Skocz do zawartości

Jak utwardzić tylnie amortyzatory?? - Osa M50


Gość Padza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów Kamratów. :icon_razz:

Szanując waszą wiedzę i doświadczenie, stawiam poważne pytanie: Jak utwardzić tylnie amortyzatory w Osie?

Obcierają mi nieznośnie o błotnik, jak w 2 osoby jadę mimo, że nie ważymy łącznie nawet 150 kg.

Wymieniłem simmeringi i nie cieknie nic. Tłoczki wyglądają na całkiem niezłe. Sprawdzałem na twardość wlewając różne oleje także amortyzol, teraz mam zalany hipol 80W/90.

Z góry dziękuję za ciekawe pomysły.

Edytowane przez Padza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na tym się skończy, że założę inne amortyzatory.

 

Poprzednio miałem od WSK, twardo było (dobrze było), nie dobijało, ale sęk w tym, że one mają troszkę inne mocowanie na dole i w Osie pracują ukosem (jakoś tak wygięte są).

 

Można zadać pytanie, skoro było dobrze, to dlaczego zmieniłem – ano dlatego, że przywracałem do oryginału wszystko.

 

Zamieniałem sprężyny od powyższych amortyzatorów, ale te od WSK troszkę zbyt obszerne były, miały luz i nie pasowały pod szklanki amortyzatorów w Osie.

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wyjmij starą sprężyne, zmierz srednice, skok, zrób sobie rysunek i leć na bazar, jedyna szansa na dostanie takowych, szukaj w motocyklach typu MZ , JAWA, ostatecznie coś z włoskich skuterów. w ogóle zapraszam na forum o WFM:

www.wujkafrankamotor.yoyo.pl

logo_phpBB.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna opcja (jak zrobiłem ja w tylnych amortyzatorach SHL M11W). Amorki były nieco zbite ,a jedna sprężyna pękła po prostu ,więc nadspawałem sprężynie gdzieś 2 cm zwiniętego grubego drutu. Najlepszy sposób to zrobić tak ,jak radzą koledzy - czyli poszukać pasującuch nówek ,ale z tym ciężko. Ewentualnie nadal w sprzedaży są nowe amortyzatory do jawy 250/175 ccm które posiadają podobną konstrukcję uchwytu dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poszerzyłem swoje znacznie swoje horyzonty. Znowu mam głowę pełną pomysłów. :buttrock:

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie dobrych (twardych sprężyn) – ale to dopiero w przyszłym sezonie chyba. Tymczasem chyba coś tam chyba podłoże, aby zwiększyć wstępne napięcie sprężyn – jeszcze nie jestem tego pewien.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomoge ale moze zglos sie do zakladu ktory produkuje sprezyny i zamow o wyzszym module sprezystosci lekko wyzsze i powinno byc ok, wiem ze w Poznaniu robia, w Wawie zreszta tez tyle, ze nie posiadam niestety przy sobie adresu...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...