie połowy żebatki do której przylega łańcuch raz bliżej a raz dalej...)

wycentruj zebatkę i zobaczysz że będzie ok :buttrock:

no to ma sens... okaże się jak wycentruje ta zębatkę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nierównomiernego wyciągnięcia łańcucha - sprawdż ustawienie osiowe koła - najczęstszy powód nierównomiernego wyciągnęcia się łańcucha. Ustawianie na oko naciągu tak właśnie skutkuje.

pzdr

Dominik, masz jakiś prosty i pewny sposób na ustawienie koła? ja dotychczas mierzyłem suwmiarką odległość między ośką a końcem wahacza... da się inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bartek, suwmiarka to najlepszy moim zdaniem sposób.

Jest jeszcze kwestia ew. krzywego moto. Jak nie mamy laserowych urządzonek, to bierzemy zwykły szpagat, ew cienki sznurek, i opasujemy moto na wysokości wahacza dookoła. Wówczas wychodzi, w ktrych miejscach koła odchodzą na boki od osi pojazdu. Sposób najprostszy z możliwych...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam taki sam problem jak kolega mój łańcuch jest naciągniety nierównomiernie. Przeczytalem tutaj, żeby sprawdzić wycentrowanie tylnej zębatki. Zrobię to jutro. Jeżeli bedzie źle wycentrowana, jak się ją centruje. Czy ktoś mi podpowie. (SUZUKI Badit600S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie był też luźny ani zbyt napięty (luz wg serwisówki 2,5 - 3,5cm).

Sprawdzę jeszcze wycentrowanie tylnej zębatki, może to faktycznie to...

nie wiem w jaki sposób go napinałeś ale np u mnie jak naciągnąłem sobie łańcuch na motocyklu na stojaku to jak na niego usiadłem to był napięty jak struna a jak by jeszcze usiadł pasażer to w ogóle nie mam pojęcia co by się działo MOŻE w tym tkwi wina???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem u siebie w Vulcanie. Wymiana napędu i jest OK, chociaż wcześniejszy zestaw na oko świeży. Oprócz wycentrowania usłyszałem, że może mieć znaczenie styl jazdy (szarpanie przy ruszaniu, gwałtowne redukcje itp). Jesli o mnie chodzi staram się jeździć płynniej, co nie znaczy, że mało dynamicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

siema, nie znalazłem podobnego tematu, szukałem kilka dziesiąt minut i nic wiec zakladam ten, jakieś 5-6 tyś km temu zmieniłem napęd bo poprzedniemu skończyło się już miejsce na napinaczu a już raz był o jedno ogniwo skracany.

poprzedni to był jakiś RK,

teraz założyłem złotego D.I.D'a z zębatkami sunstar - podobno najmocniejszy łańcuch.

zalozylem go w polowie sezonu, przejechalem jakies 5-6 tyś km, cały czas smarowany tym

http://www.moto-akcesoria.pl/images/zdjeci...esoria/1591.jpg

co 300km, luz zawsze był prawidłowy.

a teraz chcę go wyregulować i co się okazuje to jak ustawie luz w najciaśniejszym miejscu to jest 3cm luzu a za kawałek ma prawie 6 cm luzu

czyli wniosek jeden że jest mega wyciągnięty ten lancuch a zaznaczam ze ma jakies 5tys km przebiegu, glownie to dlugie trasy po szosie i rzadko kiedy w deszczu

 

łozyska w kole nie maja luzu tak samo jak w wachaczu

 

luz zawsze miałem na 4cm.

a motocykl to b6.

 

co robić?

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić !

 

Nie stawiać na koło ! Nie palić laczka ! Nie ruszać spod świateł jak na wyścigu na 1/4 mili :icon_mrgreen:

 

To strasznie dobija łańcuch , jak założyłem w KTMie koła supermoto to przez taką jazdę załatwiłem łańcuch w 2 miesiące :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mam zalozyc automatyczny system smarujący?

przeciez ludzie robią podobne przebiegi na smarze w sprayu i na automatycznym systemie oliwienia.

 

po za tym nie pale gumy, nie jezdze na kole oraz nie ruszam gwaltownie.

 

czy moze odeslac ten lancuch na reklamacje? bo w sumie teraz i tak nie jezdze a mam paragon.

 

sprawdzalem i wahacz jest prosty, wiec nie mam pojecia dlaczego takie cos sie stało :fuck:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I założyć automatyczny system smarujący.

 

A no właśnie. Widzieliście w MOTOCYKLU test Triumha Tigera? Założyli oliwiarkę a łańcuch i tak się zeszmacił po 20 tysiącach...

 

przeciez ludzie robią podobne przebiegi na smarze w sprayu i na automatycznym systemie oliwienia.

 

Zdania są podzielone :) Ktoś kiedyś na forum pisał (Zbyhu?), że zrobił 40 tysięcy na jednym łańcuchu z oliwiarką... Moim zdaniem dużo zależy od motocykla. Myślę, że w żadnym sporcie dość intensywnie użytkowanym łańcuch nie wytrzyma dużo więcej niż 20 tysięcy, chodźby nie wiem czym by był smarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam smaruje jak mi się zechce czyszczę go ze 2 razy w roku, zrobilem już 17 tys km a łańcuch razem z moto do mnie przyszedł wiec już jakiś tam przebieg ma i tez jest nie równo wyciągnięty. masz 2 opcje 1 to reklamować a 2 to kopiłeś jakaś chińską podróbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...