Skocz do zawartości

Lozysko przegubowe tylni amor


bartek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wylatalo mi sie lozysko przegubowe 14x26x13 w mocowaniu tylnego amortyzatora. Wiecie gdzie mozna cos takiego dostac za rozsadne pieniadze. W serwisie yamahy samo lozysko 240 zl a caly komplet naprawczy (lozyska, tulejki, uszczelniacze) mocowania amortyzatora to koszt 800 zl. Lozyska igielkowe sa w dobrym stanie. Ich wymiane moze bym sobie odpuscil chociaz chcialem za jednym wszystko wymienic ale jak uslyszalem cene zwatpilem. Tulejki w ktorych chodza sruby tez sa wylatane ale z tym bym szedl do tokarza. W skladnicy maszyn rolniczych lozyska igielkowe by zamowili koszt znacznie mniejszy od tych z serwisu lecz przegubowego w takim wymiarze nie maja. Byly inne juz nie pamietam dokladnie wymiarow ale srednica wewnetrza byla mniejsza jak i szerokosc. Moze by dotoczyl tulejke pod inny wymiar lozyska. Zdalo by to egzamin ?? Sa strony internetowe z lozyskami przegubowymi lecz po wymiarach nie mage znalezc sa tylko oznaczenia kodowe, a nie mam pojecia jakie to lozysko ma oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w FZR tez zmienialem i jak mi w serwisie powiedzieli chyba 260 to tez zwatpilem. Ale identyczne lozysko znalazlem a sklepie co sprzedaja lozyska i uszczelniacze za chyba 23 zlote. Przelatalem caly sezon i sprzedalem moto wiec nie wiem jak z jego trwaloscia ale za taka cene to i co roku mozna by zmieniac:P Poszukaj napewno gdzies znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyslalem kilka meili do firm zajmujacych sie lozyskami no i teraz czekam na odpowiedz. A dokladne oznaczenie tego mojego to 14x26x14/13. Jak nie znajde to pozostanie mi kupno innego i wizyta u tokarza chyba i tak wyjdzie taniej niz z serwisu.

 

Wedlug tego co tam pisza to takich nie ma :D

http://www.fin.com.pl/katalogi/iskra/katalog/katm3o2.html

Edytowane przez bartek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mogę zapytać to w którym miejscu jest zamontowane takie łożysko przegubowe? pierwsze słyszę że takie cus jest przy tylnim amorku.. :icon_mrgreen:

oświećcie proszę.. :) wiedzy nigdy za dużo, i pewnie mi się kiedyś przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lozysko jest dokladnie w tzw. "kiwaczce",a nie w amorku amorku. Ta kiwaczka to taka czesc, co laczy rame z amorem i wachaczem (jak dobrze pamietam). W miejscu polaczenia kiwaczki z amorem jest wlasnie to lozyko. POZDRO

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie gorna tylko ta dolne :icon_biggrin: Przynajmniej ja tak mialem w swojej DR. Moze zaraz wrzuce linka z rysunkiem jak znajde w serwisowce. POZDRO

 

Dla autora - w ostatecznosci mozesz wbic zwykle lozysko kulkowe albo dwa (ja tak u siebie zrobilem).

 

P.S. Zdjecie kiwaczki w DRze:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c4ac55a6e08803d.html

 

W elemencie B znajduje sie wlasnie to lozysko.

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dolna główka, albo obie-to takie typowe dla off-roadowych maszyn.

Cyknij do firmy Asmus z ul. Marynarki Polskiej/Nariwckiej, mają tam dobry wybór tego typu łozysk, w tych łożyskach są lepsi od Kulki z ul. Toruńskiej.

To łożysko jest piekielnie mocno obciązone-odradzałbym patenty robione na szybko i po taniości. Dałem kiedyś do LC4 takie łożysko made in China, i po 2-3 miesiącach miałem znowu sakramencki luz. Dałem potem japońskie, do końca sezonu wytrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poszukiwania lozyska trwaja nadal. Takich przegubowych nigdzie nie maja. Chcialem tez sprobowc tymczasowo (zeby ten sezonik do konca przelatac) wsadzic tam zwykle lozyska jak kolega wyzej podpowiedzial lecz w tym wymiarze tez takich nie produkuja. Czyzby nie pozostawalo mi nic innego jak kupno z serwisu ?? To jest chyba moja pierwsza i ostatnia Yamaha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz polatac na moto to mozesz zawsze wytoczyc sobie taka tulejke i wstawic zamiast tego lozyska (tylko z czegos bardzo twardego). Sprawdzone w DR350 :bigrazz: Lozysk poszukaj w firmach specjalistycznych przez neta. Pytaj o wszystkie lozyska jakie maja dopasowujac tylko srednice zewnetrzna i wewnetrzna. Mozesz sprobowac wbic tam dwa wezsze lozyska obok siebie. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozlem graty do tokarza. Kupilem lozysko przegubowe w innych wymiarach za 10 zl. Mowil ze cos z tego zdziala a jak nie to zrobi jakies tulejki slizgowe. Kosztow robocizny nie powiedzial. Mysle ze zadne duze pieniadze to nie beda. Jak sie uda to ten sezonik przelatam a w zimie bedzie czas to sie pomysli co z tym fantem zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszsytkie lozyska do swojej Juli kupilem

 

Nazwa firmy : Biuro Handlowo-Usługowe QUAY Sp. z o.o. - Warszawskie Biuro Sprzedaży

 

Nazwa skrócona : QUAY Sp. z o.o. - Warszawskie Biuro Sprzedaży

 

Ulica, numer : Grzybowska 96

 

Miasto : Warszawa

 

Kod pocztowy : 00-844

 

Osoby kontaktowe : Jarosław Kaczyński

 

Nowe województwo : mazowieckie

 

Powiat m. st. Warszawa

 

Gmina M. st. Warszawa

 

Stare województwo warszawskie

 

Telefon(y) (22)8629805-07

 

Fax(y) (22)6323176

 

Forma własności prywatna

 

Forma prawna spółka z o.o.

 

Email [email protected]

 

WWW www.quay.pl

 

po oznaczeniu na lozysku dokladnie takie same jak orginaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko.

Wiem że po to jest to łożysko żeby było i musi tam być ale czy nie można by zastąpić go w całości tulejką??

 

Wiedzy nigdy za wiele, i chciałbym wiedzieć co może się stać po takim ,,patencie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...