Skocz do zawartości

Co zrobić z nowym filtrem powietrza ?


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę jutro wymienić filtr powietrza a posty w archiwum nie rozwiały moich wątpliwości.

Filtr wygląda tak

http://www.sklepmotocyklowy.pl/podglad.php...zdjecia/7394410

Mam spray Motula do filtrów oleju i nie wiem co robić ? Popsiukać filtr ? A jeśli tak to ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu /żeby nie zakładać nowego/. Mam nadzieję, że nie włażę w butach do czyjegoś salonu? :icon_razz:

Wymiana zwykłego filtra powietrza na stożkowy albo owalny pełnego przepływu, jakich wymaga regulacji w gaźniku, coby spalnie i praca silnika nie uległa drastycznej zmianie? Pewnie wzbogacenie mieszanki? Ale czy coś jeszcze? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% po zmianie filtra będziesz musiał przeregulować gaźniki.

Tak jak piszesz gaźnik może wtedy dostawać zbyt duża dawkę powietrza.

Radzę omijać szerokim łukiem tanie stożki made in Taiwan itp... za 15 zł. ( słaba filtracja i problemy z ustawieniem gaźników itp.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczne airboxy posiadają konkretne podciśnienie, wpuszczają określoną ilość powietrza do gaźnika i do tego mamy gaźnik ustawiony. jak damy stożek zmienia sie ilość powietrza dochodzącego do gaźnika, czyli zmienia się ilość powietrza w mieszance paliwa która dostaje się do cylindra. trzeba do tego odpowiednio ustawić gaźnik, żeby był odpowiedni stosunek paliwa do powietrza w cylindrze, tak jak to bylo z airboxem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej proponowalbym wysoko przeplywowy filtr do airboxa ( K&N, UNI ) a nie zadne stozki.

Mozliwe ze regulacja gaznikow cie ominie, a o siwe wlosy taka regulacja spokojnie moze przyprawic.

 

Adam M.

Ten pomysł mi się podoba :D

Stożki czy owale nie są konieczne, bo i tak nie będzie ich widać, więc poprawianie wyglądu nie jest tutaj wymagane. Dzięki Adam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...